Czytacie książki?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4090
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bibi2 »

Cześć :)
ostatnio nie miałam okazji do poczytania ale nie było tak źle ;)
Ukryte miejsca - Lynn Austin , fajna książka , czyta się bardzo dobrze , tej samej autorki czeka Pomiędzy Bogami z serii kronik- poprzednie tomy podobały mi się. Teraz zaczęłam poleconą przez Agunię Doktor Bogumił , a w zanadrzu jest jeszcze jedna , tylko nie da się jej czytać ot tak jest wyjątkowa :D
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

Bibi potwierdzam Twoją opinię - "Tango" Cielesz warto przeczytać. Polecam Lingas - Łoniewskiej "Przyjdę gdy zaśniesz" i " Mocna więź" Magdaleny Majcher.
Awatar użytkownika
luty
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 22 cze 2021 10:43
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Czytacie książki?

Post autor: luty »

Polecam "Pamiętnik starego pierdoły" Rolanda Topora. Lajtowa książeczka na lato. :lol:
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

Kolejna piękna książka warta polecenia "Gdzie poniesie wiatr" Kristin Hannah.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4090
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bibi2 »

Tytuły zanotowane , dzięki :)

Ten Pamiętnik .... brzmi ciekawie :lol:
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

Palka87 pisze: 28 paź 2020 11:10 co do oddawania książek, to nie zawsze się da oddać. Ja mam pudło książek, może i mają trochę lat, ale są w dobrym stanie. Chciałam je oddać ale nie przyjęli mi ich bo są za stare. Nie chcę ich wyrzucać bo mi ich szkoda, nie byłabym w stanie wywalić albo ich spalić. Może jak się skończy ta pandemia to poszukam jakiś świetlic, ośrodków które by przyjęły takie książki :)

Witam :)
Troszkę się cofnąłem i czytam Wasze propozycje i opinie .
Ale nawiązując do tego co napisała Palka ,mam także sporo książek które chciałem oddać ,tyle że w bibliotece chcą tylko praktycznie nowe .Mieliśmy taką darmową półkę gdzie można zostawić i zabrać książki ,ale zlikwidowano ją na początku pandemii ,mam nadzieję że jeszcze wróci :)

Przyznaję że nowościami się nie interesuję ,mam swoich ulubieńców do których wracam po kilku latach .Nie wszystko da się zapamiętać a chciałbym jeszcze przeczytać wiele starszych pozycji .Ostatnio czytam Andrzeja Stasiuka ,Janusza Głowackiego ,Marka Nowakowskiego .
Ich felietony ,opowiadania to dla mnie takie normalne nie wymyślone życie ,czasem śmieszne innym razem smutne .Ale jest w tych pozycjach jakaś tęsknota ,pokora i szacunek do drugiego człowieka :serce:
A w najbliższych planach powrót po wielu latach do całości twórczości Karola Bunscha ,dla mnie wspaniałego pisarza o tematyce historycznej :)
Pozdrawiam wszystkich czytelników :serce:
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

Nie wiem czy polecałam piękny cykl książek Wioletty Sawickiej "Wiek miłości, wiek nienawiści". Dzisiaj skończyłam czytać trzeci tom. Ale od początku - tom pierwszy " Oleńka panienka z Białego Dworu", tom drugi "Franka w obcym domu", trzeci "Maria dziewczyna z kwiatem we włosach". Super się czyta polecam. Ostatnio ukazał się czwarty tom "Anna gorzki smak miodu", niestety jeszcze jej nie dorwałam.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

Ja właśnie czytam Marię. Poprzednie trochę temu.
Polecam B.A. Paris "Terapeutka" oraz Taffy Grodesser -Akner " Pan i pani Fleishman".
W kolejce do czytania czeka "Z kim ci tak będzie źle,jak ze mną" czyli biografia Kaliny Jędrusik i Dygata autorstwa Remigiusza Grzeli.
Muszę w takim razie też zacząć polować na kolejny tom Sawickiej.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

Lew na wyjeździe, to mało kto tu zagląda.
Bardzo polecam biografię wspomnianą wcześniej. Ciekawie przedstawione życie artystów skupiających się wokół państwa Dygatow.
Lewku czwarty tom Sawickiej dorwiesz dopiero w sierpniu, bo wtedy dopiero dokładnie 10 będzie jej premiera.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4090
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bibi2 »

Zagląda, zagląda :)
tylko niestety nie mam nic do polecenia , przeczytałam "Pamiętnik starego pierdoły" ale tak sobie ,
następna "Bóg rzeczy małych" - Indie ... ale jakoś nie poczułam genialności tej książki ,
teraz zaczęłam polecaną przez Ciebie Felice , zobaczymy ,
Może to przez te upały nie mogę się skupić , sama nie wiem , ciągle szukam :D
ODPOWIEDZ