Spotkania w Świnoujściu

W tym dziale piszemy wyłącznie na temat spotkań, zjazdów, zlotów forumowiczów.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14526
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Świnoujście luty 2020

Post autor: GIENIA »

No co Ty :?: :D gdybym była , to bys wiedział :) .. czytałam opinię kuracjuszki , która właśnie wróciła z Polańczyka :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5070
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Świnoujście luty 2020

Post autor: zbigniew165 »

bardzyk2 w jakim pensjonacie Cię zakwaterowali w Świnoujściu, bo nie słyszałem o czymś takim. Czy był to może TRYTON, bo ja byłem w Trzygłowie na przełomie październik-listopad i nie narzekam. Jak teraz wydzwonię Trzygłów, to biorę w ciemno. Miałem jedynkę bez problemu z wcześniejszą rezerwacją.
Jak wiesz Trzygłów jest naprzeciwko Rusałki i trzeba tylko przejść przez ulicę. Posiłki jedliśmy w Światowidzie. Był to najlepszy mój pobyt sanatoryjny po Polańczyku w 2016 r.
Oczywiście w Świnoujściu powiedziałem lekarzowi, że nie chcę żadnych mokrych zabiegów ze względu na zimno-listopad i moją astmę. Dzięki temu nie złapałem przeziębienia i mogłem w czasie wolnym spacerować po dwóch promenadach, a teraz po trzech promenadach będę spacerował.
Tańce oczywiście w Rybniczance i w Energetyku.
Szkoda, że masz takie wspomnienia ze Świnoujścia. Poczytaj nasz temat w którym teraz pisze, to zobaczysz, jak może być fajnie w Świnoujściu. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 687
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Świnoujście luty 2020

Post autor: bardzyk2 »

Łabądki.jpg
Zbyszku, znalazłam wątek!
:D

Mieszkałam w Admirale II (nie mylić z Admirałem I, gdzie mieszkali sami Niemcy). Stołówka była nieczynna, jedliśmy różnie, jedni w Światowidzie własnie, inni w Bursztynie. Byłam ze śląskiej NFZ, moje koleżanki z pokoju: z dolnośląskiej, z lubuskiej i mazowieckiej. Pensjonat był ładny na zewnątrz, w środku czekał na remont, ale mieszkało się ok, choć w czwórkę w trzyosobowym pokoju bo system coś namieszał. Czwarta koleżanka spała 3 tygodnie na tzw. dostawce, łóżka jej do końca nie wstawili choć cały czas obiecywali :evil:
Największy minus to wcale nie łazienka z epoki wczesnego Gierka, a malutka szafa na 4 kobiety w zimowych ciuchach :lol: :lol: No i to ubieranie butów zimowych kilkanaście razy dziennie (aaa, bo dla odmiany, zawsze jeden zabieg dziennie był w Bałtyku :mrgreen: ).

Zabiegi fajne, ale rozkład fatalny. Na początku miałam te gorące okłady na plecy o 19.30. udało mi się po tygodniu zamienić na 11 ale zaraz po tym miałam ten nieszczęsny WF i klapa.
W Trzygłowie miałam ćwiczenia oddechowo-relaksacyjne, tylko nazywały się Kardio i lekarz mi zamienił na to te poranne inhalacje, a ja sobie wykupiłam inhalacje wtedy jak mi pasowało. Na szczęście nie były drogie.
W 2017 był spory mróz, płaty lodu leżały na plaży. Było ślisko i ciemno, ale w naszym pokoju bardzo sympatycznie. Ale obiecałam sobie, że będę teraz zwracać uwagę, by mokre i gorące zabiegi były na miejscu. I koniecznie stołówka na miejscu lub bardzo blisko. Bo z kolacji wiele razy rezygnowałyśmy jako,że nam się ubierać nie chciało, chyba, że zaraz po kolacji był jeszcze zabieg. Ale jak miałeś jedzenie na miejscu i zabiegi rzut beretem, to na pewno było świetnie.

