Czytacie książki?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

"Kotka i generał" już zamówione. Na "Niebieską sukienkę" muszę niestety poczekać,bo jest kolejka.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

Mary Jo u mnie czekam w kolejce na Janiszewskiej,którą lubimy "Podróż do Carcassonne" dwa tomy.
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

Jutro zdaję swoje książeczki ale co tu wziąć do czytania :roll: , mam 4 pozycje zamówione ale kolejka (co prawda jestem w niej 1 ale...) , może tak być , że będą w każdej chwili dostępne i co ???
Muszę jakąś jedną sobie wziąć i czekać na ruch :)

Odnośnie pozycji proponowanej przez Felice "Kuracja dla serca" jest super , dobrze się czyta i można przeżyć swoiste déjà vu ;)
polecam :)
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

Tak bardzo potrzebuję czasu na dobrą lekturę a ciągle go brakuje. Kończę "Mów szeptem" Agnieszki Olejnik. Zmusza do myślenia, na temat inności. I zastanawiam się czy ta inność tak naprawdę nie jest normalnością. Polecam. Wrócę do tego tematu aby wybrać coś z pozycji, które polecacie. Miłego wieczoru z lekturą w dłoni. :kwiat:
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

"kotka..." już czeka kiedy generał po nią pójdzie :lol: :lol:

Czekoladko , oj jest tu tych pozycji , każdy coś podrzuci od siebie , Ty także uzupełniłaś katalog :)
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

Dzisiaj podreptałam do biblioteki i porwałam tej autorki "Szczęście na wagę" i "Dziewczyna z porcelany" będzie co przerzucać na zaniedługim wyjeździe. Księgarnie też odwiedziłam...ale tam z reguły tylko patrzę i marzę sobie o wielkiej domowej biblioteczce i nieograniczonych funduszach. Pozdrawiam cieplutko wszystkich kochających słowo pisane. :kwiat:
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

Lewku , przeczytałam "(Nie) Moje Serce" - piękna książka aż łzy mi się zakręciły , cudownie zaopatrzona w cytaty jakże trafne i anioły ..... :serce:

Czerp życie pełnymi garściami
Zachłannie do siebie je zganiaj.
Nie trać już więcej czasu
Nie wolno Ci chwili zmarnować.
Każdy uśmiech, dobre słowo
Bierz, choćby po to, by je schować.
Wydostań z życia wszystko
Realizuj każde marzenie.
A tego wszystkiego, co już dostałaś
Pilnuj i broń całą sobą!
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

Bibi cieszę się, że skorzystałaś z mojej podpowiedzi. Dzisiaj skończyłam " Powrót do starego domu" Gołębiewskiej. Zaczęłam drugi Tom "Tajemnice starego domu". Fajnie się czyta. Przyniosłam jeszcze 3 Tom. Polecam.
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

No to "Kotka i Generał" przeczytana - mocna książka .

Początek taki trochę nie przewidujący dalszego ciągu , opisy znajome , czas adekwatny do naszego w latach 80 . Zderzenie myślenia i akceptacji polityki totalitaryzmu z otwarciem myślowym , wolnością , wyborami - miejsce akcji Gruzja, Czeczenia.
Jak pomyślę to my mieliśmy dobrze, u nas rewolucja prawie w białych rękawiczkach , a tam na wschodzie wojna. Wojna , która zmienia ludzi ale są i tacy , którzy mają inne spojrzenie.
Niesamowicie mną wstrząsnęło, były momenty gdzie moje emocje wyszły przede mnie .
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czytacie książki?

Post autor: BozenaMat »

A ja przyniosłam 3 tomy Magdaleny Kordel z cyklu "Kolory życia"..... "Wymarzony dom" , "Wymarzony czas" i "Tajemnica bzów".
Czekam na "Nadzieje i marzenia" i "Pejzaż z aniołem".
Myślę, że na jesienne wieczory będzie dobrze coś ciepłego poczytać :)
ODPOWIEDZ