Nadciśnie tętnicze

Kardiologia, uzdrowiska kardiologiczne, sanatoryjne leczenie chorób serca. Leczenie nadciśnienia, chorób układu krążenia, rehabilitacja po zawałach itp.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7776
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: darek »

To_ja_Jowita pisze: 12 lut 2018 11:26 Ciekawa jestem jak "nadciśnieniowcy" czują się w Krynicy Zdrój?
Nadciśnienie -Nadciśnieniu nie jest RÓWNE.
Tak chciałem po latach sobie odwiedzić Krynicę -Zdrój
Nawet poprosiłem mego sekretarza wypisującego wniosek o w/w Miejscowość ..nawet wpisał -ale gdy tylko doniosłem do NFZ wniosek z "Sugestią " Miła Pani przyjmująca popatrzyła się uśmiechnęła się kazał poczekać ..skontaktowała się bo byłotzn Moe było nikogo i Inna Pani Stwierdziła .
Żaden obiekt w Krynicy-Zdrój nie przyjmie Kuracjusza ,który ma wpisane min Ciśnienie lub podobne schorzenia
Pani poinformowała ,aby wrócił do Lekarza wypisującego i zmienił kolejność schorzeń jednoczesnie po przeglącie karty wypisowej z SCCS stwierdziła ,że jak juz bardzo chce "górki" to może lepiej ..Polanica w Kotlinie kłodzkiej ..uległem

A wracając do Krynicy gdy byłem jednen Jedyny raz na Kuracji w Starym Domu Zdrojowym około .. 1999 roku to było wesoło własnie z Nadciśnieniem
Nawet pojedyńcze wyjazdy i pobyty są czy zaczynają być delikatnie uciążliwe a i cisienie pomimo zaordynowanych leków które w Katowicach mam na poziomie ksiązkowym atomatycznie w Krynicy podnosi się nawet do Wartości 160-180 na 100 a biorę kilka mocnych tabletek
Natomiast nad morzem biorąc te same leki spada do wartości nawet 75-85 na 50 i ŻYJĘ ;)
Awatar użytkownika
To_ja_Jowita
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 934
Na forum od: 27 sty 2017 22:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: To_ja_Jowita »

No właśnie, ludzie z wysokim ciśnieniem rożnie reagują. Znam bardzo dużo "nadciśnieniowców" co zupełnie nie reagują na "górki", ale ja jestem w tej drugiej części. Choć kocham góry to rejonów małopolski powinnam jednak unikać. Nie mogę za często tam jeździć, bo potrzebuje kilku dni, aby mój organizm zaaklimatyzował się i uciszył ciśnienie.
Od czego to zależy, że jedni mogą a inni nie. Jak sobie radzicie przy skaczącym ciśnieniu? Czy łatwo udaje się wam je uspokoić? Czy również wasze ciśnienie reaguje na zmiany pogody?
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11548
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Atina »

Mieszkam nad morzem i różnie z tym nadciśnieniem bywa :roll:
Dobrze a nawet bardzo dobrze czuję się w Ciechocinku i Polańczyku :) :roll:
Chcę przetestować Ustroń i Krynice ? :roll:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Fionka »

Dla mnie Krynica i Lądek to jak kij w mrowisko , natomiast w Ustroniu czuję się bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
VVENUS
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 964
Na forum od: 17 mar 2016 19:56
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: VVENUS »

Jak z każdą chorobą to sprawa indywidualna -na każdego inaczej wszystko działa. Będąc w Iwoniczu lekarz nawet wody z pijalni mi nie zalecił żeby nie podwyższyła mi ciśnienia . Jednak po kilku dniach obserwacji moje ciśnienie było wręcz małe np 75/110 :o więc piłam wody mineralne , miałam kąpiele mineralne i ciśnienie super..Korzystny wpływ miał też brak stresu. :) To on w codzienności działa na nas niekorzystnie :(
Alergia59
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 22 lut 2018 21:29
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Alergia59 »

