Czytacie książki?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58744
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Czytacie książki?

Post autor: malgorzatas »

Polecam. ..Księżyc nad Arabią.....Nicole C.Vosseler
I Cudowna moc miłości. ....Kristin Hannah....

Może kogoś zainteresują. ... :)
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

Mnie na pewno Kristin Hannah. Uwielbiam jej książki. Drugiego nazwiska nie znam, ale zaraz o czaję. Dzięki za podpowiedź :kwiat:
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58744
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Czytacie książki?

Post autor: malgorzatas »

Lewku :kwiat: chyba czytamy podobne tematy...też czytam to co polecasz :D
Hannah :kwiat: cudna książka jak przeczytasz to napisz opinię :)
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

Małgosiu jak tylko wpadnie w moje łapki to przeczytam. Dzięki za polecenie :kwiat:
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

"Dziewczyna z porcelany " Agnieszki Olejnik. Niby żadna specjalna historia ale 8 godzin jazdy pociągiem minęło jak chwila. Przede mną "Szczęście na wagę ".
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

Czekoladowe Pole czytamy to samo. Ja " Szczęście na wagę" już skończyłam, teraz czytam II tom " Miłość z nutą imbiru". W kolejce czeka trzeci Tom Agnieszki Olejnik " Apetyt na więcej". Fajnie się czyta jej książki.
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bietka »

Polecam książki Katarzyna Zyskowskiej Ignaciak wszystkie, jest w nich głębia której w innych książkach na próżno szukać.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

Bietka każdy z nas szuka czegoś innego w książkach,być może znajduję głębię w innych pozycjach niż ty.
Zyskowskiej Ignaciak przeczytałam wszystko co mogłam z chęcią,ale nie ośmielę się twierdzić,że tylko ona jest godna czytania. Czytam około 10-15 pozycji w miesiącu. Są to baaaardzo różne rzeczy. Czasem również lekkie,łatwe i przyjemne bo taką mam potrzebę i nastrój na dany czas.
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

Jestem po lekturze świetnej książki Wszystkie nasze obietnice - Collen Hoover .
Jestem pod wrażeniem , to taka retrospekcja miłości , żeby nie było tak fajnie to bardzo ciekawie autorka przedstawiła problem jaki narastał w związku , to jak uciekamy od rozmów , przegadania co nas boli . Postać Grahama - cudna , aż nogi uginają się od takiej osobowości, od takiego mena :)
forumowicz

Re: Czytacie książki?

Post autor: forumowicz »

Trochę na raty czytałam "Mężczyzna który pomylił swoją żonę z kapeluszem" autorstwa Olivera Sacks , jest to zbiór opowiadań o przypadkach medycznych - neurologicznych.
Autor jest neurologiem i pod wpływem kolegi po fachu spisał najciekawsze przypadki chorób neurologicznych z którymi się w swojej (i nie tylko) karierze zawodowej spotkał , część z nich to nawet na skraju neurologii i psychiatrii .
Niesamowita pozycja :|

Tutaj przytoczę słowa pacjenta (oczywiście z książki) :
Zespół Tourette`a to coś dzikiego, jakby się ciągle było na rauszu, na haju. Na haloperidolu jest się nieciekawym , solidnym, i trzeźwym. Żaden z tych stanów nie daje prawdziwej wolności [...] . Wy ''normalni" macie swoje transmitery w odpowiednich miejscach w mózgu, możecie w każdej chwili sięgnąć po wszelkie uczucia , wszelkie rodzaje reakcji - powagę , lekkomyślność, cokolwiek jest stosowne. A my turetycy, nie możemy - do lekkomyślności zmuszani jesteśmy przez naszego Tourette`a , a do powagi przez haloperidol. Wy jesteście wolni, zachowujecie naturalną równowagę - my musimy wykorzystywać najlepiej jak potrafimy , swoją sztuczną równowagę .
ODPOWIEDZ