Nadciśnie tętnicze

Kardiologia, uzdrowiska kardiologiczne, sanatoryjne leczenie chorób serca. Leczenie nadciśnienia, chorób układu krążenia, rehabilitacja po zawałach itp.
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Zbigniew- I »

Kilka lat temu wyskoczyło u mnie podwyższone ciśnienie, a że nie wierzę w prochy, zainteresowałem się tematem. Według niektórych autorytetów, powstaje ono, gdyż w naszych naczyniach krwionośnych, od szóstego roku życia odkłada się nierozpuszczalny wapń, na który medycyna konwencjonalna nie ma sposobu. Jest to tzw. sklerotyzacja naczyń krwionośnych (zwapnienie). Nasz mózg, musi dostać określoną ilość tlenu. Co się dzieje, gdy mamy częściowo przytkane naczynia krwionośne? Aby w jednostce czasu przeszła przez nie odpowiednia ilość utlenionej krwi, nasz układ współczulny podnosi jej ciśnienie. Spróbowałem znaleźć na to sposób i się udało. Mam dziś ciśnienie 120/80 i tak myślę jeszcze mieć przez najbliższe 100 lat, na złość dla ZUS-u. Poczytajcie o tym:
OCZYSZCZENIE NACZYŃ KRWIONOŚNYCH
MIESZANKA ZIOŁOWA Z MIODEM
1 szklanka nasion kopru włoskiego, 2 łyżki stołowe zmielonego korzenia kozłka lekarskiego 2 szklanki miodu. Całą mieszankę wlać do termosu o pojemności 2 litrów i zalać wrzącą wodą do wypełnienia termosu. Odstawić na 24 godziny. Następnie przecedzić, przelać i trzymać w lodówce na najniższej półce. Pić po 1 łyżce stołowej 3 razy dziennie na 30 minut przed posiłkiem, do całkowitego wypicia mieszanki. Kuracje przeprowadzać 1 raz w roku.
NALEWKA TYBETAŃSKA (CZOSNKOWA)
Nalewka czosnkowa oczyszcza organizm z odkładającego się tłuszczu, wypłukuje nie rozpuszczony wapń, gwałtownie poprawia przemianę materii, oczyszcza naczynia krwionośne, zapobiega zawałowi serca, miażdżycy, paraliżowi, tworzeniu się nowotworów, likwiduje szum w głowie, poprawia wzrok, odmładza organizm (recepta znaleziona w klasztorze tybetańskim w roku 1971 przez wyprawę UNESCO).
350 g obranego, z nowych zbiorów czosnku, 200 ml czystego spirytusu. Czosnek rozetrzeć i zmieszać ze spirytusem, szczelnie zamknąć i postawić w ciemnym i chłodnym miejscu (nie w lodówce) na 10 dni. Następnie przecedzić, przelać do słoika i postawić w ciemnym miejscu jeszcze na 4 dni. Po tym czasie nalewka jest gotowa do użycia. Używamy jej w kroplach jak poniżej aż do wyczerpania zawartości. Krople pić z 50 ml kwaśnego produktu mlecznego (najlepiej z kefirem lub jogurtem).
Kurację prowadzimy "po kropelce". Dzień pierwszy: śniadanie - 1 kropla, obiad - 2 krople, kolacja - 3 krople. Dzień drugi: śniadanie - 4, obiad - 5, kolacja - 6. Dzień trzeci: śniadanie - 7, obiad - 8, kolacja - 9. Dzień czwarty: śniadanie - 10, obiad - 11, kolacja - 12. Dzień piąty: śniadanie - 13, obiad - 14, kolacja - 15. Dzień szósty: śniadanie - 16, obiad - 17, kolacja - 18. Dzień siódmy: śniadanie - 19, obiad - 20, kolacja - 21. Dzień ósmy: śniadanie - 22, obiad - 23, kolacja - 24. Od dziewiątego dnia, aż do wyczerpania się nalewki, bierzemy po 25 kropel 3 razy dziennie. Uwaga! Kuracji nie wolno stosować częściej niż 1 raz na rok (niektóre publikacje piszą raz na 5 lat).
I o tym:
KAPILAR
Przeznaczenie: dla kobiet, dla mężczyzn, dla seniorów, układ krążenia i naczyniowy, pamięć i koncentracja
Opis produktu:
Podstawowy mechanizm starzenia się organizmu i różnorodnych zachorowań związany jest z zaburzeniami komórek na skutek działania wolnych rodników, które są wynikiem funkcji życiowych.