Pozdrawiam i życzę Ci wspaniałego pobytu :kwiat: :kwiat:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5070
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Świnoujście luty 2020

Post autor: zbigniew165 »

bardzyk2 na stołówkę chodziliśmy przez trzy tygodnie do Światowida i pomimo, że było ok. 300 m nigdy nie opuściłem żadnego posiłku, bo po jedzeniu szło się od razu na spacer.
Masz rację, że Admirał II to porażka, a jeszcze cztery osoby w pokoju. Tak samo nie polecił bym nikomu Trytona, który jest blisko Admirała II.
Do tych dwóch obiektów dodał bym jeszcze Bałtyk i Złoty Kłos. Do tych obiektów na pewno zwrotu nie wezmę. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 687
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Świnoujście luty 2020

Post autor: bardzyk2 »

Zbyszku, dziękuję, że odpisałeś :kwiat: :kwiat:

Ten Admirał nie był by jeszcze taki straszny w innej porze roku, gdyby uruchomili stołówkę i trójka była by trójką (choć wszystkie dziewczyny były bardzo sympatyczne). Plusem było np. to, że można było chodzić po 15.30 do Admirała I na basen za 15 zł za 2 godziny. Puki się nie przeziębiłam, chodziłam codziennie.

Z mokrych i "ciepłych" zabiegów nie bardzo mogę rezygnować, bo jadę z reumatologii z dodatkowym zaznaczeniem przewlekłych stanów zapalnych górnych dróg oddechowych. Więc jak lekarz choć pobieżnie rzuci okiem na skierowanie, to borowiny, okłady i inhalacje pewne :lol: :lol:

Z Trytona podobno pisali petycje do szefa uzdrowiska i do NFZ do Szczecina, co "nasi" usłyszeli na stołówce w Bursztynie :D, ale o co chodziło, nie wiem.
W Bałtyku rzeczywiście jest ponuro, a już gimnastyka ogólna w piwnicy bez okien, ze światłem starych jarzeniówek w oczy to koszmar!!!

Ale samo Świnoujście jest ok, pamiętam z dzieciństwa z wakacji :D , choć Międzyzdroje wspominam jeszcze cieplej :oops: :serce:

Tylko te zabiegi w Rusałce w takim tłumie do szatni, do windy, w kawiarence jak trzeba poczekać godzinkę na następny zabieg a " do domu" daleko :mrgreen: - może być nie ciekawe w obecnym czasie. Zwłaszcza, że tam chodzą wszyscy, badani, nie badani, miejscowi na zabiegi ambulatoryjne, Niemcy itd.

Ale jak pisałam wcześniej do odważnych świat należy :lol: a mniej odważni żałują, choć czasem nawet mają rację.
Trzeba tylko być przygotowanym pod każdym względem na ewentualną kwarantannę , bo inaczej klapa :o . Jeść dadzą, pić trochę i nic więcej. Albo jechać własnym autem, choć z parkowaniem na wyspie są kłopoty.

Pozdrawiam jeszcze raz i życzę dobrych zwrotów oraz pięknej złotej jesieni. :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5070
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Świnoujście luty 2020

Post autor: zbigniew165 »

bardzyk2 z parkowaniem samochodu w Świnoujściu poza sezonem wakacyjnym nie ma problemu, bo możesz zaparkować w każdej zatoczce, których jest dużo na każdej ulicy w strefie uzdrowiskowej.
Ja parkowałem samochód przed recepcją Trzygłowa, gdzie mieszkałem,czyli naprzeciwko Rusałki i oczywiście za darmo, bo od października do maja nie ma płatnej strefy parkowania w Świnoujściu.
Trudniej jest z parkowaniem samochodu w Kołobrzegu, bo jest mniej na ulicach zatoczek w strefie uzdrowiskowej.
Co do Międzyzdrojów, to nie wiem, co tam można robić zimą. Nie ma sanatoriów i strefy uzdrowiskowej, a zatem brak rozrywek i klimatu sanatoryjnego. Pozostaje tylko cały dzień spacerować nad morzem, albo siedzieć w lokalach, a to nie dla mnie.
Oczywiście w sezonie nad morze nie ma sensu jechać, chyba, że do pracy. :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14526
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Świnoujście luty 2020

Post autor: GIENIA »

bardzyk2 pisze: 26 wrz 2020 12:31

Tylko te zabiegi w Rusałce w takim tłumie do szatni, do windy, w kawiarence jak trzeba poczekać godzinkę na następny zabieg a " do domu" daleko :mrgreen:

Bardzyku :kwiat: ja byłam w tym roku w lutym , czyli w tym samym terminie co Zbyszek , tylko , że w ośrodku Adam i Ewa .... czyli w Raju :lol: :lol:
W Rusałce miałam większość zabiegów i nigdy nie było tłumów do szatni :roll: , czasami 2 osoby obsługiwały szatnie .... 2 windy ... większość zabiegów na 1 piętrze , a schody łagodne , można przejść .... jeśli chodzi o pijalnię ( kawiarenkę ) za moich czasów zawsze była pusta . A gdyby nawet , jest sporo ławek na korytarzach , krzesełek , nie wszystkie zajęte i nie wszędzie tłoczno .