Hejo...pytasz jak ciśnieniowcy czują się w Krynicy ? ja byłam jesienią w Krynicy na kręgosłup. Nadciśnienie mam i lecze się od kilku lat. Muszę stwierdzić, ze nie było żadnych sensacji. Ale niektórzy "cisnieniowcy" w czasie turnusu mieli problemy. Wydaje mi się, że w ZUS-ie czy NFZ nie rozpatrują wniosku pod kątem wszystkich naszych dolegliwości. Masz skierowanie na nadciśnienie to tam kierują. Masz skierowanie na kręgosłup to tam...mimo, że na karcie jest napisane "inne schorzenia". Tak mi się przynajmniej wydaje, ale mogę się mylić.
Według mnie najlepsza na nadciśnienie jest Rabka...mimo, że sam szpital jest taki nie bardzo. ;)
Pozdrawiam A :)
forumowicz

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: forumowicz »

dzień dobry

ja myślę że trochę patrzą. Tylko nie każdy organizm reaguje tak samo i trudno przewidzieć kto, gdzie jak się będzie czuł. Sama piszesz że TY czułaś się dobrze w Krynicy a inni niekoniecznie. Najlepiej trzeba samemu ocenić podczas pobytu w której miejscowości czujemy się źle i później omijać te miejscowości szerokim łukiem. Nie ukrywam, że będąc w sanatorium systematyczne zgłaszam się do pielęgniarek o pomiar ciśnienia.Wtedy jest wpis na wypisie z sanatorium i jeżeli są złe wyniki pomiaru to jest podstawa aby mnie tam nie kierować . Wiem że ciśnienie można samemu mierzyć ale wtedy nie uwzględnia się tego na wypisie. :)

pozdrawiam w słoneczny niedzielny poranek
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7776
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: darek »

.. to nie do końca jest tak jak opisujecie .
Mnie Mój kardiolog wypisał wniosek na tzw po szpitalne i we wniosku są trzy kratki gdzie ma wpisać nr schorzenia ..wpisał jako drugie Nadciśnienie z powikłaniami .
Oczywiście jedno ze schorzeń idealnie pasowało do Krynicy ale schorzenia Kardiologiczne już na etapie Rejestracji i Sugestii -Krynica -zdyskfalifikowaly
Pani w punkcie przyjęć NFZ przyglądnęła się Mojemu wnioskowi może pamiętała schorzenia może inna zaleznośc podczas rejestracji zadzwoniła i poinformowała Mnie ,że nie Ma sensu wnioskować GDY sa przeciwskazania do leczenia ..zawróciłem i na wniosku lekarz ..zasugerował inna miejscowosc co sie udało
forumowicz

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: forumowicz »

Witajcie :kwiat: od 29 lat borykam się z samoistnym nadciśnieniem tętniczym i od wielu lat nie byłam w górach a że bardzo je kocham postanowiłam przetestować swój organizm. W minionym roku ze znajomymi wyjechałam na przedłużony weekend do Polanicy, niestety moje ciśnienie oszalało, wytrzymałam dwa dni i musiałam wracać. Będąc we Wrocławiu moje samopoczucie zmieniło się diametralnie ( na dobre )żal mi było tego wyjazdu , poszukałam lokum na dwie nocki i cały ten czas zwiedzałam przepiękny Wrocek Połączyłam przyjemne z pożytecznym :lol: :lol: :lol:
Znajomi wracając po drodze zgarnęli mnie i wspólnie wróciliśmy do domu. Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2218
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Bogutka5 »

W sierpniu tego roku pojechaliśmy z mężem do sanatorium w Polanicy Zdroju - oboje mamy wskazania choroby układu krążenia, czyli nadciśnienie między innymi.
Pan doktor podczas pierwszej wizyty po pomiarze ciśnienia zalecił mojemu mężowi odstawienie leku mówiąc, że ten lek jest ok u nas nad morzem natomiast w Polanicy może spowodować zbyt niskie ciśnienie.
Mąż leku nie brał i ciśnienie miał prawidłowe.
Po powrocie do domu juz drugi miesiąc mąż leku nie zażywa (za zgodą p. doktor rodzinnej) i ciśnienie jest dobre. I dobrze się czuje. Sanatoryjne czary mary oby jak najdłużej.
Pozdrawiam
Bogutka
ODPOWIEDZ