Czytacie książki?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8578
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

Felice będzie Ci się podobała. Rybałtowską mam przeczytaną. Dzisiaj przytargałam kolejne książki. Jeśli coś będzie warte polecenia to napiszę.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4021
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bibi2 »

"Zły" - Leopold Trymand

Klasyka , właściwie to już "staroć" , nie kryminał , taki trochę dreszczowiec - Warszawa powojenna, podziemny świat , język warszawki i półświatka , bezwzględność, ale i światełko w tunelu .
Uprzedzam książka cegła :)

Polecam
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8578
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

Nie wiem czy ktoś już tu polecał piękną i smutną powieść D. Owens " Gdzie raki zimują". Książka o Dziewczynie z Mokradeł, o samotności, piękne opisy przyrody. Polecam - mnie zachwyciła.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4021
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bibi2 »

Cześć Lewku ,
nie wiem czyżby to druga część "Gdzie śpiewają raki " ? - tą pozycję czytałam jest świetna i polecałam
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8578
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

Hej Bibi 2. Oczywiście pomyliłam tytuły, ten post pisałam po dyżurze nocnym, w dodatku po ciężkiej nocy, więc przepraszam, że źle napisałam tytuł. Oczywiście chodziło o książkę " Gdzie śpiewają raki". Jesteś czujna. Pozdrawiam.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4021
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bibi2 »

Lewku nie ma za co przepraszać , "zimują" lepiej się składa ;) :lol:

Wreszcie "dorwałam" Terapeutkę , zobaczymy czy będzie mi pasować.
Wzięłam jeszcze 2 pozycje ale na razie sza , jak przeczytam to coś powiem :)
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4021
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bibi2 »

Pasowała Terapeutka , mogę polecić :)

Tove Ditlevsen, „Trylogia kopenhaska” - nie czytałam wcześniej opinii jedynie mówioną i tak trochę czegoś innego się spodziewałam (sama nie wiem czego- nawiasem mówiąc). Jest to biografia autorki , pierwotnie w Danii wydano 3 oddzielne książki natomiast my otrzymujemy jedną pozycję i myślę , że bardzo dobrze. Napisana bardzo prostym językiem , w niektórych fragmentach wręcz takim trochę dziecinnym . Książka porusza , niektóre jej fragmenty wydają się wręcz niewiarygodne. Moim zdaniem warta przeczytania :)
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4021
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bibi2 »

Wczoraj zaczęłam nową pozycję (pozycję książkową oczywiście :lol: ) , słuchajcie rewelka , na pyknięcie jak Lewek mówi .
Współczesne czasy , nawet Covid jest, zdalne nauczanie , ekskluzywna dziewczyna do towarzystwa, towarzystwo młodych ludzi w bloku, nawiedzony "beret" i wiele innych spraw . Jak zawsze można w takiej rozrywce znaleźć poważne tematy .

Niania lekkich obyczajów - Zuzanna Arczyńska

Na półce czeka inny kaliber , bardzo jestem jej ciekawa , długo na nią czekałam
Deborah Feldman - Exodus. Księga wyjścia , autorka książki Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów.
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8578
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

Niestety sprawdziłam, nie mam Niani w bibliotece ☹️. Ja dalej czytam Jax. Teraz serię "Prawda zapisana w popiołach". Te części wojenne zdecydowanie bardziej mnie wciągnęły, ale przeczytam do końca.
Przytargałam ostatnio Sagę ognistych kwiatów Sarah Lark. 3 tomy po 900 stron. Czytał ktoś może?
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4021
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bibi2 »

Lewku czytałam 3 pozycje ale nie pamiętam , domniemuję , że były dobre jak je wypożyczyłam .
ODPOWIEDZ