Czytacie książki?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4378
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Czytacie książki?

Post autor: Kleinehexe »

"Żona więźnia" Maggie Brookes
Historia wielkiej miłości pełnej poświęceń i oddania oparta na prawdziwych wydarzeniach z czasów II wojny światowej, pokazująca, że może się ona zrodzić w okolicznościach zupełnie jej niesprzyjających. Tłem historii miłosnej, a właściwie więcej niż tłem, jest życie i los brytyjskich jeńców wojennych.
"Kinder, Kinder, warum kämpfen wir? Dzieci, dzieci, dlaczego ze sobą walczymy?"
Ta lektura, jak inne o podobnej tematyce, choćby "Położna z Auschwitz" Magdaleny Knedler (też polecam, niewiarygodnie dramatyczna i wzruszająca historia polskiej położnej Stanisławy Leszczyńskiej) przypominają mi jak groźne mogą być nacjonalistyczne ideologie.
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

6 tomów "Zemsty i przebaczenie" Joanny Jax przeczytane. Polecam, bardzo dobra pozycja. Teraz polowanie na następne części. Zaglądam tu i notuję tytuły polecanych przez Was książek. U mnie w bibliotece jest już oczekiwaną przeze mnie "Pomiędzy siostrami" Hannah - ustawiłam się w kolejce. Pozdrawiam czytelników.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Czytacie książki?

Post autor: sztani »

Beata Obertyńska " W domu niewoli" Super powieść a raczej prawdziwe świadectwo zbrodni stalinowskich .Można porównać do Archipelag Gułag -Sołżenicna czy Inny świat -G.Herlinga -Grudzińskiego . Prawdziwa historia .Polecam ,długo utkwi w pamięci .
Joanna Jax- przeczytałem wszystko tej autorki Lewku :)
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58744
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Czytacie książki?

Post autor: malgorzatas »

Lewek pisze: 12 wrz 2021 08:40 6 tomów "Zemsty i przebaczenie" Joanny Jax przeczytane. Polecam, bardzo dobra pozycja. Teraz polowanie na następne części. Zaglądam tu i notuję tytuły polecanych przez Was książek. U mnie w bibliotece jest już oczekiwaną przeze mnie "Pomiędzy siostrami" Hannah - ustawiłam się w kolejce. Pozdrawiam czytelników.
Dzień Dobry :kwiat:
Ja właśnie skończyłam czytać książkę ""Pomiędzy siostrami"" bardzo mi się podobała :) kończę czytać "" Szkatułka z motylem""Santa Montefiore również polecam :)

Do Basi :kwiat: książka będzie napisana w tłumaczeniu tak jak siostry...

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia :kwiat:
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4378
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Czytacie książki?

Post autor: Kleinehexe »

"Potem" Guillaume Musso
Czytałam już kilka książek tego autora i mogę polecić. Czyta się je bardzo dobrze. Zawsze występuje wątek miłości (przynajmniej w tych, które czytałam), kryminalny (a właściwie to wątek pewnej zagadki, tajemnicy), czasem również fantastyczny, czyli jest wszystko, co osobiście lubię.
"Potem" jest drugą książką tego autora, ale dopiero teraz wpadła w moje ręce. Jest inspirowana wypadkiem samochodowym,  który autor przeżył cudem. Podejmuje więc  ważne tematy: życia i śmierci oraz tego, co w życiu jest najważniejsze.

"Mój Boże! Ależ byłem głupi! Nie ma nic lepszego od samego istnienia. Nawet dzień smutku, to przecież dzień życia. Teraz zdał sobie z tego sprawę. Szkoda, że nie rozumiał tego wcześniej."

I jeszcze dwa cytaty z wielu, które znajdują się na początku każdego rozdziału tej książki:
"Bez wątpienia miłość i przyjaźń są do siebie podobne. Można by nawet powiedzieć, że miłość to namiętna przyjaźń."
                                            Seneka

"Zawsze cierpimy z powodu miłości,  nawet wtedy, kiedy wydaje nam się, że już nie cierpimy "
                                   Christian Bobin

A już czekają dwie następne tegoż autora.☺
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

Super, lubię czytać Musso, a tej jeszcze nie czytałam. Wrzucam na półkę "Chcę przeczytać".
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4378
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Czytacie książki?

Post autor: Kleinehexe »

A czytałaś "Telefon od anioła"? Prolog jest obiecujacy, bo traktuje o tym, mówiąc w skrócie, że całe nasze życie mamy zapisane w naszym telefonie i tracąc telefon... :o :D Myślę, że ta książka Musso też mi się spodoba.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4068
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bibi2 »

Gosiu , znalazłam taką notkę :
Ósmy tom cyklu będzie nosił tytuł Atlas. Historia Pa Salta. Światowa premiera zaplanowana została na wiosnę 2023 roku. W Polsce powieść ukaże się oczywiście nakładem wydawnictwa Albatros.


Czekamy , a czas pędzi jak pendolino :)
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czytacie książki?

Post autor: Nutka »

Do tej pory,to sobie będziesz musiała przypomnieć te już przeczytane ,żeby nie zginąć w treści :lol:
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4068
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bibi2 »

Danusiu , jeśli będzie napisana w takim samym stylu co poprzednie , to nie będzie problemu
ODPOWIEDZ