Spotkania w Świnoujściu

W tym dziale piszemy wyłącznie na temat spotkań, zjazdów, zlotów forumowiczów.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11615
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: Atina »

Przeczytałem i dalej nic nie wiem ponieważ nie bylam ... :roll:
Ale fajnie się Was czyta :D
Pozdrawiam ....Alka50 super pobytu w Busku :kwiat:
Awatar użytkownika
ewana
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1638
Na forum od: 09 lut 2020 07:23
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: ewana »

I ja dopiszę parę słów :) Byłam i w Kołobrzegu i w Świnoujściu ,obydwa miasteczka są atrakcyjne .Niemniej Kołobrzeg jest bardzo zaludniony ,na jedynej promenadzie jest dość tłoczno ,a byłam tam na przełomie września i pażdziernika :shock: Zdecydowanie wolę większą przepustowość ,co właśnie oferuje Świnoujście.Tak jak pisał również Zbyszek widoki przepiękne na morze i przepływające stateczki :D Nie wątpliwie ŚWINOUJŚCIE ma w sobie ten nieodparty czar. Z atrakcji jest do zwiedzienia Fort Anioła z cudeńkami w środku ,malarstwo ,rzeżba wyroby ze szkła i bursztynu.Przy wejściu do Fortu rezyduje artysta malarz z długą siwą brodą i prawie od ręki może namalować nasz wizerunek.Atmosferę na promenadach robią uliczni grajkowie :D dla każdego coś miłego dla ucha :D Nieopodal Barbarki jest sanatorium Bałtyk ,to nie komercja ,tylko Zus i Nfz ,a oferują super wycieczki za niezbyt wygórowane pieniądze .Można pojechać do Miedzyzdrojów 20 km od Świnoujscia ,a tam pospacerować po wychodzącym w morze ponad 400 metrów molo.Dla leniwych i mających dość plażowania są wszechobecne ciuchcie z przewodnikiem ,który poobwozi nas po całym Świnoujściu i zdradzi wiele ciekawostek . Inne atrakcje to jezioro szmaragdow ,wycieczka piesza do Albecu (Niemcy) lub statkiem z kapitanem po morzu kilka godzin .. W sumie trudno się nudzić i trzeba tam dłużej pobyć ,aby skorzystać z pełnej oferty atrakcji.To tyle narazie :) Serdecznie pozdrawiam wyjeżdżajacych życząc niezapomnianych wrażeń i super pobytu :kwiat:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14390
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: GIENIA »

Popieram każde Twoje słowo Ewanko dotyczące Świnoujścia :D
A tak na prawdę każda miejscowość ma coś ciekawego do zaoferowania , wystarczy tylko chcieć to coś zobaczyć :D

Atinko , miło , że nas czytasz , wydzwaniaj zwrot do Świnoujścia , to przedstawisz nam swoja opinię , ale przypuszczam , że będzie taka sama jak nasze :D ... a w Kołobrzegu byłaś :?:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5049
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Gienia ja jednak dalej będę się z Toba przekomarzał na temat Świnoujścia i Kołobrzegu, ale w porze letniej, a nie jak dotychczas była mowa tylko o pobytach w obu uzdrowiskach po sezonie wakacyjnym.
Dzisiaj i wczoraj na plaży w Świnoujściu było mało plażowiczów do godziny 18.00, ale wczoraj o godzinie 20 do 22 były tłumy na plaży.
Wcale się nie dziwię, bo tak się wszyscy dopili słońcem, że później siedzieli w hotelach i pokojach lecząc poparzenia, a wyszli dopiero jak zaszło słońce, bo temperatura i tak była wysoka.
Dzisiaj w Świnoujściu teraz jest 33 stopnie i nie da się poruszać w strefie nadmorskiej na słońcu -masakra.
Oblegane są kawiarnie i króluje na stolikach zimne piwo.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14390
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: GIENIA »

