Pielęgniarki

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
forumowicz

Re: Pielęgniarki

Post autor: forumowicz »

darek pisze:Zaraz czy chodzi o Panie;
MGR Pielęgniarstwa
czy o
Siostry
Teraz same pielęgniarki ustawowo zdecydowały, że nie nazywają się "siostrami", gdyż to się im kojarzyło przeważnie z siostrami zakonnymi ;)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pielęgniarki

Post autor: darek »

Pink pisze:
darek pisze:Zaraz czy chodzi o Panie;
MGR Pielęgniarstwa
czy o
Siostry
Teraz same pielęgniarki ustawowo zdecydowały, że nie nazywają się "siostrami", gdyż to się im kojarzyło przeważnie z siostrami zakonnymi ;)

Ale jak to PIĘKNIE BRZMI
Siostro Tlen
Aparat

Nie USTA USTA :kwiat:
forumowicz

Re: Pielęgniarki

Post autor: forumowicz »

darek

Jasne :)
Reginis1
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 06 wrz 2019 14:54

Re: Pielęgniarki

Post autor: Reginis1 »

To jest trochę źle zadane pytanie. Pielęgniarki coś tam robią dla sanatorium, ale co robią dla zwykłego pacjenta sanatorium, to nie jest jasne. Bo to co zaobserwowałem, to dla mnie na trzech pobytach nie zrobiły nic, nawet jak poprosiłem o znalezienie informacji stricte medycznej, to mnie odesłały do kierownictwa. A swoją drogą, to znamienne, że tyle stron dyskusji i nadal nie wiadomo co robią pielęgniarki w sanatoriach. Ba nawet jak miemam odezwała się pielęgniarka i też nie odpowiwdziała merytorycznie tylko zaatakowała dyskutanta. Może taka jest ich rola? Atakować pytających...?
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4395
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Pielęgniarki

Post autor: Kleinehexe »

Pielęgniarki w sanatoriach zapewne wykonują to co do ich obowiązków należy,  a że ludzie są ludźmi to jak w każdej pracy znajdzie się ktoś bardziej lub mniej kompetentny.
Na pewno mają mnóstwo "roboty papierkowej", bo biurokracja to taka choroba, która toczy świat gorzej niż covid. W czasie pobytów w sanatorium na szczęście nie miałam takich problemów, by była potrzebna pomóc pielęgniarki, ale mam nadzieję, że gdyby tak się stało, stanęłyby na wysokości zadania.
Wspominam je jednak trochę jak wychowaczynie z koloni, zwłaszcza na pierwszym moim pobycie. Niemal codziennie o 22.00 sprawdzały, czy "koloniści" grzecznie siedzą w pokojach, a jak nie daj Boże choć jeden lokator z danego pokoju nie był na miejscu, to w drzwiach zastawał karteczkę z informacją, że natychmiast ma się stawić w pokoju pielęgniarek. :lol:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14476
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Pielęgniarki

Post autor: ANDY12345 »

Mogę się odnieść do pobytów szpitalnych..... pielęgniarki mają codzienny obchód poranny i wieczorny z pytaniami o stan zdrowia i samopoczucia, dopilnowanie zażycia leków i na pewno biurokracja. Dodatkowo doszedł pomiar temperatury, a tak na marginesie to przecież są do dyspozycji pacjentów, którym mierzą ciśnienie, udzielają informacji, a także opatrują zranionych...... nie tylko sercowo ;) :lol: .
Tak jak napisała Kleine, mają swoje obowiązki których my wszystkich nie znamy.... niech wszyscy wykonują powierzone obowiązki jak najlepiej, a będzie dobrze :)
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3802
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Pielęgniarki

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Pewnie Pani z Mikołaja w Busku tego nie przeczyta, ale jestem jej niezmiernie wdzięczny za pomoc w dość przykrej, kłopotliwej sprawie. Uratowała mnie przed niechybną wizytą na SOR-ze!
Pielęgniarka przez duże P 👏🌹🌹.
A ja od tamtej pory unikam ryb. 😭
Chamader
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 314
Na forum od: 12 lis 2017 16:44
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Pielęgniarki

Post autor: Chamader »

Dziś jest ... Dzień Służby Zdrowia....!!!!
Wszystkim którzy ciężko tam pracują.... Wszystkiego najlepszego ......!!!!!
ODPOWIEDZ