Które sanatorium dla osoby z rozrusznikiem??

Kardiologia, uzdrowiska kardiologiczne, sanatoryjne leczenie chorób serca. Leczenie nadciśnienia, chorób układu krążenia, rehabilitacja po zawałach itp.
FinnAntonio
Posty: 1
Na forum od: 24 sie 2020 09:27
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Które sanatorium dla osoby z rozrusznikiem??

Post autor: FinnAntonio »

Witam serdecznie. Zwracam się do Państwa z prośbą o radę. Chciałabym mojej mamie zafundować wyjazd (pobyt pełnopłatny) do sanatorium. Mama ma od 3 lat rozrusznik. Współistniejące schorzenia to kamica żółciowa i trochę chore stawy. Mama ma 64 lata, jest osobą dość energiczną i - poza krótkimi epizodami gorszego samopoczucia - zupełnie sprawną. Przeglądałam oferty sanatoriów, niestety żadne nie ma oferty skierowanej bezpośrednio do osób z rozrusznikiem. Dzwoniłam też do 2 sanatoriów w Busku z pytaniem, czy mają w ofercie w ogóle jakieś zabiegi dla osób z rozrusznikiem - padały odpowiedzi mało precyzyjne - "no wie pani, no cóż, no coś tam się znajdzie...". Chciałabym żeby mama miała możliwość skorzystania choćby z 3 sensownych zabiegów dziennie (3 są oferowane przy pobycie pełnopłatnym w ramach ceny). Ze względu na fakt, że mamę musiałabym zawieźć i przywieźć i odwiedzić w trakcie, a jestem osobą "nieczasową" najbardziej interesują mnie sanatoria ze świętokrzyskiego lub województw ościennych, o dobrym standardzie. Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi, bo koszt takiego wyjazdu jest spory i nie chciałabym się rozczarować, a już bardzo nie chciałabym rozczarować mojej mamy. Może ktoś ma doświadczenia w takich wyjazdach i zna jakieś fajne miejsce? Z góry dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Które sanatorium dla osoby z rozrusznikiem??

Post autor: andrzej1955 »

Witamy na Forum :) Sprawa rzeczywiście jest dość skomplikowana-ale o ile według mojej wiedzy to pacjenci z rozrusznikiem nie mogą mieć żadnych zabiegów tzw, prądowych a poza tym to chyba wszystkie inne które nie zakłócają ciśnienia-zapewne Mama wymaga Szczególnej kontroli na bieżąco lekarza i to on po przyjęciu pacjenta do Ośrodka zadecyduje co można mu zlecić a czego nie,w Busku Masz kilka obiektów z tzw, górnej półki i Szpital Sanatoryjny Krystyna-nie wiem czy on przyjmuje komercyjnie pacjentów-ale tam jest Oddział Kardiologiczny i może tam zadzwoń i zapytaj czy jest taka możliwość,Pozdrawiam i Dużo Zdrowia a Szczególnie Mamię Życzę :) jeżeli miałabyś czas i możliwość to napisz jak rozwiązałaś sprawę pobytu Mamy-Będziemy Wdzięczni za informację :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Które sanatorium dla osoby z rozrusznikiem??

Post autor: Felice »

Krystyna w Busku jest przygotowana na wszelkie problemy kardiologiczne. Ma nawet erke z prawdziwego zdarzenia na wszelkie ewentualności. Myślę ze na ten typ pacjentów są przygotowani i poprowadzą dobrze z przydziałem zabiegów by pomoc, a nie zaszkodzić. Dzwoń do Krystyny bezpośrednio na kardiologię by zasięgnąć wiarygodne informacje.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Które sanatorium dla osoby z rozrusznikiem??

Post autor: darek »

FinnAntonio pisze: 24 sie 2020 09:27 Witam serdecznie. Zwracam się do Państwa z prośbą o radę. Chciałabym mojej mamie zafundować wyjazd (pobyt pełnopłatny) do sanatorium. Mama ma od 3 lat rozrusznik. Współistniejące schorzenia to kamica żółciowa i trochę chore stawy. Mama ma 64 lata, jest osobą dość energiczną i - poza krótkimi epizodami gorszego samopoczucia - zupełnie sprawną. Przeglądałam oferty sanatoriów, niestety żadne nie ma oferty skierowanej bezpośrednio do osób z rozrusznikiem. Dzwoniłam też do 2 sanatoriów w Busku z pytaniem, czy mają w ofercie w ogóle jakieś zabiegi dla osób z rozrusznikiem - padały odpowiedzi mało precyzyjne - "no wie pani, no cóż, no coś tam się znajdzie...". Chciałabym żeby mama miała możliwość skorzystania choćby z 3 sensownych zabiegów dziennie (3 są oferowane przy pobycie pełnopłatnym w ramach ceny). Ze względu na fakt, że mamę musiałabym zawieźć i przywieźć i odwiedzić w trakcie, a jestem osobą "nieczasową" najbardziej interesują mnie sanatoria ze świętokrzyskiego lub województw ościennych, o dobrym standardzie. Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi, bo koszt takiego wyjazdu jest spory i nie chciałabym się rozczarować, a już bardzo nie chciałabym rozczarować mojej mamy. Może ktoś ma doświadczenia w takich wyjazdach i zna jakieś fajne miejsce? Z góry dziękuję i pozdrawiam
Potwierdzam słowa Felice

Szpital Uzdrowiskowy Krystyna w Busku Zdroju ma swój oddział Kardiologiczny .
I personel medyczny jest przeszkolony w zakresie Pomocy Osobom z Rozrusznikiem czy Kardiowerterem .