A widzisz Zbyszku ;) brak strefy zadrzewionej robi swoje ;) :lol: :lol:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5049
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Gienia muszę ostudzić Twoje zdanie co do małej ilości zieleni w Świnoujściu, bo właśnie Szczecin i Świnoujście jest uważane w Polsce za jedne z najbardziej zielonych miast.
W Sobótce, gdzie pracuję jest lasek sosnowy z drzewami w wieku ok. 60 lat i jest tych drzew dużo, a na ul. Sienkiewicza jest tyle drzew liściastych i iglastych, że moje codzienne usuwanie igliwia i liści z chodników, to syzyfowa praca.
Tak, że nie mów mi o małej ilości zadrzewienia w Świnoujściu, bo ja muszę walczyć z tym co te drzewa zrzucają nawet teraz codziennie rano po dwie godziny. :roll:
Chcę Ci też przypomnieć, że na promenadzie tej szerokiej i tej nowej jest kilka fontann, które nie działają poza sezonem, ale teraz wszystkie tryskają wodą, a jakoś w Kołobrzegu takich dużych fontann nie widziałem na promenadzie.
Jak się chce, to cień w rejonie promenady zawsze się znajdzie i jak przyjedziesz, to Ci pokażę :lol:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14390
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: GIENIA »

Oj lubisz się Zbyszku przekomarzać :lol:
Pewnie , że jest moc zieleni w Świnoujściu , no ale w okolicy promenad nie ma :P :lol:
Gdzie Ty mi chcesz cień tam znaleźć :?: :o , noo chyba , że idąc środkową promenadą staniemy przy ścianie hotelu :lol: , ale to tylko w południe , bo po południu i tam słońce sięga :lol:
Awatar użytkownika
ewana
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1638
Na forum od: 09 lut 2020 07:23
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: ewana »

Gieniu Zbyszek jest zapewne numerologiczną jedynką i lubi ,aby jego zawsze było na wierzchu :lol: :lol: :lol:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5049
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Ewa co do tej jedynki, to się na tym nie znam, ale co do drugiej części postu, to się z Tobą zgadzam i Gieni nie odpuszczę tak łatwo. :lol:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: darek »

zbigniew165 pisze: 19 cze 2021 19:12 Gienia muszę ostudzić Twoje zdanie co do małej ilości zieleni w Świnoujściu, bo właśnie Szczecin i Świnoujście jest uważane w Polsce za jedne z najbardziej zielonych miast.
W Sobótce, gdzie pracuję jest lasek sosnowy z drzewami w wieku ok. 60 lat i jest tych drzew dużo, a na ul. Sienkiewicza jest tyle drzew liściastych i iglastych, że moje codzienne usuwanie igliwia i liści z chodników, to syzyfowa praca.
Tak, że nie mów mi o małej ilości zadrzewienia w Świnoujściu, bo ja muszę walczyć z tym co te drzewa zrzucają nawet teraz codziennie rano po dwie godziny. :roll:
Chcę Ci też przypomnieć, że na promenadzie tej szerokiej i tej nowej jest kilka fontann, które nie działają poza sezonem, ale teraz wszystkie tryskają wodą, a jakoś w Kołobrzegu takich dużych fontann nie widziałem na promenadzie.
Jak się chce, to cień w rejonie promenady zawsze się znajdzie i jak przyjedziesz, to Ci pokażę :lol:
Oj Zbyszek
Zbyszek

Nie wiem gdzie i skąd masz informacje n/t ilości zieleni i lasów w miastach ale wg niezależnych żródeł
Najbardziej Zalesionym MIASTEM w POLSCE jest SOPOT

A ranking wygląda następująco ;

Bardzo wysokie wyniki dotyczące lesistości odnotowano także na terenie Sopotu (52%), Gdyni (44%), Katowic (40%) oraz Jaworzna (37%).

A wychwalane przez Ciebie Świnoujście wraz z Międzyzdrojami mają zalesienia na poziomie 18%

Natomiast co tyczy się zazielenia chodzi tutaj o powierzchnię trawników to sytuacja wygląda następująco;
Najwyższym udziałem zieleni w powierzchni miasta odznaczają się: Koszalin (70%), Zielona Góra (67,5%), Kielce (66,8%), Dąbrowa Górnicza (63,4%) oraz Bielsko-Biała (62,9%

Zdaję sobie sprawę że Jesteś ZACHWYCONY Świnoujściem - bo to jak wspomniałes kiedyś Miejsce i wypoczynku i Pracy
Każdy chwali to z czego żyje .
Co zaś się tyczy wspomnianych Fontann w tej chwili samorządy odchodzą od budowy fontan ze względów oszczędnościowych oraz oszczędności Wody
A czy wiesz że Prawdopodobnie we Wrocławiu jest Najwięcej czynnych Fontann

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