Spotkania w Świnoujściu

W tym dziale piszemy wyłącznie na temat spotkań, zjazdów, zlotów forumowiczów.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: GIENIA »

Berbla , ciesze się , ze mogłam pomóc :serce:
Dworzec jest tuż przy promie , przejść przez ulicę i na prom . Poza tym pójdziesz za innymi :)
Jakiś autobus jeździ spod promu , ale nie znam niestety numeru . Na pewno jest rozkład jazdy na przystanku . Jeśli jechałabyś autobusem , wysiądź na przystanku między ośrodkiem Adam i Ewa , a Bałtyk przy ul Słowackiego . Światowid jest obok Adama i Ewy .
Przy promie jest też postój taxi . Ja zawsze z tej opcji korzystam . Najlepiej już na promie zgadać się z kimś i podjechać w 2 lub 3 osoby , niekoniecznie jadące do tego samego sanatorium . Ja teraz jechałam z panią , która jechała do Energetyka , Ją podwiózł , a potem mnie do Sasanki . Od obydwu nas wziął po 10 zł ... sporo .... wracając , jechałam sama , wziął 12 zł , ale była to inna firma .
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: GIENIA »

Marzenko , oczywiscie każdy ma inne oczekiwania , ale ja z czystym sumieniem polecam ten ośrodek . Oczywiście , znajdą się osoby , które będą oceniać negatywnie , ja nie mam się do czego przyczepić :)
Może tylko do tego , że zbyt mało prywatności na zabiegach mokrych , i innych , gdzie trzeba zdjąć chociażby bluzkę . Panie i panowie na jednej sali , bez przesłonek .

Są 2 skrzydła , ale z łącznikiem , tak że wszystko w miejscu ... w pierwszym jest basen i część zabiegów , w drugim też jest sala zabiegowa , stołówka i pralnia .
Wiem , że interesują Cię sprawy wind itp . ... do recepcji wchodzi się bezpośrednio z chodnika , bez żadnego stopnia , wszędzie dojedzie się windami .
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Linia A nas interesuje jeśli chodzi o autobus spod promu.
Tyle że rzadko kursuje, co godzinę chyba🤔.
Dlatego warto rozważyć opcję Taxi, choć droższą...
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: Felice »

Tylko Taxi nie z dworca, a po zejściu z promu.
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2516
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: Mazrena »

Gieniu wiem i widzę, że Krusowskie są dobrze wyposażone ;)
Przejrzałam stronę Sasanki i cena powal z nóg trochę :P :roll:
Ciągnie mnie to Świnoujście :lol: czekam na info z PCPR o turnusie :idea: może akurat załapie się :roll:
Chciałabym jakiś fajny ośrodek z basenem i blisko plaży - oczywiście turnus reh z dofinansowaniem :lol: :lol:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Może ja powiem dokładniej.
Po zejściu z promu przejdziesz na wprost ulicę na przystanek, skąd linią 6 pojedziesz 4 przystanki i na piątym wysiadasz przy ulicy Energetyków.
Przejdziesz ulicę Energetyków 20 m i jesteś pod Światowidem. Zobaczysz go z przystanku, a raczej stołówkę Światowida, bo wejście jest od strony ul. Kasprowicza, czyli zejdziesz w dół ok. 50 m ulicą Energetyków na wprost będziesz widziała sanatorium Bałtyk, skręcisz w ulicę Kasprowicza w kierunku Barbarki i będzie wejście do Światowida.
Przeprawiasz się pierwszym promem, który będzie czekał, albo zaraz podpłynie do przeprawy, a wszystkie nazywają się Bielik.
Jak coś napisałem niezrozumiale, to pytaj :)
Taxi z promu do Świtowida kosztuje 12 zł, ale on Cię nie podwiezie pod wejście, bo ul. energetyków jest jednokierunkowa i można tam podjechać od ulicy Powstańców Sląskich. :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Marzenko Sasanka jest do sc daleko od plaży , bo ok. 1 km, ale radził bym Ci jak już zaklepać miejsce w Rybniczance, bo jest tam dobra baza zabiegowa, basen, jakuzzi i chyba sauna, ale to ostatnie nie jestem pewien.
Blisko promenady, bo na tej samej ulicy co Barbarka, miejsce do parkowania naw zatoczce przy hotelu, o parkingu nic nie wiem i wokół same sanatoria.
Do promenady 50 m, a do plaż drugie tyle. Ceny pewnie zbliżone do Sasanki, ale warunki na pewno dużo lepsze.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: GIENIA »

Zbyszku , z Sasanki do pierwszej promenady jest ok 100 m , potem zaraz druga promenada i plaża . W sumie do linii morza niecałe 300m :)

W Sasance też sauna , ale w czasie pandemii nieczynna .

Odnośnie tej ulicy jednokierunkowej :roll: właśnie tą ulicą teraz jechałam taxi , bo jechała pani do Energetyka , kierowca Ją wysadził pod Scaliano i dalej jechaliśmy koło Barbarki , Światowida , Rybniczanki ....
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2021 19:10 przez GIENIA, łącznie zmieniany 1 raz.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Gienia, a żaliłaś się, że od Sasanki do promenady jest hektar drogi. Ja myślę, że od Barbarki do promenady jest 100 m, a gdzie ta Twoja Sasanka, której nawet nie widać. Do Sobótki jest dalej niż 100 m i wydaje mi się Gienia, że jest to niemożliwe, bo jakoś nigdy mi się tam nie udało dojść, ale sprawdzę tą odległość może niedługo. Chyba, że liczysz w linii prostej. ale do serca promenady, czyli do głównego zejścia do morza ul. Żeromskiego to już będzie chyba ok. 1 km.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: GIENIA »

Zbyszku :lol: mówiłam , że ok kilometra to jest do tzw. Centrum promenady , gdzie są sklepy , knajpki .... do głównego zejścia tak :)
Faktycznie Barbarka jest daleko od Sasanki , ale przecież promenada tez jest długa ;) idę ul Małachowskiego może z 50 - 60 metrów , przechodzę przez Żeromskiego , tuż koło tężni , które są na promenadzie i tutaj jest zejście nr 1 na plażę :D
Może nawet nie ma 100 metrów do promenady :)
Tutaj jest o wiele mniej ludzi , a co za tym idzie bezpieczniej w obecnej rzeczywistości ...
ODPOWIEDZ