Czytacie książki?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Palka87
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 09 kwie 2018 18:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 23

Re: Czytacie książki?

Post autor: Palka87 »

Pamietam jak w czasach gimnazjum/liceum, też czytałam np 3 książki tygodniowo.. W same wakacje potrafiłam przeczytać 30 książek ☺ chciałabym móc tyle teraz czytać. Tylko, że z
wiekiem ma się coraz więcej obowiązków a coraz mniej czasu. Myślę, że jak ja będę na emeryturze, to przeczytam wszystko to, co odkładam na półkę " na potem " 😂
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

Mnie mimo emerytury obowiązków też nie brak 😛
Ale czytam wszędzie... w autobusie, czekając na coś w kolejce, do snu, jak wypoczywam. Telewizji bardzo mało ,wolę zdecydowanie książkę.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

Teraz na tapecie Charlotte Link ”Czas burz”.
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

Ja dosłownie nie rozstaję się z książką. W tym roku przeczytałam ich, szkoda gadać ile... Nie przyznam się, bo ktoś pomyśli, że nic w domu nie robię 🤣. Teraz czytam niezłą pozycję "Wszystkie nasze tajemnice" J. Ryder. Dobra. Ciekawa jestem jak się skończy. O książkach mogę gadać w nieskończoność 😁. "Czas burz" to jedynka książka Link, która nie przypadła mi do gustu.
Awatar użytkownika
Palka87
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 09 kwie 2018 18:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 23

Re: Czytacie książki?

Post autor: Palka87 »

To ja od jakiegoś czasu zaczęłam się interesować kulturą i wierzeniami Słowian i Wikingów ☺ czytam teraz 3 tom serii "Kwiat paproci" Katarzyny Bereniki Miszczuk ❤ wciągnęłam na maksa 😁 czasami fajnie jest wrócić do korzeni i przeczytać o tym, jak to było dawniej ☺
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

Dziś moje dziewczyny z obydwu bibliotek zadbały bardzo o mnie . Dostałam stos samych nowości. Zobaczymy jak się będzie czytać.
Awatar użytkownika
Palka87
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 09 kwie 2018 18:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 23

Re: Czytacie książki?

Post autor: Palka87 »

O jaaa... Ale Ci zazdroszczę :D :serce: mam tyle książek na półce "na później" , że nie wiem za co się brać więc nowości nawet nie mam kiedy przeczytać ...
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

Palka moje półkowniki cierpliwie czekają odkładane na chudy bibliotekowy czas. Ja nam to szczęście , że w promieniu 500 metrów mam dwie rewelacyjnie zaopatrzone biblioteki, kupujące dużo nowości. Ponadto regularnie czytelnicy dbają by budżet obywatelski spływał właśnie do bibliotek . Książek praktycznie już nie kupuje od czasu kiedy około 2 tysięcy oddałam do biblioteki w świetlicy dziennego ośrodka.
Teraz już wybiórczo perełki, książki z dedykacjami z autorskich spotkań.
Awatar użytkownika
Palka87
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 09 kwie 2018 18:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 23

Re: Czytacie książki?

Post autor: Palka87 »

Masz szczęście, ze mieszkasz w takim miejscu, gdzie masz blisko do bibliotek :) ja też kiedyś bardzo lubiłam wypożyczać książki, brałam zawsze 4-5 książek. Ale od dłuższego czasu, kupuję książki, szukam promocji, zniżek i innych okazji :) marzy mi się taka prawdziwa domowa biblioteczka na całą ścianę :) a książki z dedykacjami i autografami też mam, zdobywam je na targach książki :D szkoda, że w tym roku nie ma targów :(
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

No tak.. w mojej dzielnicy jest piękna dwupiętrowa biblioteka i ma 4 filie z naprawdę rewelacyjnym księgozbiorem. Mnie też marzyła się taka biblioteka, prawię osiągnęłam cel, ale mnie to przerosło. Mam alergie i astmę... 🥺 książki niekoniecznie w takiej ilości pomocne są. Moi synowie zabrali co chcieli, a reszta poszła na dobre celę
ODPOWIEDZ