Zawał serca

Kardiologia, uzdrowiska kardiologiczne, sanatoryjne leczenie chorób serca. Leczenie nadciśnienia, chorób układu krążenia, rehabilitacja po zawałach itp.
Awatar użytkownika
stada-52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 291
Na forum od: 27 lip 2012 16:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zawał serca

Post autor: stada-52 »

Witaj Medi :kwiat: coraz częściej spotykamy się w temacie kardiologicznym 8-) .Czytam,że bardzo niepokoisz się o bliską Ci osobę,ale bypassy to najlepsza rzecz jaka mnie spotkała w mojej chorobie niedokrwiennej serca.Żyję sobie fajnie już 7 rok,sama sobie reguluję tempo życia,w końcu moi bliscy i dalsi zrozumieli,że jestem chora,że nie można po mnie "jezdzić"(no,bo nie wyglądasz na chorą!).Znam osoby ,które żyją już 12 oraz 20 lat z bypassami,są aktywne,uśmiechnięte,aczkolwiek były i drobne potknięcia,krótkie pobyty w szpitalu,ponowna koronarografia.W moim przypadku -a myslę,że dotyczy to wiele osób-musiałam nauczyć się dbać o siebie,przeprowadzić korektę stylu zycia.Naprawdę bypassy pozwalaja utrzymać zdrowie w dłuższej perspektywie :!: Pozdrawiam Ciebie,Twojego Małża oraz wszystkich bajpasowców :serce:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zawał serca

Post autor: medi »

Nareszcie ktoś się odezwał :D :D Mój Pan i Władca ma by-passy już 11 lat i odpukać w niemalowane jest nawet lepiej niż ok ,ale chyba często myśli o tym jak długo tak można żyć :( Chciałabym żeby wiedział o ludziach którzy żyją z by-passami dużo dłużej niż on bo to daje jaką nadzieję .Nie zastanawiałaś się nad tym jak długo wytrzymują by-passy ,ktoś kiedyś powiedział ,że lekarze dają 7 lat ,ale ...był laikiem i na szczęście mój w to nie uwierzył :D
MiLenka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 34
Na forum od: 15 cze 2014 16:44
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Zawał serca

Post autor: MiLenka »

Korytko wyżej mu postaw ro dłużej pożyje .Może to czarny humor ale niestety dużo w nim prawdy
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zawał serca

Post autor: medi »

Jak nie dosięgnie to mnie zje :(
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zawał serca

Post autor: jacky6 »

medi pisze:I temat zawałów umarł śmiercią ...naturalną :?: :roll: Nie ma zawałowców wśród nas :?:
temat nie umarł a dzięki Medi :kwiat: w minioną sobotę odkurzony - został przeze mnie zakodowany...
więc gdy wczoraj rankiem w biurze zaczęły występować mocno niepokojące objawy to zaliczona w drodze powrotnej z pracy wizyta u lekarza rodzinnego zaowocowała interwencją emergencji i bardzo dokładną analizą zdrowia na S.O.R....
wypisany po kilku godzinach z kartą informacyjną eliminującą zawał i chorobę wieńcową wróciłem w domowe pielesze ale nie do końca przekonany...
nie otrzymałem rzeczowej odpowiedzi na pytanie odnośnie wielogodzinnych niepokojących objawów, jako, że całe dotychczasowe życie nie miałem problemów z układem krążenia ( poza parkietem - nie koniecznie sanatoryjnym )...
średnio co 2 lata ekg i inne badania w związku z wykonywaną pracą a także w dawniejszych czasach wyjazdach kuracyjnych...
nie ma dymu bez ognia...
a pan dr z S.O.R. na przyczynę wskazał - wczorajszą pogodę... ( upał )...
a tak się też składa, że ja zawsze nadzwyczaj dobrze i wyłącznie czuję się w wysokich temperaturach...
...
PS - tak się zastanawiam, jak się teraz czuje ojciec założyciel tematu - bo nie znajduję jego dalszej korespondencji...
być może przywołam go do tablicy przez priva ?
Czy cieszy się nadal dobrym zdrowiem i swoją córką o której tak ciepło kilkakroć wspomniał... :serce:

:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zawał serca

Post autor: medi »

też jestem ciekawa co z założycielem wątku :oops:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zawał serca

Post autor: jacky6 »

medi pisze:też jestem ciekawa co z założycielem wątku :oops:
napisałem do niego na priva wzywając do tablicy - ale nie ma odpowiedzi...
chyba tylko Admin mógłby sprawdzić, kiedy ostatnio zanotowano jego forumową aktywność...
bo mam jednak nadzieję, że cieszy się dobrym zdrowiem

:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zawał serca

Post autor: anusia153 »

medi pisze:Interesuje mnie na przykład ile lat można przeżyć z by-passami :?: Czy po jakimś czasie należy je wymienić :?: Czy jest tu ktoś z takim samym problemem ,bardziej zorientowany niż ja :?:
,
Medi mój tata żył z by-passami 27 lat , wcześniej miał cztery zawały, po operacji nareszcie zaczął funkcjonować normalnie , no prawie normalnie , już bez ciągłych ataków i nitrogliceryny .
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zawał serca

Post autor: anusia153 »

może ktoś z Was "sercowców " zna dobry szpital uzdrowiskowy z odziałem wczesnej rehabilitacji po zawale , pilnie poszukuję takiego , czytałam że Nałęczów jest najlepszy w Polsce . Ale jakoś nie jestem przekonana
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zawał serca

Post autor: medi »

Dziękuję Anuśka za odzew ,powiedziałam małżowi że wobec tego strasznie długo jeszcze się będę z nim musiała mordować ;) :D :lol: :lol:
ODPOWIEDZ