SERCE-WAŻNA INSTRUKCJA

Kardiologia, uzdrowiska kardiologiczne, sanatoryjne leczenie chorób serca. Leczenie nadciśnienia, chorób układu krążenia, rehabilitacja po zawałach itp.
jawa 53
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4983
Na forum od: 24 gru 2013 07:17
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 8

SERCE-WAŻNA INSTRUKCJA

Post autor: jawa 53 »

Powiedzmy,że jest 18,15 i wracasz do domu samochodem (oczywiście sam) po niezwykle ciężkim dniu pracy. Jesteś naprawdę zmęczony i sfrustrowany. Jesteś naprawdę zestresowany i zdenerwowany. Nagle odczuwasz SILNY BÓL w klatce piersiowej który zaczyna promieniować w kierunku ramienia i w górę w kierunku szczęki. Jesteś w odległości zaledwie pięciu mil (1 mila= 1,61 km) od szpitala najbliższego miejsca Twojego zamieszkania. Niestety nie wiesz czy będziesz w stanie tam dotrzeć. CO ROBIĆ???Byłeś szkolony w udzielaniu pierwszej pomocy w przypadku pomocy w zawale serca,ale człowiek który prowadził szkolenie nie powiedział Wam jak postępować z samym sobą !! JAK PRZEŻYĆ ATAK SERCA KIEDY JESTEŚ SAM ? Ponieważ wielu ludzi w trakcie dokonywania się zawału serca jest zdana na samych siebie,bez pomocy,osobie której serce bije nieprawidłowo i która zaczyna odczuwać omdlenie ZOSTAJE TYLKO OKOŁO 10 SEKUND ZANIM UTRACI PRZYTOMNOŚĆ ! CO ROBIĆ ?? ODPOWIEDŻ : Nie panikuj,ale zacznij KASZLEĆ bardzo intensywnie powtarzając tą czynność. Przed każdym kaszlnięciem powinien być nabrany głęboki oddech,kaszel powinien być głęboki i przedłużony w celu ewakuowania plwociny zalegającej głęboko wewnątrz klatki piersiowej. Oddech i kaszel musi być powtarzany co dwie sekundy aż do chwili przybycia pomocy,lub do chwili w której poczujesz,że serce ponownie bije normalnie. Głęboki oddech doprowadza TLEN do płuc,a ruch związany z kaszlem uciska serce i utrzymuje KRĄŻENIE krwi. Ciśnienie wywołane uciskiem na serce podczas kaszlu pomaga również odzyskać prawidłowy rytm serca. W ten sposób ofiary ataku mogą dotrzeć do szpitala. [ Artykuł opublikowany pod numerem 240 w Journal of General Hospital Rochester.] Przekażcie tą wiadomość tak dużej ilości ludzi jak to tylko możliwe. To może uratować ich ŻYCIE !!!
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: SERCE-WAŻNA INSTRUKCJA

Post autor: violet58 »

Osobiście przestrzegam przed tego typu radami krążącymi po sieci odwołującymi się do niby naukowych, pseudomedycznych publikacji.
Proponuje zapoznać się z opinią dr Marty Starczewskiej z Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego opublikowaną w GW >>> http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ndy__.html
Prośba, nie powielajmy tego typu bzdur, zaufajmy specjalistom.
jawa 53
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4983
Na forum od: 24 gru 2013 07:17
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: SERCE-WAŻNA INSTRUKCJA

Post autor: jawa 53 »

Przeczytałem artykuł polecany przez Violeta,przy okazji inne w tym temacie .Jako nowy nie mogę napisać p.w. więc tutaj:PROSZĘ ADMINA O USUNIĘCIE TEMATU.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24964
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: SERCE-WAŻNA INSTRUKCJA

Post autor: Sloneczko »

Mój ojciec miał 3 poważne zawały, po 4 zmarł. Wszystko to co opisał Jawa, mój ojciec miał zalecone przy pierwszym zawale....i wyjście na balkon. Myślę ze to utrzymało ojca przy życiu przez kolejne 11 lat. Z reszta rożne są opinie na każdy i rożny temat,jest tyle zdań i opinii ile jest ludzi i lekarzy oraz naukowców.
Awatar użytkownika
margot
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 44436
Na forum od: 26 lip 2010 13:17
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: SERCE-WAŻNA INSTRUKCJA

Post autor: margot »

Nie jestem ,,sercowcem " jeszcze jeśli chodzi o schorzenia (a serce ...chyba mam :?. ) , wydaje mi się , że należy traktować każdy przypadek wystąpienia zawału indywidualnie . Jest to choroba jak każda inna , opierajac się na własnych doświadczeniach związanych zupełnie z inną chorobą spotkałam już kilka osób twierdzących , że operacja , którą przeszłam zupełnie nie przyniosła u nich efektu - u mnie stało się zupełnie odwrotnie , jestem ponad trzy lata po i jest suuuper.
Jeden lekarz nie jest wykładnią dla Wszystkich pacjentów i nie powinniśmy generalizować tematu tak pochopnie .
Jest to tylko moje zdanie .
Jawa uważam , że usunięcie Twojego postu jest zupełnie niepotrzebne .
Awatar użytkownika
margot
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 44436
Na forum od: 26 lip 2010 13:17
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: SERCE-WAŻNA INSTRUKCJA

Post autor: margot »

Jeszcze pozwolę sobie dodać takie małe co nie co : nie dajmy się ponosić chwilowym emocjom udając ekspertów w każdym temacie klaszcząc , a za chwilę ganiąc - samo życie i doświadczenia wśród bliskich , dalszych uczy nas bardzo często jak postępować i chyba co też jest ważne ...pokory :)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: SERCE-WAŻNA INSTRUKCJA

Post autor: violet58 »

Nie było moim zamiarem zdyskredytowanie kogoś ale publikowanie tego typu informacji, może przynieść więcej szkody niż pożytku. W załączeniu podaje link do oficjalnego dementi wystosowanego przez wzmiankowany przez autora porady Szpital >>>>http://www.rochestergeneral.org/centers ... hen-alone/
Dementi kończy się apelem o pomoc w walce z rozprzestrzenianiem tej dezinformacji.
Zresztą każdy zrobi jak zechce, ja nie rozstaje się z telefonem komórkowym, kartą ICE i tak na wszelki wypadek ....Nitromintem
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24964
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: SERCE-WAŻNA INSTRUKCJA

Post autor: Sloneczko »

A ja dziękuje lekarzowi, który przekazał mojemu ojcu takie a nie inne zalecenia, które pozwoliły mu ze mną być jeszcze 11 lat.....
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: SERCE-WAŻNA INSTRUKCJA

Post autor: violet58 »

...a ja tam kasłał nie będę. ;) :) :D
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24964
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: SERCE-WAŻNA INSTRUKCJA

Post autor: Sloneczko »

Violet :kwiat: nikt cię przecież do tego nie zmusza :D ,każdy robi to w co wierzy. Pozdrawiam cie i życzę ci dużo zdrowia :)
ODPOWIEDZ