Spotkania w Świnoujściu

W tym dziale piszemy wyłącznie na temat spotkań, zjazdów, zlotów forumowiczów.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: darek »

Zapewne Zbyszek i Gienia

Będą oburzeni ,że w ich temacie pojawił się pod punkt -Ostatni wpis

Ale sytuacja dotyczy również ich ulubionego Świnoujścia.

Panowie - Ja nie odniosłem się że WSZYSCY Małżonkowie są .
Tak jak Społeczeństwo dziś podzielone jest generalnie na 3 grupy tak jest podczas pobytów sanatoryjnych.
Cóż taka Natura Tego NARODU.

Panie przytoczyły przykłady zapewne każdy ma kolejne ,ale pytanie czy jest sens się licytować ?

System na dziś Mocno spłaszczył SANATORIA w Polsce.

Jako Osoba ,która jechała do sanatorium 40 lat temu mogę się wypowiedzieć jakie Standardy - nie tylko TOWARZYSKIE Panowały -ale i MEDYCZNE .
Tak medyczne.

Do dziś nie zapomnę gdy Doktor z Sanatorium w ramach pogawędki wziął 10 Diabetyków na spacer do ówczesnego kołobrzeskiego Słoneczka.
Do dziś nie zapomnę byla to godzina 17

I Szereg Dziewczynek i Chłopców ,którzy kolejno podawali sobie Insulinę pod łopatkę .

Nie pamiętam czy Ktokolwiek zmieniał IGŁĘ -!!!!!
Do dziś uśmiecham się gdy w każdej łazience Każdy miał przypisany swój słój na dobową zbiórkę moczu
Pomijam ,że były pełne labolatoria
Gdzie były pełne analizy.

Turnusy trwały wtedy 24 dni

Fakt pokoje były TYLKO 2 lub 3 Osobowe
Fakt Pobyt był bezpłatny a nawet był od Związków Bilet na 2 klasę w PKP

Wypis z Sanatorium był na równi TRAKTOWANY z wypisem Szpitalnym

Dziś wygląda to troszkę inaczej
Wiem dziś mamy w TV ponad 100 kanałów polsko języcznych kiedyś były 1 i 1/2

Pobyty Sanatoryjne NIESTETY przejęły rolę FWP

Skoro jak wspomniała Tutaj Felice na 200 Kuracjuszy było 80 Par to Mocno zastanawiam się jaki TRZEBA mieć pech aby oboje mieli te same schorzenie kwalifikujące się do Pobytu sanatoryjnego.

Fakt - byłem na turnusie że Oboje mieli PROSTATĘ - no ale Doktor był znany ze swych kodów i żarcików
Wiem Wszyscy w Polsce mamy nadciśnienie , wiem 70% ma cukrzycę typu CT-2
No ale na nadciśnienie NIKT nie wysyła do Krynicy Zdroju.

Drodzy Państwo SYSTEM jest zły .
Obiecano Bony dla Seniora na pobyty .
Dlaczego skoro jest tak dobrze nie wprowadzi się jak w innych krajach Vouchera na rehabilitację.
My zazdrościmy Niemcom że zajmują Nasze Miejsca w Kołobrzegu czy właśnie w Świnoujściu.

Część obiektów przeznaczyć pod te wyjazdy a resztę startym tokiem jako Kontynuacja Leczenia szpitalnego -SANATORIUM z Pielęgniarką z Doktorem
24 godziny

Musimy pamietać że jako Społeczeństwo Żyjemy DŁUŻEJ pomimo Covida ,ale również że MOCNO SIĘ STARZEJEMY
Bumu urodzeń jak w latach 80-tych przez lata nie będzie

Wszystkim na zbliżające się Święta Zdrowia

ŻYCZĘ

Jeżeli swym wpisem uraziłem
Przepraszam

( Ale do dziś mam przed oczami tą Panią spoliczkowaną przez inną bo uśmiechnęła się do Partnera tej Drugiej )
PETER1959
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 02 paź 2021 23:44
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: PETER1959 »

