chirurgia naczyniowa

Kardiologia, uzdrowiska kardiologiczne, sanatoryjne leczenie chorób serca. Leczenie nadciśnienia, chorób układu krążenia, rehabilitacja po zawałach itp.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

chirurgia naczyniowa

Post autor: sztani »

Mam pytanie jestem po zabiegu usunięcia żył w prawej nodze (koniec 2011) mimo,ze inne żyły nie w pełni podjęły Pracę czułem się dobrze . Od jakiegoś czasu czuję ból i mocne pieczenie po wyżej kostki . Może ktoś miał podobne doświadczenie. Chcę dodać ,ze mam nadciśnienie . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: chirurgia naczyniowa

Post autor: violet58 »

Wizyta w poradni chorób naczyń dopiero przede mną :( Niestety, skrócenie kolejek do specjalistów nie dotarło do centrum kraju.
Z pomocą wujka googla zdiagnozowałem ;) chorobę wystaw sklepowych. Zauważone już wcześniej objawy zostały zlekceważone przez kardiologa z poradni specjalistycznej - " a czego się Pan spodziewa, jakie tętnice w sercu takie i w nogach" - to cytat z Pana Doktora :evil:
Wymogłem na lekarzu POZ skierowanie do poradni chorób naczyń, ale wizyta dopiero pod koniec marca :(
Nazwa przypadłości dość śmieszna, ale lepiej jej nie bagatelizować i wcale nie jest kobiecą przypadłością. ;) :D
Wręcz przeciwnie: zazwyczaj atakuje mężczyzn. I nie ma nic wspólnego z uzależnieniem od zakupów. Zlekceważona bywa niebezpieczna dla życia.
Trudno sobie wyobrazić faceta, który z powodu bólu nóg pędzi do lekarza. Tymczasem: powinien. To może być chromanie przestankowe, objaw typowy dla choroby niedokrwiennej kończyn, spowodowanej miażdżycą. Schorzenie dotyczy niemal wyłącznie mężczyzn.
Kiedy wspinasz się po schodach, albo wyjątkowo długo spacerujesz, nie wszczynasz alarmu tylko dlatego, że pojawiają się nieprzyjemne skurcze, mrowienia, drętwienie łydek, albo uczucie "omdlewania" nóg. Zwłaszcza, że wystarczy zatrzymać się na moment, a ból ustępuje. Tymczasem to już mogą być pierwsze objawy miażdżycy. Wraz z rozwojem choroby dystans, który możesz przejść bez dolegliwości i przerwy, skraca się. Wreszcie pojawia się ból spoczynkowy, czyli nogi rwą bez powodu, nawet, gdy odpoczywasz. Wówczas konieczne jest leczenie pod nadzorem specjalisty chorób naczyń....
To fragment publikacji, całość znajdziecie tutaj>>>>>http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,1059 ... owych.html
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: chirurgia naczyniowa

Post autor: sztani »

dzięki za odzew raczej rzadko ktoś tu zagląda . Byłem u lekarza POZ . powiedział ,ze to normalne zapisał mi lek o nazwie VESSEL DUE F MAM BRAĆ PO JEDNEJ TABLETCE . Jeśli pozwolisz przeczytam to co napisałeś i odniosę się do tego w następnym poście.Po operacji w bardzo krótkim okresie czasu podjąłem pracę powinienem minimum 6 tygodni a byłem 3 tygodnie .(czego się nie robi dla firmy) po trzech miesiącach kontrolne USG i okazało sie ,ze nie wszystkie żyły podjęły pracę (Przejęły po usunietych) Pozdrawiam PS wszystkie wizyty prywatnie bo tak jak piszesz pół roku czekania.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: chirurgia naczyniowa

Post autor: andrzej1955 »

Witam ,wprawdzie minęło sporo czasu od Waszych wpisów ale temat aktualny,chirurdzy naczyniowi reagują dopiero w przypadku niedrożności większej niż 60 procent,jestem po udarze z niedrożną jedną konkretnie prawą tętnicą szyjną,lewa nadrabia na tyle że funkcjonuję w miarę normalnie i nie nadaję się ani do angioplastyki ani do st endów- pozostaje czekać aż się wszystko pozatyka :?: :lol: po pięćdziesiątce powinniśmy regularnie zażywać polocard albo leki antymiażdżycowe o podobnym działaniu :!: :!: pozdrawiam i dużo zdrówka życzę :)
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: chirurgia naczyniowa

Post autor: Rachel »

