Nadciśnie tętnicze

Kardiologia, uzdrowiska kardiologiczne, sanatoryjne leczenie chorób serca. Leczenie nadciśnienia, chorób układu krążenia, rehabilitacja po zawałach itp.
Awatar użytkownika
eluunia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 10690
Na forum od: 23 lut 2013 16:44

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: eluunia »

Oj na moją biała głowę to tego wszystkiego za dużo ....a ostatnio jeszcze usłyszałam że nie zawsze należy obniżać podwyższone ciśnienie tętnicze ...gdyż obserwuje się bezpośrednią zależność pomiędzy nadciśnieniem tętniczym i niewydolnością nerek ...serce ..nerki....kręgosłup ...wszystko go się boi co za choróbsko :roll:
Awatar użytkownika
eluunia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 10690
Na forum od: 23 lut 2013 16:44

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: eluunia »

Elcia ostatnio posłuchała Zbysia rady i sposobem naturalnym obniżyła sobie ciśnienie
zrobiłam miksturkę i piłam ...podziałało :) ..oto przepis
• Do szklanki włożyć 20 g rozdrobnionego czosnku, zmieszać ze 100 g cukru-kryształu, uzupełnić do pełnej szklanki wrzątkiem i dobrze rozmieszać do rozpuszczenia się cukru. Odstawić na 4-6 godzin w ciemne i ciepłe miejsce. Przechowywać w ciemnym miejscu w zamkniętym naczyniu. Pić po 1 łyżce 3 razy dziennie przed jedzeniem. :)
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58744
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: malgorzatas »

eluunia a na cukrzyce to nie zaszkodzi?tyle tam cukru,zrobie to mezowi,ale ma cukrzyce i sie troche boje
Awatar użytkownika
eluunia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 10690
Na forum od: 23 lut 2013 16:44

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: eluunia »

.....Małgoś wiesz jak to bywa na jedno pomaga na drugie szkodzi ...nie wiem mnie ciśnienie się unormowało ...a tak to mimo leków ciągle skakało ...ale sama wiesz że na wzrost ciśnienia wpływa wiele czynników ...są jeszcze mikstury na orzechu ..ale ja ich nie stosowałam ...przyznam się szczerze że to mój pierwszy eksperyment.. :)
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58744
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: malgorzatas »

ok.eluunia,tak pytalam..zawsze to metoda naturalna i nie te tabletki:-) dlatego sie pytam? wole te metody jak te okropne tabletki:-)
Awatar użytkownika
krecik
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2904
Na forum od: 04 cze 2013 17:44
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: krecik »

Nie znam się na tym więc zapytam. Czy wrzątek nie zaszkodzi czosnkowi w jego działaniu?
Awatar użytkownika
eluunia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 10690
Na forum od: 23 lut 2013 16:44

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: eluunia »

Kreciku wiele mikstur zalewa się wrzątkiem ...ja to dostałam i wypróbowałam ...nie zaszkodziło i czosnkiem nie pachniałam :lol: :lol: może dlatego zalewa się wrzątkiem ...ostatnio jak czynniki ludzkie mi ciśnienia nie podniosą to jest ok ...a różnie bywało :)
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: medi »

malgorzatas pisze:ok.eluunia,tak pytalam..zawsze to metoda naturalna i nie te tabletki:-) dlatego sie pytam? wole te metody jak te okropne tabletki:-)
Małgosiu myślę ,że można zmniejszyć ilość tego cukru użytego do tej mikstury i przy tak małym spożyciu nie będzie takiego problemu :idea: Hmm ,i tak sobie myślę że powinnaś posadzić morwę ,podobno wyciąg z morwy pięknie obniża poziom cukru ,a jak boisz się używać tabletek sadź morwę :lol: :lol: :lol: Jeżeli chodzi o nadciśnienie to zastąp sól sodową solą potasową ,jak dobrze poszukasz to znajdziesz gdzieś w marketach (kiedyś kupowałam w Tesco) ,tą solą możesz solić dla całej rodziny nikomu nie zaszkodzi ...jest tylko mniej słona i trzeba troszkę więcej używać :roll:
Awatar użytkownika
eluunia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 10690
Na forum od: 23 lut 2013 16:44

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: eluunia »

Od kilku lat łykałam tableteczki na nadciśnieniei przed wyjazdem do Inowrocławia było raczej równe .Pobyt w Inowrocławiu spowodował duże obniżenie ciśnienia ...odstawiono mi tam tabletki bo okazało się że mam za niskie .Nie wiem czy spowodowały to zabiegi :?: :?: czy ten klimat :?: :?: a może i tężnie .Do dziś nie biorę leków ..ciekawe co powie kardiolog ;) ale wiem jedno lepiej się czułam przy wyższym ciśnieniu ... :cry:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: medi »

To tak jak ja ,najlepiej się czuję jak mam 150/100 ,jak to się u nas mówi wtedy to diabłu łeb mogłabym urwać ;) :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