Zdrowy młody organizm walczy z owym destrukcyjnym procesem samodzielnie, produkując przeciwutleniacze – substancje niszczące wolne rodniki. Jednakże z wiekiem, pod wpływem stresów, niewłaściwego odżywiania, palenia, zanieczyszczonego środowiska, ich ilość katastroficznie się zmniejsza. Organizm potrzebuje dodatkowych środków obrony. Chronić zdrowie naczynek i membran komórek są w stanie szczególne substancje – flawonoidy, zawarte w roślinach. Najbardziej znanymi flawonoidami są: ginko-biloba (Chiny, Japonia), piknoginol mieszczący się w korze sosny landskiej (Francja) i dwuwodorokwercytyna (taxifolin), produkowana przez świerk syberyjski (Rosja).

Na bazie unikatowego flawonoidu jakim jest taxifolin rosyjscy naukowcy stworzyli preparat KAPILAR. Chroni membrany komórek i polepsza pracę kapilarów, regeneruje mikrokrążenie krwi na poziomie komórek. Jego potężne działanie przeciwutleniające kilkukrotnie przewyższa działanie witaminy A, C i E.

Dodatkowo KAPILAR zapobiega zapaleniom, obrzękom, histaminie, obniża poziom cholesterolu i powstanie trombocytów, zmniejsza krzepliwość krwi.

To wszystko przetestowałem na sobie i czuję się jak młody Bóg. Co roku staram się spędzić co najmniej 3-4 tygodnie w górach, chodząc i podziwiając a nie po to aby zaliczyć z językiem obijającym się o kolana na granicy śmierci.
forumowicz

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: forumowicz »

"To wszystko przetestowałem na sobie i czuję się jak młody Bóg. Co roku staram się spędzić co najmniej 3-4 tygodnie w górach, chodząc i podziwiając a nie po to aby zaliczyć z językiem obijającym się o kolana na granicy śmierci."

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: wiem o czym mówisz :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Zbigniew- I »

anusia153 pisze:"To wszystko przetestowałem na sobie i czuję się jak młody Bóg. Co roku staram się spędzić co najmniej 3-4 tygodnie w górach, chodząc i podziwiając a nie po to aby zaliczyć z językiem obijającym się o kolana na granicy śmierci."

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: wiem o czym mówisz :lol: :lol: :lol:
Anusiu, ja mówiłem o zaliczaniu szczytów, a nie o szczytowaniu. Z czego szydzisz? :kwiat:
forumowicz

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: forumowicz »

Zbigniew- I pisze:
anusia153 pisze:"To wszystko przetestowałem na sobie i czuję się jak młody Bóg. Co roku staram się spędzić co najmniej 3-4 tygodnie w górach, chodząc i podziwiając a nie po to aby erci."zaliczyć z językiem obijającym się o kolana na granicy śmi

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: wiem o czym mówisz :lol: :lol: :lol:
Anusiu, ja mówiłem o zaliczaniu szczytów, a nie o szczytowaniu. Z czego szydzisz? :kwiat:
A ja coś pisałam o szczytowaniu ? mnie też chodziło o zliczaniu szczytów z językiem na brodzie , a nie do kolan :lol: :lol: :lol: jeszcze po kolanach mi się nie obijał . i nic nie szydzę rozbawiło mnie do łez twoje określenie :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Zbigniew- I »

To wszystko jest tak jak w tym żarcie sytuacyjnym:
-Józek, czy Ty myślisz o tym samym co ja?
-Tak kochanie.
- A fe, świnia!
forumowicz

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: forumowicz »

Zbigniew- I pisze:To wszystko jest tak jak w tym żarcie sytuacyjnym:
-Józek, czy Ty myślisz o tym samym co ja?
-Tak kochanie.
- A fe, świnia!