Ciekawy temat, w sam raz dla mnie wszak choroby naczyń, zwłaszcza kończyn dolnych to nie tylko przypadłość mężczyzn jak napisał violet58 a także kobiet. Godzinę temu wróciłam z przychodni gdzie miałam badanie USG kończyn dolnych. Od dosyć dawna zwracałam uwagę lekarzom, iż bolą mnie nogi. Określałam jaki to jest ból jednak najczęściej ignorowano to o czym mówię chyba z racji na mój dosyć młody wiek, a czasem po prostu proponowano mi zakup w aptece jakiejś maści/kremu tudzież innego specyfiku, który to miał mi pomóc na rzekomo przemęczone nogi. Mijały lata a moje prośby o skierowanie mnie na USG żył wciąż były ignorowane. 8 lat temu postanowiłam zafundować sobie USG prywatnie tej bardziej obolałej nogi. Gdy mój mąż się o tym dowiedział powiedział mi, że moje obydwie nogi warte są dobrego badania i sfinansował badanie. Nie wyszło najlepiej ale najgorzej także nie. W prawej żyle podkolanowej przepływ spontaniczny zwolniony, żyły piszczelowe w połowie podudzia poszerzone z przepływem spontanicznym zwolnionym, zastawki żylne na podudziu niewydolne. W lewej nodze zdecydowanie lepiej chociaż w niektórych miejscach zastawki wydolne granicznie. Wówczas żadnych rad mi nie udzielono ani też nie podjęto leczenia, no bo nie było takie potrzeby (odpowiedź lekarza). Nogi wciąż bolały zwłaszcza prawa ale nie non stop. Nawet na kilka lat zapomniałam o moich nogach bo żadnych przykrych sygnałów nie wysyłały :) Gdy po powrocie z sanatorium (wrzesień 2013) po którym zamiast czuć się lepiej czułam się zdecydowanie gorzej zgłosiłam się na wizytę do lekarza rodzinnego poprosiłam w pierwszej kolejności o skierowanie do chirurga naczyniowego mówiąc w czym rzecz. Pani doktor wyjaśniła mi, że sprawcą bólu mojej prawej nogi jest kręgosłup lędźwiowy. Również Pani neurolog do której się zgłosiłam ze skierowaniem od internisty powiedziała mi po obejrzeniu rezonansu magnetycznego odcinka lędźwiowego iż za całe to zamieszanie z nogami odpowiedzialny jest chory kręgosłup. Uwierzyłam w to co mi mówili specjaliści jednak nie dałam za wygraną i na wizytę do chirurga naczyniowego się zgłosiłam zabierając ze sobą wynik USG żył kończyn dolnych sprzed 8 lat. Pan doktor obejrzał badanie potem moje nogi i stwierdził, że to nie jest choroba żył a kręgosłup lędźwiowy a może nawet schorzenia kobiece (akurat u mnie te sprawy są jak najbardziej w porządku). Ponieważ nalegałam skierowanie na USG wystawił, ale jakby z łaski i nie omieszkał dopisać, iż to pacjentka nalegała a on jednak uważa, że to jest spowodowane schorzeniami neurologicznymi lub innymi. Podczas dzisiejszego badania Pani doktor wykonująca mi USG moich nóg stwierdziła, iż za dolegliwości bólowe odpowiedzialne są chore żyły. Żyła odpiszczelowa w górnej części podudzia ma niewydolną zastawkę ujścia, a sama żyła niewydolna w obrębie podudzia. W nodze lewej żyła odstrzałkowa poszerzona w górnej i środkowej części podudzia z niewydolnym ujściem. Żylaków nie mam, moje nogi wyglądają na bardzo zdrowe, ale Pani doktor uświadomiła mnie także, że czasem te osoby z widocznymi żylakami nie miewają bólów nóg, a te ładne nogi, bez "skrętów" miewają czasem bóle trudne do zniesienia. Tak właśnie mam ja tylko, że lekarze widząc gładkie nogi nie dawali wiary, że głęboko w środku coś niedobrego się dzieje. Teraz im otworzę oczy i nie pozwolę "zwalać" na kręgosłup lędźwiowy który na pewno ma także wpływ na bóle nogi prawej (bóle nóg), jednak jak Pani mnie uświadomiła, tamten ból różni się zdecydowanie od tego pochodzenia żylnego :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: chirurgia naczyniowa