Osobiście miałem przyjemność być na tzw leczeniu po szpitalnym i już podczas wizyty lekarz gdy tylko dowiedział się że posiadam wszczepiony Kardiowerter zadał czy zasugerował mi zestaw zabiegów właśnie pod Kardiowerter.

Faktycznie jak wspomniano wyłaczone są wszystkie zabiegi Prądowe .
Ale jest cała gama zabiegów wodnych z Super Trenerem właśnie w Krystynie na Basenie - Super zajęcia dla Grupy Kardiologicznej.
Wszelkiego rodzaju wanny
Oraz Bonus Masaż Klasyczny wykonywany przez Taką Niepełnosprawną Masażystkę
Naprawdę 20 Minut masażu i można oddac wszystkie pieniądze Świata - Super Maserka
Ten zabieg wynagradzał zapach siarki

Reasumując Polecam Krystynę w Busku
W tym sanatorium jest oddział zamiejscowy Kliniki Kardiologicznej z Warszawy oraz Kielc -mają tam swoje pokoje

Jest też Polanica Zdrój i Wielka Pieniawa
Ale pod względem rehabilitacyjnym wyżej stawiam Busko

Ew polecane Sanatorium Kardiologiczne w Nałęczowie
No ale znowu lepsza Baza jest w Polanicy

No-1- Busko
No-2-Polanica
No-3 Nałęczów

Dla Kardiologicznych z Rozrusznikami i Kardiowerterami
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: Które sanatorium dla osoby z rozrusznikiem??

Post autor: Wienia »

Witam :kwiat:
Proszę o pomoc w takiej sprawie.Złożony mam wniosek do sanatorium całkiem niedawno zakfalikowano mnie reumatologia.
W ostatnich dniach zdecydował lekarz kardiolog że bez rozrusznika się nie obejdzie.Termin zabiegu zaklepany szybki..Czy jeżeli będę po zabiegu to lekarz kardiolog może zlecić leczenie szpitalne sanatoryjne? Czy ja muszę dosłać do NFZ kartę informacyjną i oni zadecydują ,czy zostaje dalej oczekiwać na uzdrowiskowe leczenie dorosłych 21 dni z reumatologii.Będę wdzięczna za podpowiedzi . :kwiat:
Wienia.
Awatar użytkownika
jania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 20 paź 2017 15:47
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Które sanatorium dla osoby z rozrusznikiem??

Post autor: jania »

Miałam podobną sytuację w 2019r.Otrzymałam przydział do sanatorium na lipiec.W czerwcu miałam wstawiane stenty i lekarz w szpitalu wypisał mi tzw poszpitalne-sami wysłali.NFZ cofnął pierwszy przydział/Ciechocinek,tak jak u Ciebie reumatologia/ i otrzymałam szpitalne w Wieńcu Z.na październik.W listopadzie 2019 miałam wizytę u kardiologa,gdzie poprosiłam o wypisanie skierowania na rehabilitację w szpitalu sanatoryjnym.Za kilka dni otrzymałam telefon ,że są wolne miejsca w Nałęczowie.Wienia,starałam się w miarę jasno przedstawić Ci,jak się sprawy mają,a jak masz pytania to pisz :serce:
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: Które sanatorium dla osoby z rozrusznikiem??

Post autor: Wienia »

Jania dziękuję bardzo :kwiat:
Wiesz ja dopiero wniosek złożyłam w styczniu br.Nie wiedziałam ,że będę mieć zabieg (nawiasem mówiąc jutro).dlatego dopytywałam czy powinnam lekarza prosić o wypisanie nowego wniosku, czy tylko ja muszę dostarczyć do funduszu kart informacyjną i dołączą do wniosku już złożonego i NFZ zdecyduje.Myślę , że u Ciebie to sprawa poważniejsza jeżeli miałaś wstawiane stenty, ja tylko rozrusznik chociaż nie wiem.
Trochę to skomplikowane. W najbliższym czasie się okaże..
Może jeszcze ktoś z forumowiczów. miał podobną sytuację ?
Jania dziękuję :kwiat:
Pozdrawiam Wienia.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Które sanatorium dla osoby z rozrusznikiem??

Post autor: Felice »

Wienia jeżeli wniosek masz kardiologiczny to wysyłasz tylko wypis ze szpitala. Jeżeli z powodu innego schorzenia, to musisz poprosić o nowy.
Awatar użytkownika
jania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 20 paź 2017 15:47
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Które sanatorium dla osoby z rozrusznikiem??

Post autor: jania »

Wienia, szybciej pojedziesz na wniosek kardiologiczny.Złożyłaś na profil reumatologiczny i już wystąpią przeciwwskazania odnośnie nie których zabiegów np.okłady z borowiny.
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: Które sanatorium dla osoby z rozrusznikiem??

Post autor: Wienia »

Felice. Jania dziękuję :kwiat:
Ponieważ mam złożony wniosek z reumatologii,więc poproszę o wypisanie nowego wniosku.Pewnie kardiologia ma krótszą kolejkę.Może dostanę poszpitalne?
Dziękuję jeszcze raz na Was można liczyć :serce: i dobrze doradzicie.
Pozdrawiam Wienia.
ODPOWIEDZ