Z życia pewnej kamienicy :)

W tym miejscu możecie prezentować swoją twórczość niekoniecznie związaną z pobytem w sanatorium choć i taka mile widziana.
Regulamin forum
Proszę by każdy nowy wątek rozpoczynał się wierszem. Najlepiej by to był wiersz autora wątku, ewentualnie wiersz na temat sanatorium.
Uwaga! Jeśli wstawiacie czyjąś twórczość, pamiętajcie, że powinniście posiadać zgodę autora lub właściciela praw na publikację. To bardzo ważne.
Proszę też by nie tworzyć tu wątków, które bardziej pasują do działu "Na każdy temat". Niech ten dział będzie wyłącznie związany z twórczością sanatoryjnych poetów :)
Poza tym obowiązują wszystkie zasady z regulaminu ogólnego pisania postów na forum dostępnego tu http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Z życia pewnej kamienicy :)

Post autor: BozenaMat »

Oj tam, oj tam......... wiesz Andrzeju ile to biegania w kamienicy? A bo to trza na górę do Gosi... za chwilę Florcia coś tam w kaloryfer łomocze... znak, że trza lecieć, bo ważna wieść... Po chwili u Gieni jakiś rumor. Pewnikiem spięcie z Alim, no to gnamy na dół :D I tak przez pół dnia. Ten lichy rogalik to w try miga się spali. A na śniadanka (te zdrowotne) to my liczymy na Ciebie. Nie na darmo Mikołaj Ci tę furę w podarku przyniósł, co byś śmigał do nas w try miga i....... ja użyczę swoją kuchnię :D Możesz tu robić zdrowotne kanapeczki :lol:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14539
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Z życia pewnej kamienicy :)

Post autor: GIENIA »

:lol: :lol: :lol:

Florka się super integrowała :P
Duszyczka w Olecku serce oddała :P
Koleżanka Małgosi
Jeża dosiadała :P
Bagatelka - chrzest otrzymała :D
A ten rumor , co słychać u Gieni ;)
To Ali ze złości sie pieni :evil:
Ali drzwi osadza
Co je Gienia od Mikołaja dostała ;)
Tak osadził
Ze stłukły Mu głowę i ja.... :oops: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14527
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Z życia pewnej kamienicy :)

Post autor: ANDY12345 »

dobrze że piekarnię mam 30 m od domu, to zakupy dla Was nie zrobią zbytniego kłopotu. Ale ale wiecie że nie wolno biegać po schodach, mamy nie Was nie przestrzegały :twisted: , będzie trzeba pomyśleć o windzie bo piętra wysokie, a na poddasze jeszcze wyżej, a nie każdy może tak hasać jak łania :lol: :lol: :lol: . Zanim dotrę na górę to pieczywo już nie pierwszej świeżości będzie, najwyżej na tartą bułkę będzie :o .
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Z życia pewnej kamienicy :)

Post autor: Duszyczka »

Andy..świeże bułeczki wszak nie są zdrowe
Najlepsze są takie ciut nie tygodniowe :mrgreen:
Wolniej po schodach tychże pomykaj :roll:
Najlepsza kawcia.... Bułeczki to zwyczaj. :D
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14527
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Z życia pewnej kamienicy :)

Post autor: ANDY12345 »

Kakao to zdrowie, a kawa to nałóg. Pobudzać się trzeba naturalnie a nie chemicznie, a kawę tą naturalnie prawdziwą lubię jak jest świeżo zmielona albo zaparzona, jej aromat jest super.
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Z życia pewnej kamienicy :)

Post autor: Duszyczka »

Nałóg już z Dusi całkiem już spory🍵 :oops:
Czasami warto dać sobie fory :mrgreen:

Ja wszystko wiem.Często piję nawet kawę z tipinambura.zbożową.cykorię.yerba mate.Kawa naturalna jednak ma tę fajną goryczkę.aromat.kolor i pobudza w sumie łagodnie.Piję słabiutką.Co od życia zostało :( .Tony tabletek i dużo bólu. :cry:
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Z życia pewnej kamienicy :)

Post autor: Duszyczka »

A kakao tuczy. :(
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14527
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Z życia pewnej kamienicy :)

Post autor: ANDY12345 »

W tamtym roku będąc w Krynicy jadłem topinambur fajny ma smak. Chociaż jest zaliczany do chwastów (strasznie się rozplenia i trudno go usunąć) to na placu ma dość wysoką cenę. Dawniej był popularną rośliną na wschodzie i dostępną bo rósł wszędzie. A Ty tylko do kawy używasz ? :D
Nie tuczy nie tuczy tylko cukier którym słodzimy niepotrzebnie. Ja piję z mlekiem tym prosto od krowy... łyk mniam... łyk mniam... łyk mniam :lol: .
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Z życia pewnej kamienicy :)

Post autor: Duszyczka »

Kakao bez cukru..bleee.
Przyjeżdżaj na Podlasie.Tu topinamburu wszędzie jest pełno w rowach.lasach.Dziki go uwielbiają.Na takiej giełdzie u nas można go kupić po 12-14 zł/ kg.
Kupuję gotową kawę teraz tylko.Kiedyś go przerabiałam na chipsy.puree. sałatki czy zupę.Niestety ma jedną wielką wadę.Jest baaardzo wiatropędny. :mrgreen: Po takiej nawet najmnieszej dawce lepiej kryć się gdzieś w toalecie i dłuugo nie wychodzić. Groch i kapusta w tej kwestii to niemowlaki w porównaniu do tego korzonka. :D
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Z życia pewnej kamienicy :)

Post autor: Duszyczka »

:oops: Za zmianę wątku pięknie przepraszam :oops:
O wyrozumiałość nieśmiale upraszam :oops: :serce: :kwiat:
ODPOWIEDZ