Zbyszku pozdrawiam cię serdecznie. W czerwcu szykuje mi się następny wyjazd do sanatorium. Mam nadzieje że towarzystwo nie będzie takie drętwe jak było na turnusie na trym byłem. Mimo wszystko miło będę wspominał pobyt w Świnoujściu. Zbyszku takiego pracownika w kurortach jak ty to trudno w dzisiejszych czasach spotkać. Jeszcze raz pozdrawiam serdecznie. /Odezwę się do ciebie na prywt./
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Piotrze witaj, a ja miałem informację na moim pw, że zlikwidowałeś swoje konto na forum.
Dobrze, że to chyba była jakaś pomyłka.
Niektórzy zadają mi dziwne pytania o atmosferę w hotelach i chyba chodzi o te nowe obostrzenia.
Nic w chwili obecnej się nie zmieniło przynajmniej w Świnoujściu i hotele mają pełne obłożenie na Święta i Sylwestra gości komercyjnych.
Mam kontakt z innymi pracownikami hoteli i oni potwierdzają te informację.
Do nas w poniedziałek przyjeżdża setka Niemców, których przywożą Niemieckie Biura Podróży.
Tak, że jestem tu od maja i dzisiaj jest tak samo jak było do tej pory, a żadnych zmian nie ma.
Dla zainteresowanych dodam, że przechodziłem wczoraj obok Scaliano, było otwarte, światła dyskotekowe pracowały w oczekiwaniu na gości, bo była dopiero 18.00 a tańce zaczynają się o 19.00.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: GIENIA »

Witam Wszystkich :D

Zbyszku , myślałam , że skoro zamknięto dyskoteki , to dotyczy to także tańców w kawiarniach sanatoryjnych :?

PETER , życzę fajniejszego towarzystwa na czerwcowym wyjeździe :)

Pozdrawiam Świnoujście :serce:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Witam
Dla zainteresowanych pobytem świątecznym w Świnoujściu informuję, że są jeszcze zapisy w Scaliano na Sylwestra.
Grają też jeszcze pod namiotem na Bermudach. :roll:
W Świnoujściu powoli hotele zapełniają się gośćmi z Niemiec, którzy będą przyjeżdżać do 22 grudnia.
Przyjeżdżają z Niemieckimi Biurami Podróży i promenada będzie znowu tetnić życiem.
Kawiarnie i restauracje już ponownie otwarte, przystrojone i przygotowane na przyjęcie większej ilości gości.
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: Atina »

Na pewno pięknie wygląda :) zawsze to magiczny czas...
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Witam
Przechodziłem dzisiaj po 19.00 obok Scaliano i kawiarnia oraz sala, gdzie odbywają się tylko dancingi była otwarta, ładne dekoracje świąteczne, światła dyskotekowe włączone, ale niestety żadnych gości w całej kawiarni nie było.
W Świnoujściu aktualnie w hotelach jest bardzo dużo Niemców, prawie pełne obłożenie pokojów. ale niestety Niemcy boją się chodzić w miejsca, gdzie może być więcej ludzi, a jeżeli już wchodzą to w maseczkach i zobaczymy ich dopiero na balach sylwestrowych, które organizuje dla swoich gości każdy hotel.
Dzisiaj wieczorem był duży ruch na promenadzie, bo +5 stopni i bez wietrznie i lokale czynne, ale prawie wszyscy spacerujący to Niemcy i wielu z nich z dziećmi.
Oczywiście u nas śniegu już pozostały tylko resztki. Chodniki i ulice czyste i bez śniegu.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: GIENIA »

Zbyszku , a ludkowie z sanatoriów nie spacerują :?: :roll:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Gienia może i spacerują, ale jest ich mniejszość, bo więcej przyjedzie dopiero 4 stycznia, gdyż wtedy będą już miejsca po wyjazdach gości komercyjnych.
Do nas przejeżdża setka kuracjuszy z NFZ 4 stycznia i już dzwonią na recepcję z pytaniami.
Większość kuracjuszy pewnie siedzi w pokojach i ogląda non stop TV PIS, bo tutaj tylko TV naziemna, co już zaczyna mnie już też męczyć.
Wiem to na przykładzie naszych kuracjuszy, którzy nie wyłączali odbiorników TV nawet, jak szli na zabiegi do Rusałki. :roll:
Jutro pracujemy całą załogą przy obsłudze zabawy sylwestrowej w naszym ośrodku do rana. :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Spotkania w Świnoujściu

Post autor: GIENIA »

I jak po Sylwestrze :?: :)
ODPOWIEDZ