Zbigniew plusik :kwiat: , za często nie mogę dawać tylko co 3 godziny , tak Admin wymyślił , takie są zasady tego forum :lol:
Awatar użytkownika
eluunia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 10690
Na forum od: 23 lut 2013 16:44

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: eluunia »

To coś od jakiegoś czasu mieszka ze mną ....czasem nawet chce kierować moim życiem ....czasem żyje ze mną w zgodzie ale ostatnio nawet mnie opuściło ... ;) tak mi się wydawało i o mały włos sama nie narobiłam sobie szkody ;) Podstawą jest kontrola ciśnienia ....i jak to bywa rano Elcia o tym zapomniała :roll: ciśnionko sobie spadło a Elcia go jeszcze obniżała i o mały włos na kardiologi nie wylądowała ....a zaczęło się od redukcji wagi z czego się bardzo ucieszyłam ale zapomniałam że to może nie spodobało się mojemu mieszkańcowi ;) Dlatego teraz wiem jak ważne jest mierzenie ciśnienia a nawet mała utrata kilogramów może obniżyć ciśnienie ...byle nie za bardzo ;)
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Zbigniew- I »

Elcia, a może Elcia by poczytała o kilku roślinkach, które są zaliczane do tak zwanych ADAPTOGENÓW. To jest tylko moja nieśmiała propozycja, ale uważam, że wiedza na ten temat nikomu z nas nie zaszkodzi, a niektórym może pomóc i pomaga. :roll:
Awatar użytkownika
eluunia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 10690
Na forum od: 23 lut 2013 16:44

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: eluunia »

Zbigniew- I pisze:Elcia, a może Elcia by poczytała o kilku roślinkach, które są zaliczane do tak zwanych ADAPTOGENÓW. To jest tylko moja nieśmiała propozycja, ale uważam, że wiedza na ten temat nikomu z nas nie zaszkodzi, a niektórym może pomóc i pomaga. :roll:
....Zbyszku bardzo dziękuję ....każda wiedza jest wskazana ..ostatnio Elcia zmądrzała i o zdrowie troszkę zadbała ... ;) :roll: :) i wszystko już byłoby dobrze gdyby tętno niższe było :(
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Zbigniew- I »

...Zbyszku bardzo dziękuję ....każda wiedza jest wskazana ..ostatnio Elcia zmądrzała i o zdrowie troszkę zadbała ... ;) :roll: :) i wszystko już byłoby dobrze gdyby tętno niższe było :([/quote]

Elciu, a może coś takiego?
Szczodrak krokoszowaty (Rhaponticum carthamoides) to okazała bylina z rodziny astrowych (Asteraceae), dawniej złożonych (Compositae). Nazwa ludowa to "korzeń marala" (maral - gatunek jelenia).
Substancje powodujące lecznicze działanie szczodraka to ekdyzony (synonim - ekdysteroidy) - głównie ekdysteron oraz inokosteron, integristeron A i B i inne. Ekdyzony stanowią szczególna grupę związków zbliżonych budową do sterydów, znaną już kilkadziesiąt lat jako hormony linienia owadów. Następnie znaleziono je także w roślinach, gdzie występują w znacznie większych ilościach. Ekdyzony działają na człowieka i zwierzęta ciepłokrwiste psychostymulująco, pobudzająco, wzmacniająco, adaptogennie oraz anabolicznie. Najnowsze badania wykryty w szczodraku poliacetyleny o działaniu adaptogennym. a ponadto w liściach tej rośliny substancje o charakterze immunostymulującym i prawdopodobnie również adaptogennym.
Już jednorazowe zażycie leku ze szczodraka zwiększa znacznie wydajność pracy, siłę mięśni, wytrzymałość, a jednocześnie nie powoduje wystąpienia objawów ubocznych. Długotrwałe stosowanie leków ze szczodraka może spowodować trwałe podwyższenie ciśnienia tętniczego, zwolnienie rytmu i zwiększenie amplitudy pracy mięśnia sercowego.
Dostępny w aptekach na terytorium byłego Związku Radzieckiego lek ze szczodraka pod nazwą "Extractum leuzeae fluidum" to nalewka z kłącza z korzeniami na 70% spirytusie etylowym. Lekarze przepisują ją jako środek pobudzający w przypadkach astenii, fizycznego przemęczenia, obniżonej zdolności do pracy, impotencji - 20 do 30 kropli w niewielkiej ilości wody 2 do 3 razy dziennie przed jedzeniem.
Przez długie lata pisano, że lek ten nie ma przeciwskazań ani ubocznego działania. Wyjątkiem jest W. Minajewa, która pisze: "...przed rozpoczęciem przyjmowania preparatów ze szczodraka koniecznie należy skonsultować się z lekarzem. Powinny to uczynić szczególnie osoby z podwyższonym ciśnieniem tętniczym. Ekstrakt rośliny może spowodować rozszerzenie naczyń krwionośnych dna oka, a 10% napar kwiatów zmniejsza krzepliwość krwi". ("Lekarstwiennyje rastienija Sibiri". Nowosybirsk 1991).
ODPOWIEDZ