Spotkania w Świnoujściu

W tym dziale piszemy wyłącznie na temat spotkań, zjazdów, zlotów forumowiczów.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5077
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Ciekawostka ze Świnoujścia, że słynny znak nawigacyjny Stawa Młyny na końcu falochronu zachodniego w kształcie wiatraka zajął 1 miejsce w plebiscycie na "Najromantyczniejsze miejsce na Pomorzu Zachodnim 2021 r." Głosowali w tym plebiscycie internauci z całej Polski. :!:
Wiatrak ten w kolorze białym jest widoczny jest z plaży i z morza, ale idzie się do niego pieszo po falochronie.. Kto był w Świnoujściu, to na pewno był przy nim kilka krotnie, bo jest to miejsce do którego się fajnie spaceruje. :) zwłaszcza z płcią piękną.
Mnie przyniósł romantyczne chwile w czasie kilku wyjazdów i teraz też go odwiedzę jeżeli mi się uda do niego dojść, tylko niestety samotnie, chociaż nie wiadomo jak to będzie. ;) :lol:
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2561
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: Mazrena »

Rozumie Zbyszku 8-) :kwiat: :serce:
o auto nie martwie się, zawsze znalazłam jakieś miejsce na kopercie :P ale gdyby był za płotem bezpieczniej by było ;) nie będę pisała szczegółów :P

Zbyszek juz prawie w trasie - super :) :kwiat: bądź dobrej myśli a zapewne też kogoś spotkasz , poznasz i spacer falochronem odbędziesz :serce: :P
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 508
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Staż sanatoryjny: 0

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: MaryKate »

Zbyszku dobrego pobytu w Swinoujściu , pogody wymarzonej , ocieplenie idzie wiec chyba będzie dobrze . Spotkania przyjaznych ludzi bo wtedy tez pobyt jest udany . No i szczęśliwej podrózy . Zajrzyj w wolnej chwili do Wodnika bo zdecydowałam sie na pobyt w maju :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5077
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Mazrena dzisiaj zadzwonili z recepcji z Barbarki, żeby poinformować, że ni dostali pozwolenia na otwarcie bazy zabiegowej i z zapytaniem, czy mimo to przyjadę.
Jak zobaczyłem na telefonie wyświetlony napis Barbarka Świnoujście, to zrobiło mi się ciepło i przeleciało mi przez myśl, że odwołają wyjazd już po raz trzeci.
Na szczęście nie odwołali wyjazdu, ale Pani z recepcji się ucieszyła, że przyjadę mimo nieczynnej bazy zabiegowej. :)
Marzenko dziękuję za życzenia i będę się odzywał z Świnoujścia. :kwiat:
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2561
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: Mazrena »

Super Zbyszku, że Tobie nie odwołali wyjazdu, bo to był by juz pech :P tylko dlaczego ..... :?:
Bądźmy dobrych myśli 8-) :kwiat: :kwiat:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5077
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Witam czytających i pozdrawiam ze Świnoujścia.
Jestem w OSW w Barbarce, która jest usytuowana w rejonie sanatorium Adam i Ewa, Bałtyk o Energetyk w tej chwili zamkniętych.
W sąsiedztwie jest Rybniczanka i Korab.
W samym obiekcie mało gości i praktycznie nikogo się na korytarzach nie spotyka. Nie korzystam z windy, bo jestem na pierwszym piętrze w pokoju dwuosobowym z balkonem. oczywiście teraz jest to liczone jako jedynka.
Na plaży i promenadzie mnóstwo ludzi, ale można wypić grzane wino, piwo, zjeść pączka i nawet dostać posiłek, który jest niby na wynos ale ludzie jedzą przy stolikach na powietrzu. Do lokali gastronomicznych się nie wejdzie.
Czekam teraz na kolację, która ma być dostarczona do pokoju, ale nie wiem jak to będzie technicznie zrobione.
Śniegu oczywiście już nie ma, a jedynie na plaży kilka metrów wody jest zamarznięte, pokryte śniegiem wzdłuż wybrzeża. Nie wchodziłem na nią, ale niektórzy z małymi dziećmi i wózkami wjeżdżali robiąc sobie zdjęcia. :roll:
Niemców też słyszałem na promenadzie, były mimy i peruwiańczyk. Ci co tu byli wiedzą o czym piszę.
To na razie tyle, a jutro dalszy ciąg informacji.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24606
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: ewasz »

No to korzystaj Zbigniewie :D
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2561
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: Mazrena »

Super Zbyszku, dzięki za info :) Korzystaj z uroków morza :lol:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5077
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Ewasz i Mazrena dziękuję za życzenia i staram się korzystać jak mogę.
Co do zawierania znajomości i szukania towarzystwa, to pomimo nieczynnej stołówki w moim obiekcie, nieczynnych kawiarni można takowe znaleźć na przykład na promenadzie siedząc na ławce, a pogoda temu sprzyja.
Tutaj właśnie kwitnie życie towarzyskie, bo tu można wypić kawę, grzane wino, zjeść pączka za 4,50 zł, gofra, czy inne smakołyki. Oczywiście wszystko co można kupić na wynos. Dodam, że kawa z pączkiem kosztuje 8 zł.
Oczywiście na wyżywieniu w Barbarce się nie zawiodłem, bo kolacji było tyle, że część musiałem utylizować do kosza.
Niedzielę oczywiście spędzę na promenadzie i spacerach po plaży, bo co innego można robić :D
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14544
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: GIENIA »

I jesteś w swoim ukochanym Świnoujściu :serce:
Dobrze , że robi się coraz cieplej , to prawie całe dnie będziesz mógł spędzać na spacerach 8-)
Ruch faktycznie spory na promenadzie , jak widać na fotkach :)

Czekam na dalsze relacje :)
ODPOWIEDZ