Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

"- Moją ogromną przywarą - jest niepohamowana dobroć. Ja po prostu muszę czynić dobro. Jestem jednak rozsądnym krasnoludem i wiem, że wszystkim wyświadczyć dobra nie zdołam. Gdybym próbował być dobry dla wszystkich, dla całego świata i wszystkich zamieszkujących go istot, byłaby to kropelka pitnej wody w słonym morzu, innymi słowy: stracony wysiłek. Postanowiłem zatem czynić dobro konkretne, takie, które nie idzie na marne. Jestem dobry dla siebie i dla mego bezpośredniego otoczenia."

Andrzej Sapkowski "Saga o wiedźminie"
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

Dawno nikt tu nie pisał , a szkoda .
Dzisiaj znalazłam taki piękny fragment :

''[...] Przeszłość jest częścią każdego z nas, nie można jej zapomnieć , wyprzeć, ukryć. Jednak trwanie w niej przypomina zamknięcie się w więzieniu. Ten, kto nie potrafi zaprzyjaźnić się z bieżącą chwilą, puścić w niepamięć mroki przeszłości , ten nigdy nie zazna , czym jest szczęście. Z kolei przyszłość będzie szczodra jedynie wtedy , kiedy wszystko ofiarujesz teraźniejszości i wypełnisz ją dobrem. Ono zawsze powraca .... czasem wtedy , kiedy najmniej się tego spodziewasz."


Podaruj mi jutro - Ilona Gołębiewska
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24584
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: ewasz »

Bibi, dziękuję Ci za ten fragment. Jakże on teraz jest bliski dla mnie.
To prawda, dobro powraca, osobiście doświadczyłam tego w tym tak trudnym dla mnie czasie.
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

Ewunia , bardzo mi miło, że tych kilka słów sprawia Komuś przyjemność :serce:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24584
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: ewasz »

Bibi :serce:
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

[...] Teraz leżę tam i spoglądam na gwiazdy, gdy nagle dochodzi do mnie słodki, czysty śpiew. I wiem, że ktoś, kogo kocham,
właśnie zabierany jest z ziemi i delikatnie kołysany szybuje w górę ... [...]

Lucinda Riley - Róża Północy
forumowicz

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: forumowicz »

[...] To ludzie ludziom gotują piekło na ziemi, los, Bóg, przeznaczenie nie mają tu nic do rzeczy . To bestie w ludzkich skórach pastwią się nad niewinnymi , lecz anioły , których na co dzień nie zauważamy, biorą krzywdzonych pod swoje skrzydła. Życie byłoby nie do wytrzymania , gdyby nie nadzieja , że los się kiedyś odmieni. Po nocy nadejdzie dzień .[...]


tak pięknie napisała Katarzyna Michalak - "Błękitne Sny"
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24584
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: ewasz »

Niestety to prawda 😕
Awatar użytkownika
poziomka51
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 47
Na forum od: 07 sie 2019 19:23

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: poziomka51 »

bibi pisze: 25 cze 2019 18:59 Dawno nikt tu nie pisał , a szkoda .
Dzisiaj znalazłam taki piękny fragment :

''[...] Przeszłość jest częścią każdego z nas, nie można jej zapomnieć , wyprzeć, ukryć. Jednak trwanie w niej przypomina zamknięcie się w więzieniu. Ten, kto nie potrafi zaprzyjaźnić się z bieżącą chwilą, puścić w niepamięć mroki przeszłości , ten nigdy nie zazna , czym jest szczęście. Z kolei przyszłość będzie szczodra jedynie wtedy , kiedy wszystko ofiarujesz teraźniejszości i wypełnisz ją dobrem. Ono zawsze powraca .... czasem wtedy , kiedy najmniej się tego spodziewasz."


Podaruj mi jutro - Ilona Gołębiewska
Piękne i prawdziwe :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20131
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Piękne fragmenty z książek przeczytanych

Post autor: Felice »

"Cholera,może te sanatoria mają jakiś sens.Może na tym polega zdrowienie? Wcale nie na tym,że chodzisz na zabiegi,masz dietę - i od tego ci się poprawia.Zmienia się wiele aspektów życia,być może również tych,które wpędzały cię w chorobę.I stąd powrót do zdrowia.Gdyby się nad tym zastanowić,moje problemy z sercem wzięły się właśnie z samotności,braku wsparcia,tego cholernego perfekcjonizmu i tego,że nie lubiłam siebie.Ale to już przeszłość,jestem kimś innym niż jeszcze miesiąc temu.Może i moje serce jest w lepszej kondycji? "
Kuracja dla serca
Agnieszka Szacka
ODPOWIEDZ