Ruch najlepszy dla serca!

Kardiologia, uzdrowiska kardiologiczne, sanatoryjne leczenie chorób serca. Leczenie nadciśnienia, chorób układu krążenia, rehabilitacja po zawałach itp.
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2132
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Ruch najlepszy dla serca!

Post autor: Chmurka07 »

Princi pisze:Ja już kiedyś wspominałam żebyś zaprosiła NS do pomocy ;) W jeden dzień to byśmy jabłuszka wyzbierali ,zrobili cydr........ i wypili ;) :lol: :lol: :lol:
I wszystko w ramach tego ruchu co jest najlepszy dla serca :) ;) :lol:
Nie tak ruch najlepszy jak cydr :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24936
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ruch najlepszy dla serca!

Post autor: Sloneczko »

Najpierw ruch potem jabłecznik ;) :D
forumowicz

Re: Ruch najlepszy dla serca!

Post autor: forumowicz »

Sportowcy nie piją alkoholu ;)
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Ruch najlepszy dla serca!

Post autor: medi »

Naprawdę :?: :o :shock: :shock: Nie wiedziałam :P :P Ciekawe czemu niektórym z nich woda sodowa uderza do głowy i kończą jako alkoholicy opowiadający o swojej świetlistej karierze sportowej za ...postawienie bodaj piwa :evil: :evil: :cry:
Kaowiec ,wszyscy jesteśmy tylko ludźmi ,sportowcy też :idea:
Ariella
Posty: 1
Na forum od: 06 lut 2016 16:21

Re: Ruch najlepszy dla serca!

Post autor: Ariella »

Aktywność przy problemach z sercem jest bardzo ważna, tutaj [link] nawet piszą, że pomagają zniwelować ryzyko rozwoju miażdżycy, bo ćwiczenia fizyczne zmniejszają krzepliwość krwi i pomagają zmniejszyć stężenie glukozy w krwiobiegu. No a poza tym oczywiście dieta, rzucenie palenia i pozbycie się zbędnych kilogramów bardzo pomaga :) Najpierw trzeba zaczynać od takich metod, a potem w ostateczności brać leki...
Ostatnio zmieniony 07 lut 2016 17:25 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Ruch najlepszy dla serca!

Post autor: Betina71 »

Wszystko zależy jakie schorzenie...najpierw leki po zabiegach czy incydentach kardiologicznych potem zmiana nawyków żywieniowych,rzucenie palenia no i oczywiście ruch. Ja dziennie jeżdżę na rowerku rehabilitacyjnym 2 razy po 30 min do tego spacer marszem. ;)
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3406
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Ruch najlepszy dla serca!

Post autor: Dzia_dek »

A może należy odwrócić pewne procesy i nawyki.
Najpierw rzucić palenie, zmienić nawyki żywieniowe, zadbać o odpowiednią ilość zdrowego ruchu
(nie takiego od kanapy przed Tv do lodówki i z powrotem) i może da się wyeliminować, albo przynajmniej odsunąć w czasie,
zabiegi, incydenty kardio i w rezultacie leki. Może warto się zastanowić i wcześniej "pójść po rozum do głowy".
Dlaczego my, Polacy musimy zawsze potwierdzać powiedzenie, że "mądry Polak po szkodzie." Bądźmy mądrzy przed szkodą.
:)
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31252
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Ruch najlepszy dla serca!

Post autor: Nutka »

Tak...mądrze piszesz Zbyszku ;) .....żeby to było takie łatwe :roll:
Ja już odcisków sobie narobiłam na nogach od tego "chodzenia po rozum" :roll:
Idę....idę i dojść nie mogę :evil:
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2219
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Ruch najlepszy dla serca!

Post autor: Bogutka5 »

Rozum wie jedno a emocje uczucia drugie. Ciągła walka pomiędzy nimi męczy. Ruch oczywiście dlatego unikam sanatorium w zimie bo krótki dzień nie sprzyja długim spacerom popołudniowym,
które sa dla mego układu krążenia ważne jak dobre zabiegi.
Bogutka
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3406
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Ruch najlepszy dla serca!

Post autor: Dzia_dek »

Wiem Danusiu, że może to nie jest proste, ale jest możliwe i nie zawsze gwarantuje sukces.
Sam kiedyś "poszedłem po rozum", rzuciłem po 32 latach palenie, a po 10 miesiącach
zaczęły się moje kłopoty kardiologiczne, ale byłem już wtedy o jeden krok do przodu.
I dlatego nawet dla tego jednego kroku warto spróbować coś zmienić w swoim życiu.
Chociaż niektórzy moi znajomi to śmiali się, że moja choroba jest wynikiem rzucenia palenia.
Bogutko, a co ma krótki dzień do ruchu?
Jeśli zależy mi na ruchu i zakładam, że robię to codziennie to długość dnia nie ma dla mnie znaczenia.
Bardziej już ruch, a raczej jego rodzaj uzależniam od aktualnej pogody. Albo jest to rower albo buciki
ODPOWIEDZ