Lądka Zdroju zaskoczenia i niespodzianki...

Fanklub Lądka-Zdrój dla kuracjuszy (i nie tylko) zainteresowanych i zauroczonych tą okolicą. Lądek i okolice, sanatoria, co warto zobaczyć, ciekawostki.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Lądka Zdroju zaskoczenia i niespodzianki...

Post autor: ewasz »

Nie jest tak źle jak napisałeś, są gorsze ośrodki. Zawsze możesz Franz pojechać prywatnie gdzie chcesz.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Lądka Zdroju zaskoczenia i niespodzianki...

Post autor: Felice »

Franz każda opinia jest subiektywna, w twojej jest trochę nieścisłości. Znam kilka na bardzo wysokim poziomie obiektów w Lądku, a ty piszesz że wszystkie są ruinami. Byłeś w Proharmonii, Alhambrze, Mirjanie, Rezydencji Grawert? Jeżeli tak i piszesz,ze to ruina to zastanawiam się co twój wyrafinowany gust zaspokoi. Kościoły w Lądku? Z tego co wiem jest jeden i nie musiał być remontowany, bo zawsze był w normalnej kondycji.
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Lądka Zdroju zaskoczenia i niespodzianki...

Post autor: lubelanka64 »

Po dwudziestu latach jestem w Lądku, poprzednio byłam w wojskowym obecnie w Jubilacie. Zrobiłam sobie sentymentalny spacer i z przykrością stwierdzam że w Lądku czas się zatrzymał. Nie działa Kaprys, Kaskada, Zdrojowa, Piekiełko, amfiteatr zarósł, bardzo dużo opuszczonych, zdewastowanych budynków..... generalnie przykry widok. Z pozytywnych spraw to odremontowany dworzec PKP, ratusz, parę kamienic w rynku. Moim zdaniem brak jest dobrego gospodarza który nie umie wykorzystać środków unijnych. Szkoda tak pięknie położonej miejscowości.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7119
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Lądka Zdroju zaskoczenia i niespodzianki...

Post autor: jacky6 »


Z FB informacji, cytuję:

"Na Dworcu Głównym we Wrocławiu oraz każdej innej stacji w Polsce, można nabyć bilet kolejowy do Lądka-Zdroju (jest takie miasto! 😎😎😎) czy Stronia Śląskiego z kolejowym biletem na stacji Kłodzko Miasto przesiąść się do autobusu 🚌.
Podobnie będzie podróżując w przeciwnym kierunku.
Połączenia w relacji Kłodzko Miasto – Stronie Śląskie przez Krosnowice Kłodzkie, Żelazno, Ołdrzychowice Kłodzkie, Trzebieszowice, Radochów, Lądek-Zdrój i Lądek Stójków jest realizowane od dzisiaj.
Całość 35-kilometrowej trasy ma być pokonywana przez autobusy niskopodłogowe w niecałą godzinę."

To dla zainteresowanych dojazdem i powrotem.

:mrgreen: :ugeek:


rybka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4557
Na forum od: 13 mar 2013 15:51

Re: Lądka Zdroju zaskoczenia i niespodzianki...

Post autor: rybka »

Sprawdzone info! Podróż baaardzo udana była😁
ODPOWIEDZ