Czytacie książki?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

Lewek pisze: 09 kwie 2021 19:39 Felice ja Świętek też czytałam jako wspomnienie. Trochę w tych latach mieszkałam w Nowej Hucie, właśnie tam gdzie akcja się rozgrywała. Byłam naocznym świadkiem wielu incydentów. Zresztą lubię książki Świętek. Co sądzisz o Ostoi?
Lewku lekka, łatwa i przyjemna... taka na poprawę nastroju.
Bibi dzięki za polecenie, zapisałam tą Rimmel.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4077
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bibi2 »

Waldemar Łysiak - Cena

Dawno takiej książki nie czytałam , raz , że forma scenariusza teatralnego , dwa - przedziwna grafika (okładka i wnętrze) -sąd i ostatnia wieczerza, trefniś i Chrystus Frasobliwy . Jak ocenić wartość życia, kto jest wartościowy ,a kto mniej - uff , kto zasługuje na życie , a kogo poświęcimy za to ocalone życie. Wreszcie poczucie odpowiedzialności : jednostki czy zbiorowa , usprawiedliwienie siebie ? - trzeba znaleźć odpowiedź.
Teraz taki malutki cytacik "

[...] "Homo duplex" to pojęcie łacińskie, które mówi, że człowiek jest istotą dwoistą. Pascal trafnie ujął tę dwoistość człowieka , gdy pisał o bezradności racjonalnych metod wobec najważniejszych w życiu zagadnień. Pisał, że człowiek jest podzielony i sam sobie przeciwny, bo porządek serca nie chce się godzić z porządkiem rozumu - serce ma swoje racje, których nie zna rozum. I człowiek jest bezradny wobec swojej dwoistości.[...]
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4077
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bibi2 »

Dawne Kłamstwa - Muna Shehadi

tak to jest z tajemnicami , nie ma ich , wcześniej czy później odkrywamy je i niejednokrotnie bardzo boli to czego dowiemy się .
Książka może nie jest porywająca ale dobrze się czyta , nic w życiu nie jest takie jednoznaczne - polecam :)
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4077
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bibi2 »

"Jestem Trymand syn Leopolda " -
super książka , świetnie się czyta , opis życia Matthew , fajna narracja , nie przytłaczająca - polecam :D


czekam na podpowiedzi co warto przeczytać :kwiat:
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czytacie książki?

Post autor: Nutka »

No to Ci podpowiem..... "Gorzko, gorzko" J. Bator.
Jakby mi wpadła ta książka w ręce w sklepie czy bibliotece, to pewnie bym jej nie ruszała :?
Przekartkowałam i się zdziwiłam.... nie lubię przegadanych książek,ale ponad 650 stron bez dialogu :?: :o
.... ale wato było :) bardzo dobra powieść/saga rodzinna :) Polecam
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4077
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bibi2 »

Dzięki Nutko, już przymierzałam się do tego tytułu ale wszystkie były wypożyczone , zobaczymy teraz :)

Teraz jestem na wstępie M.Samozwaniec - Z pamiętnika niemłodej już mężatki ,
na froncie książki jest taki tekst :
"Z mężczyzną należy obchodzić się jak z ptaszyną: nasypać jedzenia i nie płoszyć !
A jeśli nie chcecie zostać na stare lata same, pamiętajcie, że zamiast zrzędzić mężowi nad głową,
zróbcie mu karczemną awanturę.
Nigdy też nie mówcie, że najbrzydsze z waszych dzieci podobne jest do niego .....''


Świetny tekst , pewnie nadawałby się do niejednego tematu ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

Ja aktualnie czytam Zjadacza czerni Grocholi. W kolejce czeka Ława ,owce i lodowce o Islandii. Bardzo polecam reportażowe Kocie chrzciny. Nie miałam pojęcia, jak mało wiem o Finlandii, skraj niezmiernie ciekawy i pełen kontrastów.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

Bibi2 pisze: 18 kwie 2021 11:09 Dawne Kłamstwa - Muna Shehadi

tak to jest z tajemnicami , nie ma ich , wcześniej czy później odkrywamy je i niejednokrotnie bardzo boli to czego dowiemy się .
Książka może nie jest porywająca ale dobrze się czyta , nic w życiu nie jest takie jednoznaczne - polecam :)
Bibi są jeszcze dwa tomy o dwóch pozostałych siostrach, Trudne prawdy i Bolesne sekrety.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4077
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bibi2 »

Że też nie załapałam , z tym dalszym ciągiem :?
Zamówiłam Gorzko..., i Trudne prawdy - dzięki :)

Wspomniana przeze mnie książka Samozwaniec jest super , ciekawy opis życia krakowskiego lata międzywojenne , trochę wojny i po - świetnie się czyta , a ten klan Kossaków, małżeństwa ...
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

Wszystko wrzucam na półki "Chcę przeczytać". Jeśli ktoś lubi książki obyczajowe z wątkiem wojennym w tle polecam Agatę Sawicką "Jeszcze jedna szansa". Teraz zabieram się za "Piętno Katriny". A. Bednarskiej. Opinie na Lubimy czytać dobre. Poczytam, zobaczę. Pozdrawiam czytelników.
ODPOWIEDZ