Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

W tym dziale piszemy wyłącznie na temat spotkań, zjazdów, zlotów forumowiczów.
Awatar użytkownika
strapper
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1540
Na forum od: 26 lut 2014 08:22
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: strapper »

violet58 pisze: 11 kwie 2019 09:33 Do wyjazdu coraz bliżej, pora się powoli ujawniać - na początek zmiana awataru ;) :D
Ale ... to nie jest :roll: ... en face ;)
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Pietka 50+ »

Nooooo dobra, to ja też się ujawniam :lol: :D :kwiat:
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: violet58 »

strapper pisze: 11 kwie 2019 09:40 Ale ... to nie jest :roll: ... en face ;)
No nie..., ale chciałem się zaprezentować z tej lepszej strony :D
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1551
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: lawenda »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: violet58 »

Pietka 50+ pisze: 11 kwie 2019 09:37 Oj tam, oj tam, zaraz mnie ustawiać myśli Ojciec Przewodnik :lol: a ja tylko chcę mieć koleżankę, ot co :) Lawenda, zaraz Ci napiszę, co wymyśliłam, jeśli chodzi o bieliznę, a co do stroju pozostałego, to kurczę, fajny ten pomysł z wyrzucanie, no nie wpadłabym na to :D . Myślę, że najważniejsze w tym wszystkim są ciuchy przeciwdeszczowe, ja pesymistka jestem i jak będę trochę psioczyć i marudzić, to na pewno będzie słoneczko.... tak na przekór. No i nie można zapominać o drobnych częściach zapasowych, Panowie, to cosik do zacisku łańcucha w Waszych rękach pozostaje :) A ja w sakwie mieć będę dętkę i łaty i co tam jeszcze...zastanawiam się na pedałem...chociaż jednym :lol: :lol:
Resztę będziemy ustalać na spotkaniu, myśleć o terminie proszę !!! Bo czas ucieka, a żaden nie zgadnie...itd Pozdrawiam :kwiat:
Hmmmm, pesymistka i w dodatku maruda :oops: nic dobrego to nie wróży ;) :lol: Towarzyszkę i koleżankę już masz, i to niemal od samego początku - tylko dlaczego niedoli :?: :!: :o :shock:
Na razie czekamy na pomyślne informacje od Darka, ciuchy rzecz jasna sprawa indywidualna - należy pamiętać, że wszystko ma swoją wagę. Wiadomo, że jakaś kurtka lub peleryna przeciwdeszczowa w bagażu wskazana, choć tak jak powtarzam od samego początku, nic na siłę i w ulewę nie uśmiecha mi się pedałować - zdarzyło mi się kilka razy - średnia przyjemność. Co do wyposażenia, na pewno zapasowe dętki, każdy z nas ma pewnie różne rozmiary kół, po dwie na głowę bo raczej nie bawiłbym się w łatanie, ale łatki mogą być tak, na wszelki wypadek. Jakieś standardowe śrubki, nakrętki, kpl. kluczy płaskich, imbusowych, opaski ściągające, łyżki do opon też mogą się przydać, ale te rzeczy można solidarnie rozłożyć między uczestników. Skuwacz do łańcucha gdzieś mam, więc biorę to na siebie. Co do pedałów to radzę jednak wziąć dwa, nie bez powodu posiadają oznaczenia (lewy-prawy) - gwinty w korbach są raczej standardowe więc będą pasowały do każdego roweru.
Termin pewnie jakiś dogadamy, wszyscy póki co są za - szczegóły na priv.
Pozdrawiam :kwiat:
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Pietka 50+ »

..a na niepogodę karty, śpiewnik ...i coś tam jeszcze :lol:
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: violet58 »

A przestań że już z tą niepogodą :evil: ;) :D Motto NS to "z nami zawsze świeci Słońce" i tego się będziemy trzymać. Co do reszty :
- Karty się mogą przydać bo czwórkę do brydża mamy, tylko jest mały problem - nie umiem w niego grać i pewnie znowu przyjdzie mi robić za "dziadka" ;) :D :lol:
- Śpiewnik, hmmm - no może niekoniecznie, choć każdy śpiewać może, trochę lepiej lub trochę gorzej... Ewentualnie mam Spotify w telefonie
i jakiś mini-głośnik wrzucę w sakwy ...
- Coś tam jeszcze, pewnie też może się przydać... My młodzi, my młodzi nam ...... nie zaszkodzi... :lol: :lol:
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Pietka 50+ »

...remik, tysiąc...nie musi być brydżyk - cupniemy na plaży w jakimś grajdole i wygrzewając plecki na wrześniowym słoneczku śpieeeewaaamyy :lol: ;)
w Lidlu pojawiły się różnego rodzaju sakwy, czy ktoś ma go w pobliżu, i ma możliwość fachowym okiem sprawdzenia i ocenienia, co one są warte ?
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: violet58 »

Pomysł z koszulkami fajny, można logo NS wrzucić na rękawek, pewnie Admin nie będzie miał nic przeciwko temu, a może coś dorzuci za reklamę portalu ;) :D :lol: Ja co prawda myślałem o kamizelkach z naszymi nickami na plecach, ale pomysł koszulek wart rozpatrzenia - ostateczne ustalenia, myślę, na planowanym spotkaniu. Projekty mile widziane :lol:
Jeśli chodzi o sakwy... No cóż jaka jest sakwa każdy widzi, zerknąłem na nie w internetowym sklepie Lidla, cena dość atrakcyjna - 5 dych za parę, Crivit nie jest taki zły*), ale jak to w życiu - wszystko okaże się w trakcie użytkowania. Z tego co widać nie są one nieprzemakalne skoro dodają pokrowce, unikałbym też zamków błyskawicznych jako najsłabszego elementu wszelkiego rodzaju toreb. Jak już wcześniej pisałem, mnie ten problem nie dotyczy, a i większych doświadczeń w jeździe długodystansowej z sakwami również nie posiadam dlatego trudno radzić cokolwiek. Ale jeśli to miałby być zakup nawet na jednorazowy wyjazd to chyba bym zaryzykował - w końcu nie zamierzamy jechać w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Pozdrawiam :kwiat:
*) może poza bezprzewodowym licznikiem rowerowym(IAN 307553), który momentami pokazuje mi prędkość 99,9 km/godz, w takim tempie zaplanowaną trasę przejechałbym w ciągu dnia ;) :D :lol:
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rowerem wzdłuż całego polskiego wybrzeża - 2019

Post autor: Pietka 50+ »

Dzięki za poradę :) dotyczącą sakw ; pomysł z kamizelkami też fajny :)
ODPOWIEDZ