Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

W tym dziale piszemy wyłącznie na temat spotkań, zjazdów, zlotów forumowiczów.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Hipokryt »

Przed chwilą na nadmorskich ścieżkach mijalismy nawet rodziny z małymi dziećmi na rowerach i z bagażem.
Skoro i oni mogą jechać to co na to doświadczeni Forumowicze ?
mary jo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2409
Na forum od: 13 mar 2015 22:05
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: mary jo »

A niedoświadczeni,ale chętni mają rok z okładem na treningi :)
Rowerzysta ze mnie raczej taki " niedzielny " ;) preferuję piesze wycieczki w górach,ale pomysł violet58 piękny :D
Będę kibicować :kwiat:
Wybrzeże,to obszary nieznane dla mnie. Powoli jednak kuszą :)
Z pominięciem kurortów i wysokiego sezonu ;)

Muzyczka nie bądź jeżem ;) :) :kwiat:
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: violet58 »

Znalezione w sieci :
Ośmiodniowa wyprawa z 9-cio letnim synem wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku. O samej przygodzie mógłbym napisać książkę...Tutaj to niemożliwe. A więc w skrócie - trasa podzielona była na osiem odcinków:
1. Świnoujście - Pobierowo
2. Pobierowo - Bagicz
3. Bagicz - Darłówek
4. Darłówek - Łeba
5. Łeba - Poddąbie
6. Poddąbie - Dębki
7. Dębki - Jastarnia
8. Jastarnia - Hel - (prom) Gdynia
Średni dzienny dystans oscylował wokół 50 km (najdłuższy 76 km, najkrótszy 15 km ostatniego dnia). Nigdzie się nie spieszyliśmy. Wręcz przeciwnie - często włóczyliśmy się bez pośpiechu, nadrabiając drogi, by zobaczyć jakieś ciekawe miejsce. Codziennie znajdowaliśmy czas, by pobyczyć się na plaży i wykąpać (jeśli pogoda pozwalała). Spanie - campingi, których jest mnóstwo. Rada: unikać dużych, gwarnych i zatłoczonych - tu standard był najniższy a ceny najwyższe. Mam na myśli głównie Świnoujście i Łebę...Zobaczyliśmy olbrzymią różnorodność polskiego wybrzeża Bałtyku i przeżyliśmy niesamowitą przygodę...

Na podstawie http://way2a.com/track_details/438,mesk ... nad-morzem
Myślę o czymś podobnym, rzecz jasna z modyfikacjami... Dziewieciolatek dał radę, a my sobie nie poradzimy...
Kto jak nie my 😊😄
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Hipokryt »

Dziś nadmorscy turyści rowerowi również są w trasie, lecz jadą w pelerynach. Mniejsze dzieci jadą w zamykanych przyczepkach i też jest OK.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: darek »

violet58 pisze: 16 lip 2018 08:51 Witam
Powiem szczerze, że też myślałem o wrześniu 2019. Rok przyszły to mój rok sanatoryjny i od maja będę próbował znaleźć coś ciekawego w NFZ-towskich zwrotach. No to już jest nas dwoje plus osoby chcące dołączyć na krótsze etapy i oczywiście ekipa techniczna z Trójmiasta, którą serdecznie pozdrawiam. Długie jesienno-zimowe wieczory to czas na dopracowanie szczegółów. Póki co dzięki za akces i czekamy na kolejnych śmiałków chcących podjąć to "wyzwanie"
Pozdrowienia dla wszystkich :kwiat:
Mój serdeczny Kolega właśnie we wrześniu zaprasza Mnie na taką hard korową wyprawę od Nowej Karczmy na Mierzeja Wiślanej przez Trójmiasto wewnętrzną stronę zatoki gdańskiej po Hel powrót brzegiem morza do Władysławowa ,Łeba przez Park Słowiński ,Ustkę Jarosławiec ,Mielno,Kołobrzeg, Pobierowo, Dziwnów ,Świnoujście .

Trasa do Twojej będzie odwrotna pod ..słońce :) bo Zbierają Fundusze na Zabieg Dziecka
Trasa ma być pokonana ..plażami -rowerami
-Ma uczestniczyć Potwierdzone jest 10 osób plus 3 samochody serwisowo-kamperowe.
Ale minimalny kilometraż to około 100 na dzień po piasku !!!!! czyli wg planu do 7 dni.
Wiem ,że to wyzwanie -wprawdzie dziennie staram się bywać na siłowni i jeździć turystycznie po 50 do 70 km ale piasek rower i Plaża to Może byc za wiele tym bardziej że Cel Jest Szczytny i nie chciałbym zawieść


Natomiast co do Twojego wyzwania .
Trase planujesz pokonać ścieżkami rowerowymi czy plażami .
Plan wydaje mi się Fajny i Bardzo ciekawy ...morze bym reflektował na malutki Tour Katowice--Świnoujście-Gdańsk-Katowice na ..rowerze
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: violet58 »

