do sanatorium z defibrylatorem?

Kardiologia, uzdrowiska kardiologiczne, sanatoryjne leczenie chorób serca. Leczenie nadciśnienia, chorób układu krążenia, rehabilitacja po zawałach itp.
jowita 1
Posty: 1
Na forum od: 11 lut 2019 20:21

Re: do sanatorium z defibrylatorem?

Post autor: jowita 1 »

Witam. Szukam osoby, które miały wszczepiony synchronizator serca CRT - D? Proszę o kontakt. nr tel [tel] lub e-mail [email]. Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda operacja wszczepienia i czy polepszył się stan zdrowia? Pozdrawiam serdecznie.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2019 22:48 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto nr tel i email
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: do sanatorium z defibrylatorem?

Post autor: jan19557 »

Taką salę mają też w Szpitalu Kardiologicznym w Nałęczowie ( OIOM ). Na zabiegi wozili ludzi na łóżkach
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7776
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: do sanatorium z defibrylatorem?

Post autor: darek »

jowita 1 pisze: 11 lut 2019 20:33 Witam. Szukam osoby, które miały wszczepiony synchronizator serca CRT - D? Proszę o kontakt. nr tel [tel] lub e-mail [email]. Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda operacja wszczepienia i czy polepszył się stan zdrowia? Pozdrawiam serdecznie.
Te Osoby co Miały Nie Odpiszą

Jest wiele Osób ,które mają wszczepiony nie pierwszy ,ale któryś .

To nie JEST OPERACJA

Należy w przypadku mężczyzn chyba że Kobiety też .
Wydepilować klatkę piersiową łącznie z pachami .

Zabieg trwa około 60 minut z narkozą w Moim przypadku tyle trwała wymiana ostatniego Kardiowertera , fakt Pierwszy to około 90 minut ,ale były problemy bo stół zabiegowy ...był Mały ;) a Ja mam 120 kg i 190 cm i dali mnie na malutki bo na dużych wcześniej były takie "Duże Dziewczyny " po 160 .

Czy polepszyło się .

Jeżeli urządzenie jest KONTROLOWANE na poczatku co 3 miesiace oraz Dobrze Ustawione , PLUS regularnie zażywane są Leki plus wykonywane analizy Krwi ,Morfologi i Echa serca
To Stan zdrowia powoli polepsza się oczywiście Nie od razu ale kwartał do kwartału jest postęp o 1-2%
Gelek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 434
Na forum od: 27 lut 2013 00:16
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: do sanatorium z defibrylatorem?

Post autor: Gelek »

Owszem odpiszą.
Ja miałem w maju 2017r. CRT-D ze stymulacją resynchronizującą - trzyelektrodowy. Wszystko robią bez usypiania pacjenta. Znieczulenie miejscowe. Pierwszy zabieg nie do końca się powiódł i następnego dnia jeszcze coś robili. Co - nie wiem, bo w karcie informacyjnej słowa nie ma na ten temat. Było też pobudzanie nerwu przeponowego czy jak to tam się nazywa - coś w stylu czkawki uniemożliwiającej zmianę pozycji, ale wszystko naprawili.
Resynchronizacja miała pomóc podnieść frakcję wyrzutową lewej komory. Niestety, nie widać tego u mnie. Obecnie mam około 25% (wcześniej było około 30%). Co kwartał kontrola w poradni stymulatorowej w miejscu wszczepienia. Wizyta trwa krótko ok.10-15min. w czasie której lekarz odczytuje zdarzenia które zarejestrowało urządzenie. Nie pomaga w przypadku migotania przedsionków. U mnie trzeba wtedy robić kardiowersję. Urządzenie oczywiście zabezpiecza przed artefaktami komorowymi zagrażającymi życiu. Bateria powinna wystarczyć u mnie jeszcze na co najmniej 7 lat.
W razie pytań pisz.
ODPOWIEDZ