Ustroń Szczyrk czy Wisła ?

W tym dziale umieszczamy informacje o sprawdzonych miejscach hotelowych i noclegowych w miejscowościach uzdrowiskowych. Specjalnie dla kuracjuszy, którzy w sanatorium wykupują jedynie zabiegi, a pobyt w uzdrowisku organizują samodzielnie.
Regulamin forum
Zamieszczamy tu informacje o sprawdzonych miejscach. Do samych namiarów koniecznie dodajemy przynajmniej krótki opis uzasadniający polecenie.
Poza tym obowiązują wszystkie zasady z regulaminu ogólnego forum dostępnego tu viewtopic.php?f=2&t=10
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Ustroń Szczyrk czy Wisła ?

Post autor: Zosia »

Jeśli i ja mogę słówko to też Ustroń :) Pokoje u Ewy ok ale tam często ich brak z powodu wcześniejszych rezerwacji. Polecam jeszcze "Pod Piątką" choć to troszkę dalej od centrum no i Zameczek w obydwu miejscach byłam . Obydwa są godne polecenia choć Zameczek zdecydowanie przeważa ze względu na lokalizację i możliwość wyżywienia na miejscu lub w karczmie kilkanaście kroków niżej ;)
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1376
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ustroń Szczyrk czy Wisła ?

Post autor: Pancernz »

Zdecydowanie Ustroń,szeroka baza zabiegowa sporo możliwości od zwiedzania po aktywny wypoczynek no i do granicy też można sobie zrobić wycieczkę na jakieś zakupy a co :)
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Ustroń Szczyrk czy Wisła ?

Post autor: stokrotka »

Moje zdanie jest podobne.Ustroń jako noclegownia .Tam też jest wg. mnie więcej miejsc gdzie dotrzesz pieszo.Od centrum po Zawodzie z pijalnią wód i małym parkiem zdrojowym.Spacer w pobliżu hotelu Belweder (wysoko pod górkę)-po drodze Leśny Park Rozrywki ze zwierzakami.W Ustroniu można zaliczyć wjazd autem na Równicę -pospacerować,podziwiać okolicę z góry .Jak własnym środkiem lokomocji to rano wsiadasz w samochód i jedziesz w kierunku Wisły -po drodze Ustroń Polana i Czantoria z wyciągiem krzesełkowym.Ja osobiście wolę wjazd wyciągiem na Skrzyczne w Szczyrku.Wyżej i widoki ciekawsze.Czantoria bez zmian od wieków.Następnie masz Wisłę .A tam tylko główna ulica ,mnóstwo ludzi i słynna kawiarnia u Janeczki.W Ustroniu miejsc kawiarnianych dużo więcej.Za Wisłą kierunek Szczyrk.Na każdą miejscowość można przeznaczyć jeden dzień -Szczyrk-Wisła-Ustroń .Na Ustroń nawet kilka dni.W Wiśle w razie niepogody zaliczyć basen u Gołębiewskiego.Jadąc za Wisłą w kierunku Wisła Malinka dostajesz się na skocznię Małysza -wcześniej na rondzie skręcasz na Wisła Czarne i masz z prawej wodospad -dalej z lewej zbiornik zapora -dalej prosto pałacyk prezydenta .Dolny zamek z kawiarnią i słynną miodulą .Górny zamek do zwiedzania tylko po wczesniejszym" meldunku "Relaks i mile spędzony czas to podstawa.Życzę udanego pobytu :kwiat:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ustroń Szczyrk czy Wisła ?

Post autor: sztani »

Wszystkim jeszcze raz dzięki postaram się skorzystać z rad i sugestii oby najważniejsze pogoda dopisała . Pozdrawiam świątecznie :)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Ustroń Szczyrk czy Wisła ?

Post autor: ewasz »

Sztani i co byłeś w Ustroniu :?:
Tak się składa, że jestem tam przynajmniej 2 razy w miesiącu :)
Może byliśmy nawet w tym samym czasie :shock:
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ustroń Szczyrk czy Wisła ?

Post autor: smuga »

Ewci :serce: a my kiedy tam wpadniemy 8-) tym razem jednak bez ;) ;) "grilla"
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Ustroń Szczyrk czy Wisła ?

Post autor: ewasz »

Smużko no mam nadzieję, że wpadniemy w lipcu ze 2 razy (na 1 dzień) to nie widzę przeszkód, zgadamy się :)
Rezerwuj czas na Tydzień Kultury Beskidzkiej.
Zaklepujemy noclegi tam gdzie byliśmy :)
Molenda
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 27 lip 2017 08:47
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Ustroń Szczyrk czy Wisła ?

Post autor: Molenda »

Ja mam słabość do Wisły, często tam jeżdżę, okolica ciekawa, bardzo turystyczna, jest co podziwiać.
ODPOWIEDZ