Wzięłam ten ośrodek ze zwrotu i byłam bardzo zadowolona , pomimo , że próbowano mnie do Niego zniechęcić ;)
Tak jak Zbyszek , nie wzięłabym ze zwrotu ani Bałtyku ani Trytona .

Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14526
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Świnoujście luty 2020

Post autor: GIENIA »

zbigniew165 pisze: 26 wrz 2020 13:08 Pozostaje tylko cały dzień spacerować nad morzem, albo siedzieć w lokalach, a to nie dla mnie.
Rozumiem , że słowa .." a to nie dla mnie " dotyczą tylko lokali ;)


Spacerować jest gdzie ... piękne molo , szeroka plaża , Aleja Gwiazd .... byłoby gdzie połazić :lol: a i miejsce to tańca by sie znalazło :lol: :lol:
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 687
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Świnoujście luty 2020

Post autor: bardzyk2 »

Witam Gieniu :kwiat: :serce:

Ja absolutnie nie chcę nikogo zniechęcać, do Rusałki zwłaszcza :oops: . Zabiegi są tam naprawdę na wysokim poziomie, bez porównania z tymi, które miałam również naprzemiennie w Bałtyku . Planowanie przez te ponad 3 lata też może się znacznie poprawiło, bo jak każdy program komputerowy jest stale poprawiany i ulepszany. :idea:

Trzy lata temu były naprawdę bardzo duże kolejki w częściach wspólnych w Rusałce, a to, że w tym roku było mniej ludzi na raz może świadczyć też o lepszym planowaniu i logistyce.

Ja opisałam to, jak było w styczeń / luty 2017 i wnioski, jakie wyciągnęłam na pewno będą miały znaczenie przy ewentualnej możliwości wyboru np. przy skierowaniu ze zwrotów. Moje leczenie wymaga zabiegów ciepłych i mokrych, i wychodzenie na mróz lub pluchę, żeby zdążyć na zabieg 400 m dalej (jak z Rusałki do Bałtyku) lub na posiłek nie jest w moim przypadku dobrym rozwiązaniem. Skończyło się zapaleniem oskrzeli (chyba, ale antybiotyk brałam). Pewnie w okresie maj-wrzesień problem był by mniejszy, ale i wtedy pogoda może być różna np. dziś u nas jest 13 oC a do południa strasznie lało i wiało :cry:

Piszę o tym po to, by ktoś, kto jedzie pierwszy raz, lub był w innych warunkach poprzednio, (jak ja 16 lat temu, gdzie wszystkie zabiegi były na miejscu, stołówka i biblioteka również) , a jego wiek lub stan zdrowia jest taki a nie inny, brał to pod uwagę mając jakikolwiek wybór, lub pisząc umotywowaną prośbę o zmianę miejsca przed wyjazdem.

Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę pięknej niedzieli :kwiat: :kwiat: :kwiat:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5070
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Świnoujście luty 2020

Post autor: zbigniew165 »

Gienia Międzyzdroje odpadają w sezonach dla emerytów, bo nie ma tam sanatoriów. Na pewno nie ma tam zimą tyle ludzi jak w Świnoujściu, czy Kołobrzegu.
Mnie odpowiada zimą tylko Świnoujście i Kołobrzeg i na żadne inne miejscowości nikt mnie nie namówi, bo nie ma tam co robić wieczorami, a wieczory są długie.
W lokalu można usiąść na chwilę, ale nie cały dzień. Spacerować nad morzem też się nie da przez cały dzień zimą.
Co do tańców to są pewnie ze dwa wieczorki taneczne i to wszystko i to nie w każdym obiekcie. :)
ODPOWIEDZ