Nadciśnie tętnicze

Kardiologia, uzdrowiska kardiologiczne, sanatoryjne leczenie chorób serca. Leczenie nadciśnienia, chorób układu krążenia, rehabilitacja po zawałach itp.
forumowicz

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: forumowicz »

Witam kruszynko :) Dzięki za te obszerne rady.Wg.zaleceń lekarza:kontrola ciśnienia codziennie rano i wieczorem.....dostałem specjalną książeczkę do zapisywania,badanie krwi we wszystkich konfiguracjach,cukier,cholesterol ten dobry i zły,trójglicerydy,kreatynina,mocz wsjo,włącznie z bakteriologią,PSA,prześwietlenie płuc,echo serca.......badanie na RZS...... okulista,boże ja nic nie robię tylko się badam.....i nic.Jak na razie......diagnoza, brak .Pani doktor, złoty człowiek......stwierdziła że ....będziemy szukać aż znajdziemy.Narazie to jedno jest pozytywne..... :lol:
forumowicz

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: forumowicz »

Fan :kwiat: jak to cudnie brzmi jak mężczyzna mówi ..."ja nic nie robie tylko się badam..." Juz za to masz złotą czcionkę :kwiat:
Hm pij czerwone dobre ,najlepiej własnego wykonania winko ;) naprawdę ,brzmi to jak zaprzeczenie mojej wypowiedzi :roll: ale nic podobnego.
Lampka wina do obiadu ,codziennie czyni cuda.
A może jak to ktos mnie ostatnio przekonywał....nic tak nie reguluje dobrze ciśnienia jak .........zaraz mnie strażak dopadnie więc nie dokończę no wiesz ;) :lol:
forumowicz

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: forumowicz »

....nic tak nie reguluje dobrze ciśnienia jak ......... :lol: :lol: :lol: a co mają do tego służby mundurowe :lol: :lol: 8-)
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: medi »

Bo ...za mundurem panny sznurem :?: ;) :lol: :lol: :lol:
forumowicz

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: forumowicz »

no to mnie to nie dotyczy,niestety :lol: :lol:
forumowicz

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: forumowicz »

fan2013 pisze:....nic tak nie reguluje dobrze ciśnienia jak ......... :lol: :lol: :lol: a co mają do tego służby mundurowe :lol: :lol: 8-)
Oj Fan mają ...mandat moga wlepić i ciosnienie wysokie murowane ;)
Awatar użytkownika
eluunia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 10690
Na forum od: 23 lut 2013 16:44

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: eluunia »

Witajcie powiem wam ,że od dłuższego czasu moje ciśnienie jest ok od kiedy przebywam z Wami :D a tak poważnie to dobranie leków jest bardzo ważną sprawą bo każdy z nas inaczej reaguje na dany lek ja po zmianie leków bardzo puchnę i nie mogą znaleźć przyczyny .Kruszynko masz rację co do kontroli badań bo to ciśnienie to cichy zabójca. :(
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: medi »

Niektóre leki zatrzymują wodę w organizmie u mnie np amlozek .Kruszynka się pewnie na mnie oburzy bo zna mój stosunek do leczenia i badań ,ale ...leki na nadciśnienie dobrałam sobie praktycznie sama ( trochę metodą prób i błędów ) bo to co dawali mi lekarze to był koszmar ,ostry kaszel i opuchnięte nogi . A najlepsze na nadciśnienie to zrzucić z 10 kg ,nie używać soli ,nie pić nie palić ...tylko powiedzcie mi ,po co wtedy warto żyć :?: :roll:
forumowicz

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: forumowicz »

Jestem świeżo po wizycie u lekarza (bardzo miła i ładna ;) pani doktor) o fajnej specjalizacji... hipertensjolog która będzie wraz ze mną walczyć z tym nieszczęsnym ciśnieniem.Pierwsza, fajnie nazwana diagnoza to podwyższone ciśnienie idiopatyczne......Zalecenia jak na razie, unikać stresu...i tu zonk....ciekawe jak tego dokonać na moim stanowisku pracy :?: Dalsze leczenie farmakologiczne....pod kontrolą dobieranie leków :)
Anka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 585
Na forum od: 18 maja 2010 14:35

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Anka »

Witaj fan czyli ciśnienie niewiadomego pochodzenia kto Ci je tak podnosi :?: :lol:
ODPOWIEDZ