Post autor: darek »

sztani pisze:Mam pytanie jestem po zabiegu usunięcia żył w prawej nodze (koniec 2011) mimo,ze inne żyły nie w pełni podjęły Pracę czułem się dobrze . Od jakiegoś czasu czuję ból i mocne pieczenie po wyżej kostki . Może ktoś miał podobne doświadczenie. Chcę dodać ,ze mam nadciśnienie . Pozdrawiam
... w roku 2012 miałem usunięte 2 żyły w lewej nodze odstępach co 20 dni na tzw Hardkora ..wytrzymałem .
Miałem zdiagnozowane wykonane USG kończyn dolnych , a następnie wykonany dwukrotnie z zapisem Dopler kończyn i dopiero w wyniku analiz zdiagnozowany i zalecony zabieg .
Wszystko było ok do marca 2013 kiedy to pojawił się kolejny problem cała stopa zaczęła sinieć i pojawił się STRASZNY ból pewien .."chirurg prawie chciał ciąć podejrzewając STOPĘ Cukrzycową z powikłaniami -BYŁ w BŁĘDZIE
Uratowałem Nogę dzięki kolejnym badaniom doplerem i Kosmetycznemu zabiegowi wykonanemu poza Polską .
Sugeruje wizytę u Dobrego Naczyniowca plus analizę USG plus Doplera -Prywatnie to badanie max ..200zł
szkoda ,że Mieszkasz na pomorzu zaoferowałbym Ci wizytę u dość znanego lekarza ,który Mnie uratował i zalecił leki ,które wskazuje "Andrzej "
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: chirurgia naczyniowa

Post autor: Rachel »

Mam pytanie - czy opis mojego badania USG kończyn dolnych mógłby mnie zakwalifikować na operację żył? Wizyty u chirurga naczyniowego, który dał mi niechętnie skierowanie jeszcze mi nie wyznaczono, no bo i ja o to nie poprosiłam. Jakoś niechętna jestem na wizytę do tegoż lekarza. Nie wiem też czy się przypadkiem nie ośmieszę wybierając innego specjalistę. Napisałam "ośmieszę", bo jeśli ja uznam to za problem, a wg lekarza będzie to "mały pikuś" to wyjdę na nadwrażliwca, kogoś kto ogromnie dmucha na zimne, a wg mnie nie jest to dmuchanie na zimne. Ja na prawdę odczuwam te dolegliwości :(
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: chirurgia naczyniowa

Post autor: darek »

..nie jestem lekarzem.
Jednakże uważam ,że powinnaś udać się do lekarza a nawet na 2 konsultacje aby porównać opinie.
A badania zapewne Uspokoją Ciebie
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: chirurgia naczyniowa

Post autor: andrzej1955 »

Witam zaniedbałem temat :!: Wszelkiego rodzaju bóle kończyn dolnych lub górnych,o chwilowych omdleniach już nie wspomnę :!: powinny być monitorowane przez wykonywanie USG Doppler,tzw przepływowe :!: :!: jeżeli są takie zakłócenia w przepływie to należałoby zrobić proste badanie krwi na zawartość cholesterolu i tak jak pisałem w temacie miażdżycy-sprawdzić tętnice szyjne-skierowanie powinien wydać lekarz rodzinny lub neurolog po wynikach krwi :!: nie zaniedbujmy ,wydawałoby się błahych spraw i objawów bo one prowadzą do poważnych konsekwencji :!: :!: co do ceny prywatnych USG,to można je zrobić nawet za 60 zł,kwota nie wielka,a zdrowie mamy tylko jedno i nie życzę nikomu konsekwencji UDARU-jestem tego przykładem kiedy z człowieka pełnego werwy i Energi ubyło około40 procent sprawności :!:: TO I TAK ŁAGODNA WERSJA :!: spotykałem ludzi którzy od nowa uczyli się mówić i chodzić, nie ma komputera który zrobiłby RESET po chwilowym niedotlenieniu mózgu :!: :!: DBAJMY O SIEBIE :!: BO NIKT TEGO ZA NAS NIE ZROBI :!: Musimy w natłoku zajęć i szalonym tempie życia znaleźć na to CZAS :!: :!: :!: Pozdrawiam i DUŻO Zdrówka Życzę :
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

chirurgia naczyniowa

Post autor: jacky6 »

andrzej1955 pisze:
po pięćdziesiątce powinniśmy regularnie zażywać polocard albo leki antymiażdżycowe o podobnym działaniu :!: :!: pozdrawiam i dużo zdrówka życzę :)

albo i lub na dokładkę po szklaneczce dżinu - jak królowa angielska - wieczorkiem...

:mrgreen: :ugeek:
ODPOWIEDZ