Ruch najlepszy dla serca!

Kardiologia, uzdrowiska kardiologiczne, sanatoryjne leczenie chorób serca. Leczenie nadciśnienia, chorób układu krążenia, rehabilitacja po zawałach itp.
forumowicz

Re: Ruch najlepszy dla serca!

Post autor: forumowicz »

Dla :serce: najlepszy jest ruch i my tu w Ciechocinku obecni mam go mnóstwo w tanecznej postaci. Do tego dieta niskotłuszczowa i ...nikt nie narzeka na samopoczucie. :) Zdrówka Wszystkim życzę. Basia-Słoneczko
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Ruch najlepszy dla serca!

Post autor: medi »

Nawzajem Adminie .Mnie nie jest straszny deszcz jutro znów wsiadam na rower .Dla mnie to nie tylko najlepszy lek na stres i,ale także czas na przemyślenie wielu spraw
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Ruch najlepszy dla serca!

Post autor: administrator »

Meduzo, lasy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego mogą być całkiem fajnym miejscem do zatracania się na rowerze i czynienia przemyśleń. Pozdrawiam Otwock i okolicę.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Ruch najlepszy dla serca!

Post autor: medi »

Byłam dziś w Otwocku ,niestety samochodem .Rzeczywiście pięknie byłoby pojeździć wśród tych lasów .Nadwiślanką dalej i może spotkałbyś mnie na szlaku ;) :lol: :lol: Byłeś kiedyś pod drzewem Kościuszki :?: ;)
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Ruch najlepszy dla serca!

Post autor: administrator »

Nie, nie. Nie bywam raczej w Otwocku i drzewa tego nie znam. Gdzie jest? Kila razy byłem w tamtejszym lesie na rowerku. Raz chyba przy okazji jakichś zawodów biegowych, a może to było bliżej Józefowa ;) Było nie było okolice ładne, nad Świdrem także.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Ruch najlepszy dla serca!

Post autor: medi »

Historia się kłania Adminie ,drzewo pod którym odpoczywał Kościuszko nie rosło koło Otwocka :) Podpowiedź "Bitwa pod ........." :idea:
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Ruch najlepszy dla serca!

Post autor: administrator »

:D to oczywiste gdzie była bitwa, ale zasugerowałem się dyskusją nawiązującą w tym momencie do otwockich lasów i stąd moje pytanie, a może zdziwienie bo w myślach nie mogłem znaleźć tego drzewa w pobliżu Otwocka :D
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Ruch najlepszy dla serca!

Post autor: administrator »

No moi mili, czy ruch jest nadal waszym kompanem? Już mi się chwalcie ile kilometrów przebiegliście, przejechaliście rowerem, a może przepłynęliście? Tańce w Ciechocinku można podciągnąć pod ruch jak najbardziej. Profilaktyka i jeszcze raz profilaktyka!
Mi właśnie skończył się urlop, który przesiedziałem niestety w domu z racji konieczności opieki i kontroli lekarskiej na moim szkrabem. Niestety i tak czasem w życiu wychodzi. No może nie zupełnie w domu ale w sensie takim, że bez wyjazdu gdzieś dalej. Ale powiem Wam, że zapoznałem Małą z wodą, co prawda na basenie i choć ma jedynie 2,5 roku to do wody wskoczyła jak ryba i wychodzić z niej nie chciała, tak więc atrakcje na basenie powtarzaliśmy kilkukrotnie w ciągu tych dwóch tygodni, aż dziś pierwszy raz powiedziała, że jest zmęczona i chce już wracać do domu ;) Na bieganie przyjdzie czas jak podrośnie. Z trójkołowcem walczy dzielnie ;)
Przy okazji zaś mojego popołudniowego wypadu na rower do pobliskiego lasu, zajrzałem pod jedno i drugie drzewo i śmiechem żartem przywiozłem z przejażdżki kilo kurek. Nie wiem skąd one po tej dwutygodniowej suszy ale faktem jest, że były. Jutro grzybowa i do smażenia zostanie ;)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Ruch najlepszy dla serca!

Post autor: violet58 »

Jak się chwalić to się chwalić...
Obrazek
To jeden z moich wielu porannych marszobiegów podczas pobytu w sopockim sanatorium PERŁA

Dystans 6.44 km
Czas trwania 1g:11m:46s
Średnia prękość 5.4 km/h
Max prędkość 10.8 km/h
Kalorie 567 kcal
Nawodnienie 0.29L
Min wysokość 20 m
Max wysokość 59 m
Łącznie w górę 125 m
Łącznie w dół 129 m
Pogoda Bezchmurna

Dane z prostej aplikacji ENDOMONDO dostępnej na telefony komórkowe
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Ruch najlepszy dla serca!

Post autor: administrator »

Violet, o to właśnie chodzi! Brawo!
Żałuję, że nie mogłem pojechać w tym roku nad morze, choć mam jeszcze nadzieję, że się uda choć na chwilę. W ubiegłym za to biegałem plażą z Karwi do Jastrzębiej i z powrotem. Nie ma to jak bieg po mokrym piasku :)
A pamiętam też, że któregoś razu obszedłem jezioro Łebsko, z żoną! Oj ciężko było pod koniec ale udało się :) ale to dawniejsze lata.
ODPOWIEDZ