ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: BozenaMat »

Czekoladka pisze: 14 lis 2019 21:03 Zawsze można udać, że to nie mój plac zabaw, nie słyszę, nie widzę, nie akceptuję ale siedzę cicho.
To domena ludzi słabych, których paraliżuje strach przed jutrem. Bo co będzie jak się postawię? Co będzie ze mną, z dziećmi. Ale takie myślenie do niczego nie prowadzi... w konsekwencji zaczyna się nienawidzić samego siebie. Dla dzieci robi się wszystko ale nie można zatracić siebie. Widmo pustego garnka może sparaliżować, ale dla silnych nie jest to hamulec, by postępować z dumnie podniesioną głową, by nigdy nie robić nic wbrew sobie, by odważnie powiedzieć co się myśli... :)
Czekoladko.. będziesz miała pod górkę, zawsze wiatr w oczy, ale.... czyż nie poczujesz satysfakcji, jak coraz wyżej i wyżej się wdrapiesz? Iść po prostym jest łatwo, tylko gdzie zadowolenie ze zdobywania szczytów?
forumowicz

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: forumowicz »

Muszę standardowo dodać kropkę nad i...jak to ja.
PO pierwsze powiedziałam parę słów prawdy prawej ręce szefa...przerostowi formy nad treścią, z przesadnym wyobrażeniem na swój temat, bez szacunku do ludzi, arogancką do bólu. I jej lizuskowi - podnóżkowi. To raz. Mam przekichane ale jak ktoś tu na forum mądrze powiedział, nie muszę być zupą pomidorową aby mnie większość lubiła.
Dużo zmieniły mnie poprzednie sytuacje, 8 lat z patologicznym szefem kiedy bałam się podnieść głowę a i tak okazało się , że właśnie takim ludziom najtrudniej , że trzeba powiedzieć co trzeba, jeżeli trzeba ponieść konsekwencje ale może właśnie zdobyć szacunek takiego psychopaty menedżera.
To dwa.
Trzy dużo rozjaśniła mi w głowie książką "Jak nie myśleć", być może bycie w ledwie 15% populacji ludzi prawopółkulowców to nie tylko przekleństwo?
Po trzecie ...pewne sytuacje życiowe, które pomogły popatrzeć na ludzi z dystansem, a tych toksycznych omijać szerokim łukiem - bo po co są nam właściwie potrzebni do szczęścia? Pomogą w potrzebie? Sami się zagryzą w klakierskim gronie . I generalnie mają w sobie tyle kompleksów, że mogli by obdarzyć setkę ludzi.
Bożenko :serce: nie raz wypowiadasz i ubierasz w słowa dokładnie moje myśli Nie uderzajmy z żałobny gong litując się nad żonami alkoholików . To zawsze ich wybór. I aż za często pomocy takiej realnej polegającej na rozczłonkowaniu chorego związku nie chcą - co nie zwalnia nas z reakcji jeżeli dzieje się szczególnie dzieciom realna krzywda. . Znam tą chorobę aż za dobrze i nadal jestem pewna, że człowiek bez szacunku do siebie ale i wiary we własne możliwości traci to co życiem nazywamy. W chwili obecnej w większości regionów kraju kto chce pracować będzie. Być może za średnią krajową, być może w trudnych warunkach ale jest to do zrobienia. Szczególnie gdy nie trawią nas choroby umożliwiające normalne życie....ale na to z kolei ma wpływ ślepy los z reguły. My możemy tylko pozytywnie myśleć witając każdy dzień. I nie licytować się komu było gorzej, kto więcej przeżył, kogo bardziej boli ....Ci którym doskwiera najwięcej bolączek z reguły mają uśmiech na twarzy i dobre słowo dla drugiego człowieka. Ale do tego trzeba też mieć CHARAKTER. Znam takich ludzi i bezwzględnie szanuję.
Zawsze warto wierzyć i zawsze warto walczyć, nawet jeżeli nie widzimy światełka w tunelu albo szybkiego efektu naszych działań.
Pozdrawiam wszystkich ...fajnie , że jakaś dyskusja na tym uśpionym i pogrążonym w marazmie forum się pojawiła. Pora poszukać pozytywnej myśli na kolejne dni. :kwiat:
forumowicz

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: forumowicz »

"Życie to szalona, cudowna podróż. Panuje w nim chaos, później przychodzi spokój, a potem wszystko zaczyna się od nowa. Sekret polega na tym, by cieszyć się tą przejażdżką"

~ Regina Brett ~

I tak jak powiedziałam wcześniej eliminować bezwględnie toksycznych ludzi z naszego otoczenia a przygarniać tych pozytywnych.
forumowicz

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: forumowicz »

"Kiedy myślę i nic nie wymyślę,
to sobie myślę,
po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić.
Przecież mogłem nic nie myśleć
i tyle samo bym wymyślił".

- Ks. Jan Twardowski

W punkt...
Awatar użytkownika
Cygana
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 576
Na forum od: 18 lut 2018 00:29
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: Cygana »

Szanuj się na tyle, by odpuścić tych, którzy nie wiedzą, ile jesteś wart. Ten, kto wie ile jest wart, wie, na co zasługuje. Żadnych fałszywych ludzi, destrukcyjnych znajomości, udawanych przyjaźni, związków "na niby". I pamiętaj o tym, że nikogo nie tracisz, to oni stracą ciebie.

~ Tomasz Antosiewicz~
forumowicz

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: forumowicz »

Czas decyduje, kogo spotkasz w życiu.
Twoje serce decyduje, kogo chcesz w swoim życiu,
a twoje zachowanie decyduje, kto dostanie się do twojego życia.

Budda

Cygano, podoba mi się to co wstawiłaś :)
Awatar użytkownika
poziomka51
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 47
Na forum od: 07 sie 2019 19:23

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: poziomka51 »

Cygana pisze: 24 lis 2019 13:48 Szanuj się na tyle, by odpuścić tych, którzy nie wiedzą, ile jesteś wart. Ten, kto wie ile jest wart, wie, na co zasługuje. Żadnych fałszywych ludzi, destrukcyjnych znajomości, udawanych przyjaźni, związków "na niby". I pamiętaj o tym, że nikogo nie tracisz, to oni stracą ciebie.

~ Tomasz Antosiewicz~
Święte słowa Cygana :kwiat:
Awatar użytkownika
poziomka51
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 47
Na forum od: 07 sie 2019 19:23

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: poziomka51 »

Czekoladka pisze: 16 lis 2019 11:14 "Życie to szalona, cudowna podróż. Panuje w nim chaos, później przychodzi spokój, a potem wszystko zaczyna się od nowa. Sekret polega na tym, by cieszyć się tą przejażdżką"

~ Regina Brett ~

I tak jak powiedziałam wcześniej eliminować bezwględnie toksycznych ludzi z naszego otoczenia a przygarniać tych pozytywnych.
Oj tak, zgadzam się z Tobą Czekoladka :kwiat:
forumowicz

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: forumowicz »

Ludzie mogą cię lubić lub nie. Ale ty nigdy nie uzależniaj od tego swojego poczucia własnej wartości.
Jeśli ktoś cię nie docenia, to na ciebie nie zasługuje. Bądź z tymi, którzy cię szanują i doceniają.


gdzieś z netu autor mi nieznany
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: Felice »

Też w necie znalezione...
Zmieniaj świat swoim przykładem,a nie swoją opinią.
ODPOWIEDZ