Witaj Darku
Tak ostatecznie rowerowa marszruta nie została ustalona, myślę że ustalimy ją wspólnie z uczestnikami. Gdzie łatwiej będzie dojechać tam będzie miejsce startu, wydaje mi się że Szczecin mógłby być miejscem zbiórki gdyby w grę wchodziło Świnoujście, a Gdańsk gdybyśmy wyruszyli ze wschodu na zachód. Vox populi vox dei - większość zdecyduje. Jeżeli zaś chodzi o moją propozycję to zdecydowanie jestem za podróżą utartymi szlakami, ścieżkami, drogami choć niekoniecznie pokrywającymi się z Eurovelo 10 czy jak kto woli szlakiem R10. W wolnych chwilach studiuję net, Traseo i inne dostępne tam relacje. Wiele jest również informacji o rozpoczętych inwestycjach w infrastrukturę rowerową w nadbałtyckich gminach, być może uda się zobaczyć na jakim są etapie. Co zaś się tyczy jazdy po plaży, to uważam to za dość karkołomny pomysł. Może na FatBike'u (rower z szerokimi oponami) bym spróbował, ale na swoim trekkingu - nigdy. Kilka razy próbowałem z różnym skutkiem, fakt że były to rowery wypożyczone i w żaden sposób nie nadające się do jazdy po takiem podłożu. W okolicach Ustki (trekking) było ciężko, koła zapadały się w piach, przemoczone buty i w końcu powrót na klif i jazda ścieżką, szlakiem pieszym. W Świnoujściu błękitnym Baltic Bike'm przejechałem spokojnie i bez problemów od "wiatraczka" niemal po granicę polsko-niemiecką. Powiem tak... ja trochę bałbym się o siebie i sprzęt - piach i słona woda to nie są przyjaciele rowerów - czy cel uświęca środki? - musisz sobie sam odpowiedzieć na to pytanie. Niemniej życzę powodzenia gdy przedsięwzięcie dojdzie do skutku, cieszę się że Twój stan zdrowia poprawił się na tyle że rozważasz wzięcie w nim udziału - Tour, o którym wspominasz na zakończenie może kolejnym razem. ;) :D :lol:, a potem to już może GreenVelo albo Rowerem Dookoła Polski ;) :D
Serdecznie pozdrawiam
eS
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1551
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: lawenda »

Violet 58 zdecydowanie bardziej odpowiada mi twoja wersja trasy :D, bo pokonanie całego wybrzeża plażą i na rowerze uznałabym za karę, a to ma być przyjemność. :lol:
A jeszcze najlepiej z zachodu na wschód, bo wtedy częściej wiatr w plecy. :lol:

Pozdrawiam. :kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: darek »

Oczywiście Każdy powinien określić co preferuje.
Ja mam wziąść udział w raczej komercyjnym przedsięwzięciu bo za każdy ekstremalny km ma być Gratyfikacja na Dziecko.
Oczywiście Napisałem ,że ...
Ostatecznie Ktoś zadecyduje czy będę Mógł -bo przez Nieodpowiedzialne działanie nie moge Zniszczyć Czyjąś pracę jak i efekty leczenia .

Oczywiście rowery mają byc przygotowane własnie pod tak ekstremalną trasę
Woda ,piach etc odpowiednie opony ,odpowiednie amortyzatory.

Ja wiem jakie to trudne wyzwanie logistyczne .
Po wszczepieniu Pierwszego Kardiowertera wraz z .....Opiekunem chciałem przejść polska linię brzegową Bałtyku dotarłem tylko do Ustki dziennie przechodziliśmy 30-35 km tempem spacerowym średnia 6-6,5km /godzinę.

Bez odpowiedniego przygotowania fizycznego efekt moze byc okrutny.
Nawet tak prozaiczne sprawy jak odzież ,bielizna czy obuwie
Reasumując TRENING ,TRENING i jeszcze raz Trening

A co do Twojego Projektu to ...chętnie bym wziął udział może udało by się jeszcze Znaleść ..Sponsorów lub kogoś zarazic Pomysłem
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: violet58 »

Tempo 6-6,5 kilometra na godzinę to raczej szybki marsz niż spacer i może dlatego utknąłeś w pół drogi.
Co zaś się tyczy mojej propozycji to myślę, że raczej sponsorów nie znajdziemy. Jednostkowy koszt takiej imprezy nie powinien przekroczyć średniej ceny turnusu rehabilitacyjnego, chyba że ktoś sobie zażyczy noclegu w świnoujskim Radisson Blue😉😊 Nie chciałbym wcześniej planować noclegów, stwarzając niepotrzebnie presję czasu. Przy tak zaplanowanym kilometrażu będzie mnóstwo czasu na poszukanie jakiejś kwatery czy campingu. Jednakowoż gdyby ktoś zechciał wspomóc "sanatoryjnych kolarzy" nie mówię nie, tylko życie nauczyło mnie, że nie ma nic za darmo. I dlatego przed otrzymaniem ewentualnego wsparcia chciałbym poznać na jakich zasadach, Ale tak jak napisałem, nie jest to warunek sine qua non, czasu jest sporo- każdy może sobie odłożyć małe co nie co.
Darku, ja traktuje to jako deklarację udziału czyli razem z Lawendą jest nas troje. Ich troje 😉😃 czy dołączy ktoś jeszcze?
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Hipokryt »

Plany pokonamia wybrzeża na rowerach nabierają ciekawego wymiaru :D
Pomysł na wędrówki rowerowe tylko plażami wydaje się byc sportem ekstremalnym, więc będzie więcej kibiców niż chętnych.
Czy nie lepiej jechać taką oznaczoną ścieżką, którą fajnie się pokonuje?
DSC_7474.jpg
ODPOWIEDZ