Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

W tym dziale piszemy wyłącznie na temat spotkań, zjazdów, zlotów forumowiczów.
jerzy555
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19
Na forum od: 29 mar 2019 10:34
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: jerzy555 »

03:47 rano. Siedzę przed komputerem i piszę do Was bo nie mogę spać. :( Przyczyną, otarcia nogi oraz ręki ( wizyta w szpitalu założone szwy). Jadąc wczoraj na rower miałem wspaniały humor i chęć do jazdy. Spotkałem kolegę i dalej pojechaliśmy razem. W czasie jazdy z góry, prędkość 49km zaliczyliśmy wywrotkę i szlif po ostrym asfalcie. Wielkie szczęście, że nie jesteśmy połamani, wyglądało to bardzo groźnie. Kask uratował kolegę bo uderzył mocno głową o jezdnię, ( ostrzeżenie dla Lawendy). W mojej wieloletniej jeździe na rowerze to drugi taki przypadek i to z tym samym kolegą. W czasie jednego z maratonów w Kołobrzegu uczestniczyliśmy w kraksie dość dużej grupy kolarzy. Wtedy moje obrażenia były trochę większe. Tak to jest, chwila nie uwagi i mogło być bardzo źle, a tu przecież wrzesień coraz bliżej. ;) Dobrze, że do wyjazdu jeszcze miesiąc. Znam swój organizm i liczę, że czas ten wystarczy mi, abym doszedł do pełni sił. ;) Miałem jednak dużego stracha zaraz po upadku i myśli,że wyjazd na rajd mam z głowy. :oops: Na razie, chociaż przez tydzień muszę jednak zapomnieć o treningach.. :( Cóż jazda rowerem to wielka przyjemność i frajda, jednak i tu czyhają niebezpieczeństwa. Niech ten mój przypadek będzie ostrzeżeniem dla wszystkich jeżdżących na rowerze. :!: :!: :!: Cieszcie się jazdą, ale uważajcie. :) Pozdrawiam wszystkich rajdowiczów i sympatyków. :serce: :)
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1552
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: lawenda »

Sprawdzałam pocztę i przy okazji zajrzałam na forum, a tu taka smutna wiadomość. :(
Jerzy555 mam nadzieję, że do wyjazdu wydobrzejesz. :) A ja właśnie wczoraj kupiłam kask. ;)

Pozdrawiam i życzę szybciutkiego gojenia ran. :kwiat:
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Pietka 50+ »

Dzień dobry....Jerzy555 - powrotu do zdrowia szybkiego życzę .... i jak widzę kwestia kasków rozwiązana ;) My planujemy jazdę tempem rekreacyjnym, nawet z górki jakiejś, która stanie nam na drodze, więc mam nadzieję, że w całości zaliczymy naszą trasę. Pozdrawiam i już staję w polu startowym po bilety :lol: trzy, dwa jeden ...........
forumowicz

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: forumowicz »

Nie ukrywam , że z ogromną sympatią czytam (od czasu do czasu ) Wasze wpisy , ba dopiero dzisiaj zobaczyłam koszulki -świetne !,
trzymam kciuki za wyprawę , Jerzy zdrówka :kwiat:
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Hipokryt »

jerzy555 pisze: 31 lip 2019 04:26 (...) W czasie jazdy z góry, prędkość 49km zaliczyliśmy wywrotkę i szlif po ostrym asfalcie. (...)
To bardzo ważna informacja i przestroga dla innych jeżdżących turystycznie rowerem :shock: Nie ukrywam że jeżdżę trochę rowerem i dla mnie to szok gdy zobaczyłem te cyferki na liczniku. Taka prędkość na rowerze podczas jazdy z górki to jak wejście w ostry zakręt autem setką na liczniku :shock: Takie coś mi się zdarzyło, więc wrażenia podobne... i oby tylko takie!
Wnioski oczywiste a bezpieczeństwo zawsze powinno być na pierwszym miejscu, pamiętajmy o hamulcach :)
Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i do pełnej sprawności :D :kwiat:(w imieniu braci rowerowej forumowej)
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Pietka 50+ »

bibi pisze: 31 lip 2019 09:41 Nie ukrywam , że z ogromną sympatią czytam (od czasu do czasu ) Wasze wpisy , ba dopiero dzisiaj zobaczyłam koszulki -świetne !,
trzymam kciuki za wyprawę , Jerzy zdrówka :kwiat:
Bibi, teraz przez miesiąc trzeba trzymać formę, żeby w tę koszulkę się wcisnąć :D :lol: ...a tu weselicho Córci na horyzoncie :roll: trudno, tylko kawałeczek tortu weselnego spałaszuję - maaleeeeeńki ;)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: violet58 »

Witam wszystkich...
Z niepokojem i smutkiem przeczytałem wpis jerzego555, choć nauka z niego płynąca jest godna polecenia nam wszystkim. Los potrafi być czasem bardzo złośliwy i nieprzewidywalny (sam mógłbym coś o tym opowiedzieć ;) ), ale mam nadzieję, że wszystko się dobrze skończy - choć rodzi się w bólach - dosłownie i w przenośni. Założone szwy?!... to znacznie coś poważniejszego niż prozaiczny "szlif", który zaliczył z pewnością każdy rowerzysta, ale pozostał miesiąc na leczenie ran i głęboko wierzę, że po jego upływie w komplecie wyruszymy ze Świnoujścia.
UWAŻAJCIE NA SIEBIE - wszyscy bez wyjątku ( jadący, jeżdżący, kibicujący...)
Pozdrawiam
32 DDS *)


*) dni do startu ;)
PS. A do jerzego555 prośba, może przez najbliższy miesiąc omijaj tego kolegę szerokim łukiem ;) :D :lol:
Dużo zdrowia...
moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: moderator »

Uważajcie, ostrożność wskazana bardzo!
Niedalej jak miesiąc temu pisałem na forum, że też upadłem i straciłem świadomość. Było to na prostej drodze, wystarczyła niespodziewana dziura, której nie sposób było ominąć.
Dziś wyruszyłem do Dźwinowa i po drodze chciałem wjechać lasem na Kawczą Górę. Niestety łańcuch pękł i musiałem zawrócić i szukać serwisu. Skończyło się na zmianie planów i wskoczeniu do morza :)
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 01 sie 2019 00:12 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: popr. literówka
jerzy555
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19
Na forum od: 29 mar 2019 10:34
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: jerzy555 »

Dziękuję wszystkim za wsparcie i życzenia. Dzisiaj już trochę lepiej, myślę, że noc będzie normalna. ;) Dziękuję za radę od violet58. Kolega mój to wspaniały człowiek. To on zaszczepił we mnie jazdę na rowerze. Szkoda, że wszystkie wywrotki są przy jego udziale. Trudno, widocznie tak musiało być. Poprzednia nieprzespana noc pozwoliła mi dokonać zakupu pozostałych akcesoriów na rajd. Tak naprawdę to już jestem gotowy. Teraz tylko szybka kuracja i w drogę. :) Pozdrawiam wszystkich. :D
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: violet58 »

moderator pisze: 31 lip 2019 18:12 ...Dziś wyruszyłem do Dźwinowa i po drodze chciałem wjechać lasem na Kwaczą Górę.
Ja tylko w kwestii formalnej - Dziwnów i Kawcza Góra ;) :) :D
Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