ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4205
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: Kleinehexe »

Ja się z nim zgadzam :D
forumowicz

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: forumowicz »

Uff lżej mi :D
To miłe , dziękuję :) :kwiat:
Gość

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: Gość »

Rzeczywiście..
Bardzo często jesteśmy odbierani w sposób, który nas wcale w rzeczywistości nie określa.. Ale....i każdy z nas wyrabia sobie opinię nie znając kogoś...tylko czytając....tyle tylko, że generalnie z reguły nie chcemy poznać osób, których nam czytać nie sposób...ot naturalna kolej rzeczy.
forumowicz

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: forumowicz »

Majka masz rację .Czasami to intuicja Nami kieruje ,ten jakiś szósty zmysł ,który nas odpycha bądź wzbudza zaufanie .
forumowicz

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: forumowicz »

Z wielu swoich czynów dumny być nie mogę .Może też dlatego żyję gdzieś z cieniu ,na uboczu w tym moim muzyczno -książkowym świecie .
Nie znaczy że nie odczuwam potrzeby rozmowy ,poznania wartościowych ludzi czasem jakiejś zabawy .
Wiem że były sytuacje gdy ja zawiodłem ,ale też wiele razy to ja zostawałem odepchnięty i już niepotrzebny .
Nie mniej jednak staram się być ufny ,przecież w każdym człowieku nawet jeśli są uśpione tkwią pokłady dobra .
Przez parę lat bycia na tym forum ,z kilkoma przerwami byłem świadkiem zamykania tematów ,nie raz ciekawych ,tylko dlatego że dochodziło do niepotrzebnych zatargów ,kłótni czy wręcz agresywnych ataków.
I pominę to że zawsze znajdzie się kilka osób dla których takie walki to przednia zabawa .
A jednak nadal ufam ,czytam tych których szanuję i wierzę ,że przecież w tak w sumie niewielkim gronie można znaleźć takie rozwiązania ,gdzie nie będzie musiało dochodzić do przykrych sytuacji . A może nie tyle jestem ufny ile naiwny ?
Czy to ,że jednak w większości jesteśmy anonimowi ,musi oznaczać brak szacunku i porozumienia .
Miejmy odmienne zdania ,każdy ma takie prawo ,ale nawet jeśli się nie zgadzamy z czyimś zdaniem ,to wcale nie oznacza że ten ktoś jest gorszy i można takiego człowieka obrażać czy poniżać .
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4205
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: Kleinehexe »

Janusz i jak tu się z Tobą znów nie zgodzić, kiedy tak mądrze piszesz. :D :kwiat:
A co do naiwności, to ja też z zasady ufam ludziom, jak to się mówi mierzę swoją miarą, i się nie zawiodlam, bo nawet jeśli ktoś chciał w jakiś sposób tę moją naiwność wykorzystać, to zawsze znalazł się ktoś, kto mi pomógł i przed złym ostrzegł. Nie lubię z góry zakładać i przewidywać od razu najgorszego, by tego myślą nie ściągać i w moim przypadku to działa.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: Felice »

Janusz, gdyby to chodziło li tylko o odmienne zdanie.
W większości to są durne zaczepki, ironizowanie, upraszczanie wszystkiego. Uwierz mi z tym nie zawsze można się godzić . To tak, jakby dawać przyzwolenie na arogancję.
forumowicz

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: forumowicz »

Nikt nie powinien dawać zgody na chamstwo i agresję ,ale wiesz dobrze że tacy osobnicy są i będą ,zwłaszcza w sieci .
I tutaj też mieliśmy takich ,którzy nawet jeśli na chwilę znikali ,to wracali pod innymi postaciami .
A czasem zwrócenie uwagi powoduje wręcz odmienny skutek i jest dla kogoś takiego doskonałą pożywką .Ale zwracać uwagę trzeba ,może w końcu dotrze .
Tutaj i tak w miarę jest to pilnowane ,ale jak się poczyta różnych osobników w przeróżnych tematach internetu ,to włos się czasem jeży i wściekłość ogarnia .I nikt z tym nic nie robi ,a przecież dzisiaj można namierzyć i znaleźć praktycznie każdego .Dla wielu to zabawa i sposób nażycie bez gram szacunku . Smutne ale prawdziwe .
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4205
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: Kleinehexe »

Jest to (...) mniejszym złem cierpliwie pozwalać, aby drobne uchybienia przeszły niepostrzeżenie, niż angażować się w sprzeczki, które odwracają uwagę i rodzą problemy dla pokoju i spokoju duszy.

św. Wincenty Ferreriusz, Traktat o życiu duchowym

Nawet twarda skorupa góry mięknie, gdy ją podmyje woda, co dopiero słabe serca ludzkie, gdy poddadzą się podszeptom siejącym niezgodę.

Wanda Markowska, Pańczatantra czyli Mądrości Indii ksiąg pięcioro
forumowicz

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: forumowicz »

Sumienie można ukryć przed obcymi, ale nie przed sobą, uciec od własnego sumienia jest tym samym, co ucieczka od samego siebie - jedno i drugie zawsze nas dogoni.
św. Augustyn z Hippony
ODPOWIEDZ