Spotkania w Świnoujściu

W tym dziale piszemy wyłącznie na temat spotkań, zjazdów, zlotów forumowiczów.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5050
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Świnoujście luty 2020

Post autor: zbigniew165 »

Gienia zgodnie z obietnicą piszę znad morza z okolic Rowów, gm. Ustka. U nas dzisiaj duży ruch jak w sezonie wakacyjnym. Było 22 stopnie i na plaży dużo ludzi z dziećmi. Oczywiście większość bez masek bez masek jak w normalnym czasie bez wirusa.
Dużo też wędkarzy nad brzegiem morza, czego w Kołobrzegu, czy Świnoujściu nie widziałem.
Na razie w dużym obiekcie, kiedyś pensjonacie mieszkamy w trzech facetów. Ja z kuzynem Źiutka mam pokój dwu osobowy. Niestety Źiutek 29 nie mógł przyjechać, bo ma problemy ze zdrowiem.
Ośrodek w którym pracujemy jest duży na 250 osób i są to domki i bungalowy. Posiłki na stołówce będziemy jedli tylko my pracownicy, a wczasowicze będą mieli na wynos dostarczane do domków przez kelnerki.
Baseny kąpielowe na powietrzu, podgrzewane oczywiście uruchamiamy i będą dostępne.
Pracy jest dużo i do 6 czerwca musimy wszystko przygotować na rozpoczęcie pierwszego turnusu.
Jest fajna atmosfera, posiłki mamy przygotowywane przez naszą kuchnię i jest lepiej niż miałem w ubiegłym roku w Ustroniu Morskim.
Oczywiście pracujemy od 7.00 do 17.00 z przerwami na śniadanie, obiad, a na kolację idziemy o 19.00.
Po kolacji oczywiście spacer na plażę ok. 700 metrów na inhalację jodem.
Wszystkie niedziele do 6 czerwca mamy wolne. W sezonie już będziemy pracować bez wolnego dnia.
To na razie tyle relacji z OW nad morzem, bo jestem dopiero trzeci dzień i jesteśmy na etapie organizacji sobie pobytu, który może się przedłużyć do września. W miejscu zakwaterowania oczywiście rządzimy się sami, bo tu nikt nas nie kontroluje. Pozdrawiam czytających i zapewniam, że nad morzem wszystko jest tak jak przed wirusem. Na naszej wiosce nikt nie chodzi w maseczkach, sklep mamy na przeciwko naszego pensjonatu, a restauracja przy naszym pensjonacie otworzy się na sezon. Do tej pory widzieliśmy tylko jeden patrol policjantów na szybkich motocyklach i to wszystko. :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5050
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Świnoujście luty 2020

Post autor: zbigniew165 »

Poszło dwa razy, bo coś źle nacisnąłem. :o
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Świnoujście luty 2020

Post autor: GIENIA »

Jeden z podwójnych wkrótce zniknie ;)

To fajnie , że już jesteś na miejscu , szkoda , ze Ziutkowi nie wyszedł wyjazd :? a ten Jego kuzyn też taki wesoły jak Ziutek :lol:
Oj zazdroszczę Ci tego morza i oddychania jodem :D

A Ty tez uważaj na siebie i nie przepracuj się tam :D

Pozdrawiam :D
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5050
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Świnoujście luty 2020

Post autor: zbigniew165 »

Gienia z ziutkiem jadę do Darłowa od września do końca roku budować domki drewniane. Pojedzie też kolega z którym teraz jestem tutaj k. Ustki.
Po tej pracy już jako wczasowicz pojadę do Świnoujścia odpocząć, zrelaksować się i na parkieto-- terapię.
Na razie nie ma u nas żadnych pań i nie ma na czym zawiesić oka. czekamy na przyjazd pozostałej załogi.
Dzisiaj u nas 7 stopni i pada deszcz. Po kolacji nie idziemy nad morze, bo już nam się nie chce. Cały dzień na powietrzu, i słyszeliśmy szum morza, do którego w linii prostej jest ok. 600 m. :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Świnoujście luty 2020

Post autor: GIENIA »

I co Zbyszku ... są już wczasowicze :?:
forumowicz

Re: Świnoujście luty 2020

Post autor: forumowicz »

No proszę , kolega Zbigniew165 , to się umie ustawić - odpoczynek i zarobek - dwa w jednym :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Świnoujście luty 2020

Post autor: GIENIA »

:lol: :lol:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5050
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Świnoujście luty 2020

Post autor: zbigniew165 »

Z tym odpoczynkiem, to trochę przesada, bo pracujemy od 7.00 do 17.00 z przerwami na posiłki, ale nad morzem. Jeszcze do przyjazdu pierwszych wczasowiczów mamy wolne niedziele.
Gienia co do wczasowiczów, to pierwszy turnus mamy od 6 czerwca i teraz wszystkie siły są rzucone na domki, które będą zamieszkałe właśnie od tej daty.
W chwili obecnej załoga ośrodka, to ok. 14 osób i czekamy na przyjazd następnych pracowników.
Mogę tylko dodać, że doba w naszym ośrodku kosztuje ok. 220 zł od osoby z pełnym wyżywieniem-5 posiłków i darmową pizzą robioną na zamówienie.
Na razie do rozpoczęcia turnusu mamy dużo pracy, ale już później będzie jej mniej i wtedy trochę odpoczniemy aż do zakończenia sezonu, czyli ostatniego dnia sierpnia.
O wirusie tutaj nikt nie mówi i cała załoga o nim zapomniała. Jest normalnie bez żadnych oznak epidemii. Maseczek nie widzę na plaży, ulicy czy w ośrodku. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Świnoujście luty 2020

Post autor: GIENIA »

Pracuj , pracuj , ale uważaj na zdrówko :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5050
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Świnoujście luty 2020

Post autor: zbigniew165 »

Mam zamiar odwiedzić jeszcze w tym roku Świnoujście i jak na razie mimo zimna i ciągłych opadów deszczu zdrowie mamy dobre. Myślę, że to zasługa powietrza, gdyż całe 10 godzin dziennie pracujemy na wolnym powietrzu 500 m od plaży. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