Czytacie książki?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bietka »

Szygenda napisała tylko 2 książki (chyba) ale ta polecana to jedna z lepszych pozycji jakie czytałam, a czytałam wiele (głównie literatura polska).
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bietka »

Jeszcze dodam że moja ulubioną jest Ponte Vecchio. Stary Most -Maria Malina Lampone -czytałam 5 razy.Studium psychologiczne o pięknej miłości .Jeszcze z lżejszych Chorwacka Przystań -Anna Karpińska i Jutra może nie być- Gargaś (nie wszystkie pozycje tej autorki są ciekawe dla mnie).
Polecam jeszcze książki Hanny Cygler np. Grecka mozaika. Nina Majewska Braun -Wakacje ...
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

Dzięki za podpowiedzi Bietko , chętnie sięgnę po niektóre tytuły :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Czytacie książki?

Post autor: sztani »

A ja czytam''' Słowiańskie Siedlisko ''- Moniki Rzepieli . Kto lubi klimaty roku 996 na pewno mu się spodoba .czasy ,krotko przed przyjęciem chrztu przez Mieszka I.Polecam
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czytacie książki?

Post autor: BozenaMat »

Właśnie kończę "Czarownicę" Camilli Läckberg. Lubię mroczny klimat skandynawski - byłam fanką serialu "Most nad Sundem" i "Czarownica" właśnie taka jest. Kryminał, powieść obyczajowa, wszystko okraszone mrokiem skandynawskiej prowincji.
No i co się okazało? Sięgnęłam po ostatni, już dziesiąty tom Sagi o Fjällbace. Muszę poszukać pierwszych tomów. :)
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czytacie książki?

Post autor: Nutka »

To ja Ci Bożenko odpowiem tutaj ;) ....i wcale nie chyłkiem,nie chyłkiem ;)

Syberię miałam na myśli czytając Joannę Jax z serii Zanim nadejdzie jutro
Są 3 tomy....miałam poczekać aż wydadzą wszystkie 3,ale jak mi przyszedł 2 tom,to już mnie za bardzo korciło i przeczytałam.
Na 3 trzeba poczekać do wiosny.Nie wiem czy znasz ,Bożenko,pióro pani Jax,a jak nie,to polecam .Ona arcydzieł nie pisze,ale tak
Ją polubiłam ,że czytam co wyda.Zaczęłam od Sagi von Becków i wg mnie,to są najlepsze 2 tomy jakie napisała ;)

A Alaskę zaczęłam podziwiać w książce Wielka samotność Kristin Hannah,ale dopiero zaczęłam ;)
Felice mówiła,że warto,a Ona ma nosa do dobrych książek,to można nawet w ciemno 8-)
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czytacie książki?

Post autor: BozenaMat »

Joanny Jax cztytalam "Długa droga do domu"........... Dwa tomy trylogii "Zanim nadejdzie jutro" czekają na przeczytanie....... Von Becków jakoś odłożyłam.......... 6 tomów "Zemsta i przebaczenie" siedzi na kompie w pdf (ale coś nie mogę się zabrać.... co szeleszczący papier to papier).
A Kristin Hannah lubię, ale "Wielkiej samotności" jeszcze nie czytałam......... oj robi mi się spora lista do przeczytania.
Teraz jestem w 3 tomie Sagi o Fjällbace i jak go skończę, to przerywam Sagę i wracam do Diany Gabaldon "Jesienne werble" (4 tom), bo jest już 4 sezon Outlandera i przed obejrzeniem koniecznie muszę przeczytać książkę.
No coś mi cholernie zaczyna brakować czasu...... :evil:
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

No i weź , nijak nie mogę polecić od siebie bo wciąż nowe tytuły , które trzeba przeczytać :roll:

:)
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

Bietko , przeczytałam Ponte Vecchio i ...... jeszcze nie wiem co myśleć :kwiat: Muszę ją przetrawić ......

Prawie na końcu znalazłam taki cytat , pochodzi on co prawda z innej książki ale jest niesamowity :

"Po czym kobieta pozna, że już przebaczyła? Po tym, że dawne wydarzenia budzą w niej raczej smutek, niż gniew, a ten, kto ją skrzywdził - współczucie, a nie wściekłość [...] Rozumie cierpienie, które było źródłem przewinienia [...] nie czeka na nic, niczego nie chce, jej ruchów nie krępują żadne pęta, jest swobodna".
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bietka »

Jak mówiłam czytałam kilka razy analizując prawie zdanie po zdaniu (w części książki), ale taka była potrzeba chwili, by coś zrozumieć.
Niedawno znowu przeczytałam, ale już odbiór był inny. Na pewno dużo tam smutku a raczej nostalgii, trochę mnie zmęczyło.Nie jest to książka typu ble ble, którą za chwilę się zapomina. A swoją drogą był to debiut i chyba jedyna książka tej autorki, fajnie że była u Ciebie.
Teraz czytam przyjemną książkę Wcale mi nie zależy Mira Białkowska (o miłości 60+), bajkowo ale mało realnie.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