Pieszo-rowerowy rajd po Łodzi 21-22 maja 2022

W tym dziale piszemy wyłącznie na temat spotkań, zjazdów, zlotów forumowiczów.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Pieszo-rowerowy rajd po Łodzi 21-22 maja 2022

Post autor: violet58 »

Bliższe informacje -->>> viewtopic.php?p=1057833#p1057833

Zapraszamy wszystkich chętnych

W imieniu nadbałtyckich kolarzy
Violet58
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pieszo-rowerowy rajd po Łodzi 21-22 maja 2022

Post autor: Felice »

Violet życzę Wam fajnego czasu. Chętnie pobuszowałabym z Wami po Piotrkowskiej, ale czas nie ten. Szkoda...
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Pieszo-rowerowy rajd po Łodzi 21-22 maja 2022

Post autor: violet58 »

Nie dziękuję, żeby nie zapeszyć ;) No szkoda... :cry:
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Pieszo-rowerowy rajd po Łodzi 21-22 maja 2022

Post autor: lawenda »

Violet58 dziękuję, dziękuję i jeszcze raz dziękuję.♥️
Za poświęcony nam czas i za wspaniałe dwa dni które mieliśmy przyjemność spędzić z Tobą. Za pokazanie nam swojego rodzinnego miasta z perspektywy dwóch kółek. Za podzielenie się wiedzą na temat jego zabytków, za przekazanie wielu ciekawych informacji o swoim mieście i pokazanie nam mnóstwa ciekawych miejsc. 😀
Było mi bardzo miło spotkać się z Tobą ponownie i mam nadzieję na następne spotkania.😀

Pozdrawiam serdecznie.🤗😘
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pieszo-rowerowy rajd po Łodzi 21-22 maja 2022

Post autor: Pietka 50+ »

A ja dołączę do Lawendy z podziękowaniami dla Violet58 :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: Okazałeś się super gospodarzem, a powitanie, jakie nam zgotowałeś - było PRZEMIŁE i niespodziewane :D Do zobaczenia - mam nadzieję - w najbliższej przyszłości !
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Pieszo-rowerowy rajd po Łodzi 21-22 maja 2022

Post autor: lawenda »

,,Nic dodać, nic ująć '' to słowa wypowiedziane przez jerzego555 po przeczytaniu naszych (moich i Pietki50+) wpisów. Jerzy555 za moim pośrednictwem również serdecznie dziękuje gospodarzowi za przemiłe spotkanie.🙂🌼🤗
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1340
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Pieszo-rowerowy rajd po Łodzi 21-22 maja 2022

Post autor: alka50+ »

Witam i dzielę radość ze spotkania. Taki czas i takie wypowiadane słowa budują znajomości.
Brawo Wy 👏👏👏....pozdrawiam.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Pieszo-rowerowy rajd po Łodzi 21-22 maja 2022

Post autor: violet58 »

Takich peanów pod swoim adresem, podziękowań i niezasłużonych pochwał się nie spodziewałem :oops: :oops:
Cieszę się, że nasze spotkanie Wam się podobało i choć aura nie była nazbyt łaskawa, to z czystym sumieniem możecie kiedyś zanucić :

Pięknych miast jest co niemiara:
Berlin, Praga, Paryż, Rzym.
A nas Łódź urzekła szara,
łódzkich fabryk dym.

to fragment "Walczyka o Łodzi" - śpiewanego przez łódzką młodzież, również przeze mnie, w pociągach i autokarach kolonijnych, w chwili zbliżania się do granicy miasta Łodzi. Z tym, że było to tak dawno i w czasach słusznie minionych, że aż wstyd się przyznać kiedy. Piosenka straciła na aktualności, bo jak uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć na własne oczy, że Łódź już nie jest taka szara, a i dymiących fabryk już w niej nie uświadczysz. W tym względzie szczególnie liczę na Jerzego555, który posiada niebywały talent śpiewaczy, którego próbki miałem okazję usłyszeć. Z chórkiem w postaciach Lawendy i Pietki stworzyliby niewątpliwie przeurocze trio.
W miarę swoich skromnych możliwości starałem się pokazać, choćby fragmentarycznie, moje rodzinne miasto, żałuję tylko, że nikt z łódzkich forumowiczów nie zechciał nam towarzyszyć. Mógłby z pewnością wiele rzeczy dopowiedzieć i uzupełnić moją narrację. Jak na tak krótki pobyt myślę, że udało nam się i tak sporo zobaczyć.
Dziś zerknąłem na rewers "Rowerowego Planu Łodzi" gdzie figuruje spis Top 10 Łódzkich atrakcji i co widzę:

1. Ulica Piotrkowska - zaliczona
2. Manufaktura - zaliczona
3. Księży Młyn - zaliczona
4. Litzmannstadt Ghetto - zaliczona ( stacja Radegast )
5. EC1 + dw. Łódź Fabryczna - zaliczone
6. Cmentarz Żydowski - niezaliczony
7. Zabudowa z przełomu XIX i XX wieku - zaliczona (secesyjne kamienice na Piotrkowskiej)
8. Łódzkie fabryki - zaliczona (Manufaktura, Księży Młyn - dziś centra handlowo-gastronomiczne, po innych nie ma śladu, dziś to tereny developerskie)
9.Dziedzictwo filmowe - zaliczona ( Szlak Łódź Bajkowa, Muzeum Kinematografii, Szkoła Filmowa, WFF)
10.Zieleń w mieście -zaliczona (Park Źródliska, Park na Zdrowiu, Las Łagiewnicki, Arturówek)

Nasz wynik to 9 na 10 co uważam za całkiem przyzwoite osiągnięcie, jak na niespełna dwudniowy pobyt.
I już na zakończenie, tym razem to ja, chciałbym Wam wszystkim i każdemu z osobna :serce: serdecznie podziękować :kwiat: :kwiat: :kwiat: za te dwa majowe dni. Pochodząc z różnych stron kraju znaleźliście czas, aby przyjechać do Łodzi i mnie odwiedzić. Z przyczyn Wam wiadomych, w chwili obecnej, nie jestem w stanie Wam towarzyszyć w rowerowych wyprawach - tym bardziej Wasza wizyta i możliwość powspominania wspólnego wyjazdu, rozmowy, była i jest dla mnie niezwykle cenna.
Pozwoliła choć na chwilę zapomnieć i oderwać się od trudnych obowiązków dnia codziennego.
Chcę wierzyć, że nie było to nasze ostatnie spotkanie i już dziś zapraszam na Light Move Festiwal 2022, kiedy wieczorową porą, Łódź staje się jeszcze bardziej kolorowa.
IMGP3846.JPG
IMGP7829.JPG
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pieszo-rowerowy rajd po Łodzi 21-22 maja 2022

Post autor: Pietka 50+ »

Czuję się zaproszona :D 23-25 września 2022 r
Fajnie by było, gdyby wtedy więcej forumowiczów mogło się spotkać. Tu już mamy większy zapas czasu na planowanie, więc kto wie ? :kwiat: :)
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Pieszo-rowerowy rajd po Łodzi 21-22 maja 2022

Post autor: lawenda »

23-25 września mówicie.......kto wie, kto wie..... ;) :D
Za zaproszenie bardzo dziękuję. :D :kwiat: :kwiat:
ODPOWIEDZ