spotkania w Kołobrzegu

W tym dziale piszemy wyłącznie na temat spotkań, zjazdów, zlotów forumowiczów.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14369
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: spotkania w Kołobrzegu

Post autor: GIENIA »

Alu :serce:
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1369
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: spotkania w Kołobrzegu

Post autor: alka50+ »

Zawsze pozytywnie piszę o Kgu....ale dzisiaj niestety negatywnie...i ku ochronie i Waszych, Gości, portfeli.
Kochani...jak zatrzymujecie auto na strefach parkowania..wrzucajcie od razu paragon nawet na pół godziny nawet jak chcecie się tylko zatrzymać na chwilkę. Wyrastają ,, z pod ziemi,, i polują na kasę od każdego...i nie pomaga, że na 5 minut i że byłam w zasięgu...tak mnie dopadli w sobotę za 5 minut..zrobiła od razu wydruk i dopiero zdjęcia przy mnie , ...oczywiście złożyłam odwołanie itd.
Kara to 250 złotych....z procedurami itd....szkoda kasy i zdrowia.
Bardzo się cieszymy, że wracamy drobnymi kroczkami do normalności...ale i w każdy ,, sposób,, łatamy dziury strat....niestety smutne.

Mimo tego...bo będziemy już ostrożni :lol: radosnych pobytów i tylko miłych wspomnień. :serce:
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1369
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: spotkania w Kołobrzegu

Post autor: alka50+ »

Aaaaa jeszcze podpowiedż;
W soboty i niedzielę i święta zdecydowana część parkingów bez opłat....ale część jest prywatna i też płatna jak w każdy dzień....np. Marina Solna. Sprawdzajmy.... :kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: spotkania w Kołobrzegu

Post autor: darek »

No niestety MASZ 100 % RACEJE \
W Kołobrzegu chyba jak w innym Mieście w Polsce są SUPER SŁUŻBY
Straż Miejska - Mandaty Parkowanie
Kontrola Biletów w autobusach na trasie Dworzec PKP - Arka minimum 2-3 kontrole

Dodatkowo co Musicie wiedzieć

KOŁOBRZEG

Nie Honoruje ulg ogólno krajowych W Kołobrzegu -JEDYNE MIASTO w Polsce nie pozwala ,aby Osoba ze Stopniem ZNACZNYM mogła poruszać się po mieście komunikacją miejską BEZPŁATNIE

A już Kołobrzerzanie w Moim czy innym MOGĄ :)

Nie pomagają TŁUMACZENIA.
MANDAT Gotówkowy - Bo Pan Kanar Ma ze sobą TERMINAL i nie wypuści z autobusu , Nie ma Tłumaczenia .Byłem nawet świadkiem że zatrzymali autobus i wezwali Policję .

Ale już gdy Panowie grają w 3 karty czy kubki to tego Straż nie zawsze Widzi
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 846
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: spotkania w Kołobrzegu

Post autor: berbla65 »

UPS, Darku czyżby się coś zmieniło w tym temacie? 6 lat temu byłam z córką w sanatorium Arka Medical SPA i często jezdziłysmy autobusem do centrum i nie kasowałyśmy biletów. Córka ma stopień znaczny i jest na wózku inwalidzkim- i ja jako jej opiekun też jeździłam bezpłatnie. A kontrole były często to potwierdzam.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: spotkania w Kołobrzegu

Post autor: darek »

?????
No to Musiałaś trafić na wyjątkowo TOLERANCYJNYCH Kontrolerów.
O ile kojarzę a musiała by to potwierdzić Ala w Kołobrzegu -Osoby ze stopniem ZNACZNYM ( Dawna 1 grupa) mogą korzystać z komunikacji ale z Ulgą 75 % .
Natomiast Mieszkańcy na podstawie ich karty komunikacyjnej -Fakt mają przejazdy bezpłatnie.
Z tego co kojarzę można wyrobić Nawet jako Kuracjusz taką Kartę -Ale szczegóły znowu Ala lub regulamin przewoźnika.

Reasumując
Mając stopień ZNACZNY -Musisz Sprawdzić Regulamin czy Posiadasz Ulgę
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1369
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: spotkania w Kołobrzegu

Post autor: alka50+ »

Tak...Darek na rację i przekazane informacje zawsze wiarygodne...czasami odbieram, że też tutaj mieszka...hih....tak ma duży zasób wiedzy z Kołobrzegu.

Osoby z grupą/ niezależnie jaką/ płacą 0.70 zł za przejazd w Kgu.. w Gminie 0.90 zł...oczywiście legitymacja z orzeczeniem..i jeśli wpisany opiekun to opiekun też tak płaci ....

Mieszkaniec z kartą i z grupą niepełnosprawności wyrabia bilet i w czasie ,określonym w orzeczeniu , ma przejazd bezpłatny. ..to co mówił Darek....i niestety z innych miejscowości to nie dotyczy.

Mieszkaniec od 60 lat z kartą ...wyrabia bilet KM...i 2 lata bezpłatne przejazdy / na dzisiaj/.

Mieszkaniec od 70 lat...wyrabia bilet KM i ma bezpłatne przejazdy do 2034 roku...

Wygląda, że warto zamieszkać w Kołobrzegu :lol: ...niestety zameldowani na pobyt czasowy nie otrzymają karty mieszkańca.

Trzeba przyznać, że korzystamy z wielu tematów / rabatów/ posiadając Kartę Mieszkańca....ale i Kg jest drogim miastem w utrzymaniu.

Słonecznych dni i tylko dobrych zdarzeń...i wiele..wiele ..spacerów nad morzem... :serce: :kwiat: :kwiat:
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 846
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: spotkania w Kołobrzegu

Post autor: berbla65 »

To ja już tego nie ogarniam 🤔🤨hmm, to może faktycznie miałyśmy farta?🙄😉pozdrawiam :kwiat:
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1369
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: spotkania w Kołobrzegu

Post autor: alka50+ »

Berbla65...Porozumienie dla Kołobrzegu w 2016r.bardzo optowało za bezpłatnymi przejazdami dla niepełnosprawnych o znacznym stopniu i opiekunów....i dokładnie nie pamiętam ..ale chyba trwało tak i może trafiłaś w ten czas. .. .i dlatego też masz rację ...a póżniej...zmiany i zmiany....i na dzisiaj aktualne jak napisałam. :kwiat: pozdrawiam.
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1369
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: spotkania w Kołobrzegu

Post autor: alka50+ »

Od 16 czerwca do 30 września , w tym roku , obowiązują opłaty 6zł normalny bilet a 3 zł ulgowy za wejście na molo od 10- 22 giej godziny.
Bilet ulgowy...dzieci i młodzież ucząca się do 26 roku....w oparciu o legitymację.
W kolejnym roku od 1go maja do 30 września.

Zwolnieni z opłat :
-posiadający Kołobrzeską Kartę Mieszkańca/ wielokrotne wejście w ciągu dnia w odstępie 60 minut/
-TURYŚCI posiadający potwierdzenie opłaty uzdrowiskowej / jednorazowe wejście w ciągu dnia/
-Osoby niepełnosprawne ze znacznym stopniem niepełnosprawności i dzieci do lat 4.

Pierwsze zapisy....aktualizacja w czasie.
ODPOWIEDZ