Z życia pewnej kamienicy :)

W tym miejscu możecie prezentować swoją twórczość niekoniecznie związaną z pobytem w sanatorium choć i taka mile widziana.
Regulamin forum
Proszę by każdy nowy wątek rozpoczynał się wierszem. Najlepiej by to był wiersz autora wątku, ewentualnie wiersz na temat sanatorium.
Uwaga! Jeśli wstawiacie czyjąś twórczość, pamiętajcie, że powinniście posiadać zgodę autora lub właściciela praw na publikację. To bardzo ważne.
Proszę też by nie tworzyć tu wątków, które bardziej pasują do działu "Na każdy temat". Niech ten dział będzie wyłącznie związany z twórczością sanatoryjnych poetów :)
Poza tym obowiązują wszystkie zasady z regulaminu ogólnego pisania postów na forum dostępnego tu http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Z życia pewnej kamienicy :)

Post autor: BozenaMat »

Słów brakuje......... ech ............ :(

Obrazek
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58744
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Z życia pewnej kamienicy :)

Post autor: malgorzatas »

Tak wielki żal i smutek.....
Awatar użytkownika
Cygana
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 576
Na forum od: 18 lut 2018 00:29
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Z życia pewnej kamienicy :)

Post autor: Cygana »

Dobranoc .....😓
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14403
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Z życia pewnej kamienicy :)

Post autor: GIENIA »

Każda śmierć , nawet osoby znanej nam tylko z mediów , bądź zupełnie nieznanej napawa smutkiem i refleksją .
Szczególnie jeśli Ktoś ginie z rąk drugiego człowieka , z rąk mordercy :cry:


Smutkiem napawa mnie szczególnie śmierć osoby zapomnianej , a znanej i lubianej przez wiele , wiele lat .
Skopiowałam z innego tematu ...

"Nie żyje Irena Dziedzic (+93 l.), legendarna prezenterka i dziennikarka telewizyjna. Mimo iż zmarła 5 listopada, Jej pogrzeb odbył się dopiero dzisiaj . Gwiazda szklanego ekranu spędziła w biedzie i samotności ostatnie lata swojego życia . Z ZUS otrzymywała 900 zł emerytury :( przez dwa miesiące nie było osoby, która mogłaby ją pochować... "

Pani Irena nie miała bliskiej rodziny . Władze miasta , Opieka Społeczna nie popisały się . Zwłoki leżały w kostnicy ponad 2 miesiące .
Dla mnie to jest :shock:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14478
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Z życia pewnej kamienicy :)

Post autor: ANDY12345 »

Witajcie, dopóki na górze nie zaczną mówić i zachowywać się jak ludzie, dopóty możemy być narażeni na takie incydenty. Skrajność rodzi skrajność :( .
u mnie słonko od czasu do czasu pokazuje uśmiech, życzę spokojnego i pogodnego dnia :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14403
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Z życia pewnej kamienicy :)

Post autor: GIENIA »

Andrzej , jeśli ktoś na górze powie , że pana/panią X należałoby zlikwidować ... pójdziesz i to zrobisz :?: nie sądzę ... bo ja nie .... każdy z nas ma wolną wolę i sumienie i choćby jak złe wzorce szły z góry , choćby się tam między sobą pozżerali , mnie w to by nie wciagnęli ... :(
Morderca to morderca , nie ma tłumaczenia , że ktoś coś mówił , sugerował ... :roll:


Szkoda mi natomiast pani Ireny .... Jej śmierć przeszła w mediach bez echa :(


A pogoda u mnie extra :D ... nic , tylko na narty się wybrać :D trzeba jeszcze umieć na nich jeździć ;)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14403
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Z życia pewnej kamienicy :)

Post autor: GIENIA »

BozenaMat pisze: 14 sty 2019 19:11 Słów brakuje......... ech ............ :(

Obrazek
Bożenko .... ta czarna wstęga to rozumiem , że z powodu śmierci Pana Adamowicza :?:
Straszna tragedia - współczuję rodzinie :(
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14478
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Z życia pewnej kamienicy :)

Post autor: ANDY12345 »

Gieniu wiesz że ludźmi można sterować (zwłaszcza tymi którzy mają w sobie nienawiść), oczywiście nie wszystkimi i nie trzeba mówić wprost idź i zrób to i to.
Panią Irenę Dziedzic pamiętam jeszcze z lat 60-tych gdzie prowadziła Tele Echo. To była masowa kultura dla całego społeczeństwa jak i wiele podobnych programów za komuny, prowadzony językiem zrozumiałym dla rolnika jak i profesora, bez wywyższania się, chamstwa, buty a jak teraz wyglądają programy sami wiemy. Bodajże w latach 90-tych miał wrócić program z Panią Ireną ale zostało rzucone oskarżenie że współpracowała z bezpieką i szybko sprawę zamknięto. System jaki był wielu z Nas wie ale miał i dobre strony. A teraz osoby (nie służby) odpowiedzialne za co do czego zostały powołane nie mają nic do zarzucenia sobie. Myślenie nie boli ale też trzeba mieć czym.
Smutnie ten rok się rozpoczyna.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14403
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Z życia pewnej kamienicy :)

Post autor: GIENIA »

I ja pamiętam panią Irenę , może z nieco póxniejszych lat ;) a teraz odeszła w samotności jak wielu zapomnianych np pani Wioletta i wielu sportowców .....

Nie ma sensu ciągnąć tego tematu , gdyż zahacza on o politykę , a tej nie lubię .... jednak mnie boli to , że śmierć jednej osoby , zupełnie przyćmiła w mediach śmierć innej .... równie , a może bardziej zasłuzonej społeczeństwu :?

[*]...pani Irenie
[*]...panu Adamowiczowi
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14478
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Z życia pewnej kamienicy :)

Post autor: ANDY12345 »

Chodzi mi o ludzi, co reprezentują ich zachowanie, te kilkadziesiąt lat jak się bardzo zmieniło.
Został mi jeszcze "1 z 10" i jego prowadzący pamiętny dla Nas z Lata z Radiem gdy bardziej Nas radio wychowywało.
ODPOWIEDZ