Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: BozenaMat »

Lucy Maud Montgomery, „Ania z Zielonego Wzgórza”

"Jakże się cieszę, że żyję na świecie, w którym istnieje październik! Jakież to byłoby okropne, gdyby natychmiast po wrześniu następował listopad!"


No dziś to lato_październik :roll: ......... ależ się cieszę :D
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

Taki fajny temacik , a zginął prawie w przestworzach forum ,

natrafiłam na fajny fragmencik , tematycznie jest odpowiedni:

[...] niech w tym Nowym Roku znajdą swoje szczęśliwe zakończenie wszystkie sprawy, które toczą się od ubiegłego roku, a które jeszcze takiego zakończenia nie miały. I życzę wszystkim , żeby umieli znaleźć radość w rzeczach małych, a jednak najważniejszych.
Życzę mnóstwa miłości i tolerancji, siły do przezwyciężania codziennych trosk, zaufania i wiary, że wszystko, co się dzieje, ma sens i cel,
a na pewno obróci się ku lepszemu. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku ![...]


cytat jest z książki "Druga miłość"

Te piękne życzenia przesyłam wszystkim :serce:
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: basiat »

Basiu :D ależ trafiłam....
Dziękuję :serce:
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

Cieszę się :serce:
Awatar użytkownika
Cygana
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 576
Na forum od: 18 lut 2018 00:29
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Cygana »

Witam :D Bibi podoba mi się ten fragment :kwiat: Pozdrawiam ...
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

Jestem w trakcie lektury książki 'Pomiędzy nami góry" , zobaczcie jaki piękny fragment :

[...] Wyjdź za takiego mężczyznę, który będzie z tobą wędrował przez życie przez następnych pięćdziesiąt, sześćdziesiąt lat . Otwierał przed tobą drzwi, trzymał cię za rękę, parzył ci kawę, wcierał krem w pęknięcia na twoich stopach, stawał cię na piedestale, bo tam jest twoje miejsce. Czy ożeni się z twoją twarzą albo farbowanymi blond włosami czy też będzie cię kochał, gdy będziesz wyglądała tak , jak będziesz wyglądała za pięćdziesiąt lat? [...]


W tym przypadku to są słowa ojca do córki powtórzone innej kobiecie ale czy po pewnych modyfikacjach nie można było by skierować ich do mężczyzny ?

piękne, mądre ... :serce:
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Lewek »

Książka warta przeczytania.
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

[...] Jesteśmy małżeństwem od bardzo dawna., wiele widzieliśmy, wiele przeszliśmy, ale kochanie kogoś staje się coraz lepsze, im dłużej trwa. Można by pomyśleć, że taki staruszek jak ja nie ekscytuje się już, kiedy ona idzie przez sypialnię w wypłowiałym flanelowym szlafroku, a jednak.... I ona czuje to samo do mnie - zaśmiał się - mimo że ja nie noszę flanelowych szlafroków. Może nie jest już taka żwawa, jak wówczas gdy miała dwadzieścia lat, może jej skóra obwisła już na ramionach i pupie. Może ma trochę zmarszczek , których nie lubi, może opadły jej powieki, może jej bielizna nie jest już takiego rozmiaru co kiedyś może to wszystko i prawda.... ale ja także nie wyglądam już jak facet z naszych ślubnych zdjęć. Już posiwiałem, przybyło i zmarszczek, spowolniałem , stałem się cieniem tamtego chłopaka . Może to zabrzmi jak komunał , ale ożeniłem się z kobietą , która do mnie pasuje. Jestem jednym z dwóch pasujących do siebie puzzli [...]

Przeczytałam to kilkakrotnie , jestem wzruszona i jakoś tak mi wilgotno pod rzęsami ... :serce:

"Pomiędzy nami góry" - Charles Martin
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: basiat »

Piękny tekst Basiu. Szkoda że niewielu ludzi potrafi mówić tak ciepło o swoich partnerach...

Ty zawsze wynajdziesz prawdziwe perełki. Dziękuję :serce:
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

[...] W Egipcie kochają lotos, bo on nigdy nie umiera. Tak samo dzieje się z ludźmi, którzy są kochani. [...]

Czerwony Namiot - Anita Diamant
ODPOWIEDZ