Karta parkingowa

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14474
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Karta parkingowa

Post autor: ANDY12345 »

Wydają na okres 5 lat bo Polak musi kombinować, używana jest na osobę nieuprawnioną , jest kserowana, po śmierci osoby uprawnionej karta nie jest oddawana, itp. Niestety Polak potrafi i dlatego jest tak jak jest.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Karta parkingowa

Post autor: Hipokryt »

ANDY1234 - czyżby (według Ciebie) bycie Polakiem oznaczało kombinatora :?: :shock: Twoja nacja musi być inna :(
sztani pisze: 28 cze 2020 19:01 (...)
Hipokryt Karty przez internet nie załatwisz bo potrzebna fotka .obecnie można składać osobiście wrzucając do skrzynki w PCPR.
sztani - dziękuję. Masz rację - prościej było kartę wyrobić korzystając ze skrzynki podawczej w PCPR niż przez Internet. Tak też uczyniłem i nowa karta już jest :D
Dodam, że w pewnych przypadkach rubryka z podpisem może pozostać pusta :)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14474
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Karta parkingowa

Post autor: ANDY12345 »

A co ? może się w swoim całym życiu nie spotkałeś z takimi przypadkami ?, to może jednak Ty żyjesz w innym kraju albo świecie :roll:
Teraz parkingowi sprawdzają kartę i oni nakładają podwyższoną karę, a było to wyłącznie domeną straży miejskiej czy policji. Pooglądaj sobie "Usterką" na TTV to zobaczysz fachowców w akcji, tam też masz z różnych "NACJI". Kolejny przykład masz chodzenie w obiektach zamkniętych bez maseczek czy przyłbic. Mało dałem Ci przykładów ? to ściąg różowe okulary i popatrz na rzeczywistość , to nie świat wirtualny.
O jakiej nacji mówisz ? dzielisz ludzi też na kolor skóry ? :roll:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24576
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Karta parkingowa

Post autor: ewasz »

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi 😀
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Karta parkingowa

Post autor: sztani »

Hipokryt pisze: 06 wrz 2020 00:17 ANDY1234 - czyżby (według Ciebie) bycie Polakiem oznaczało kombinatora :?: :shock: Twoja nacja musi być inna :(
sztani pisze: 28 cze 2020 19:01 (...)
Hipokryt Karty przez internet nie załatwisz bo potrzebna fotka .obecnie można składać osobiście wrzucając do skrzynki w PCPR.
sztani - dziękuję. Masz rację - prościej było kartę wyrobić korzystając ze skrzynki podawczej w PCPR niż przez Internet. Tak też uczyniłem i nowa karta już jest :D
Dodam, że w pewnych przypadkach rubryka z podpisem może pozostać pusta :)
tak trzymać :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Karta parkingowa

Post autor: andrzej1955 »

Witam ,nie wiem jak w innych regionach ale u mnie w PCPR wypełnianie wniosku o Kartę Parkingową i dodatkowo wyrobiłem sobie legitymację, co do kosztów to nie pamiętam ile płaciłem za poprzednią ale obecnie to 21 złotych za zafoliowaną Kartę ,natomiast legitymacja jest w....gratisie- może dlatego że czeka się na nią około 3 tygodni i PCPR tylko pośredniczy ,Pozdrawiam i Nieustająco Dużo Tak Cennego Zdrowia Życzę :)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24576
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Karta parkingowa

Post autor: ewasz »

W zeszły piątek złożyłam (wrzuciłam do skrzynki :P ) dokumenty (pierwszy raz) na grupę i na kartę parkingową. Pewnie poczekam z miesiąc albo dłużej na odzew... Mam nadzieję, że dostanę :D Myślę, że powinnam pomyśleć o fotce :roll: :lol:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Karta parkingowa

Post autor: Felice »

Ewasz jak nie do karty parkingowej to do legitymacji będzie potrzebna.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Karta parkingowa

Post autor: andrzej1955 »

Kiedyś była dyskusja na temat wpisu w Karcie symbolu niepełnosprawności-otóż pani zapytała mnie po wypisaniu wniosku na Legitymację czy ma być wpisany symbol czy tylko stopień niepełnosprawności-tak że w Legitymacjach jest możliwość i miejsce na takie dane -wybór należy do wnioskodawcy ,Pozdrawiam i Nieustająco Dużo Zdrowia Życzę :kwiat: :serce: :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Karta parkingowa

Post autor: Felice »

Są orzeczenia w których legitymacja bez wpisu nie daje żadnych uprawnień. Bez wpisania symbolu O4 nie skorzystasz np ze zniżek, które przysługują . To tylko taki przykład.
Teraz w nowych legitymacjach wszystkie informacje są zakodowane, łącznie z symbolami niepełnosprawności.
ODPOWIEDZ