ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: Nutka »

Dziękuję :D
Oj, nie zawsze Kuracjuszu,nie zawsze ;) ....najlepiej liczyć na siebie :)

"Bądź tym kim jesteś i mów to, co czujesz,
ponieważ ci, którzy mają z tym problem nie są ważni,
a ci, którzy są ważni nie mają z tym problemu."


FRITZ PERLS
forumowicz

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: forumowicz »

Oj Nutko...w pracy tak zrobiłam i niestety u guru jak to się mówi na Forum i klakierów mam przerąbane... koncertowo. To już u mnie w standardzie...ale chamstwo, głupota i ogromny tupet przy tym to coraz bardziej widoczne cechy charakteru. Szkoda...
forumowicz

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: forumowicz »

Gapimy się w telefony zamiast w oczy albo gwiazdy. Siedzimy w kieszeniach innych, zamiast siedzieć za rękę z bliskimi. Zaglądamy w czyjeś życia zamiast w głąb siebie. Za dużo narzekamy, obgadujemy, za mało słuchamy, współczujemy. Wolimy drwić, wyśmiewać, zamiast pomagać, pocieszać. Podstawiamy nogę, zamiast wyciągać rękę. A później się dziwimy, że ten świat jest taki zły, tyle że ten świat to… My.”

-Elżbieta Bancerz
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: Nutka »

W dzisiejszych czasach,to najwygodniej byłoby skulić uszy :twisted: ,ale dobrze,że jeszcze takie Czekoladki są ;)
Premii,to Ty Słodka Pani nie dostaniesz :roll: ,ale przyznaj,że poczułaś się lepiej,jak sobie ulżyłaś :twisted: :lol: :lol:

„Życie jest zbyt krótkie, by budzić się z żalem.
Kochaj ludzi, którzy dobrze Cię traktują i współczuj tym, którzy nie potrafią.”

– Anna Przybylska
forumowicz

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: forumowicz »

Można sobie pojechać po szefie , wiedząc , ze będzie się miało czym dzieci nakarmić - ot - rzeczywistość :(
forumowicz

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: forumowicz »

Zawsze można udać, że to nie mój plac zabaw, nie słyszę, nie widzę, nie akceptuję ale siedzę cicho. A pracownik, który ma szacunek do innych i do samego siebie pracę zawsze znajdzie. Niestety mendy i lizusy też..w każdej firmie jest ktoś taki. W każdym naszym otoczeniu, również wirtualnym. Proza życia. Ale zawsze nasz wybór.

"Człowiek może wznieść się ponad okoliczności i osiągnąć wszystko, co zaplanuje, jeśli cechuje go niewzruszona wytrwałość i pozytywne nastawienie".

Samuel Smiles

I są przy nim dobrzy, pozytywni, transparetni i szczerze życzliwi ludzie.
Dobranoc wszystkim.
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 929
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: lubelanka64 »

"Każdy swego Pana ma
Kogoś ponad sobą w górze"
Andrzej Mogielnicki
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: Felice »

Czekoladko świat to my...
I tak jest,i warto w tym świecie mieć wartości ,ideały i bronić ich bez względu na to czy komuś to się nie podoba. To on ma problem....
Ja wiem że z takim nastawieniem poklasku się nie zdobywa,ale za to szacunek mądrych tak. Czasem warto nawet dla jednej osoby pozostać sobą i zachować twarz.
forumowicz

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: forumowicz »

Tak Felice , świat to my .


Czekoladko , nic przecież nie jest tylko czarne , albo tylko białe . istnieje jeszcze coś pomiędzy . I też powinniśmy to dostrzegac . Piszesz że postawiłaś się szefowi , a kto tego nie robi to menda i lizus :mrgreen:
Jeśli miałaś ku temu powód , to brawo , ze to zrobiłaś . Zauważ jednak , że Ty pracujesz w sporej firmie , masz charakter , nie pozwolisz sobie w kaszę dmuchnąć , jesteś wykształcona , mobilna i przebojowa i na pewno tak łatwo nie pozwolisz się zwolnić , a jeśli już , bez problemu znajdziesz inną pracę .
Zgadza sie , że mend i lizusów w żadnej pracy nie brakuje , takich , którzy włażą bez wazeliny , aby tylko przypodobać się przełożonemu . Taka osoba jest dla mnie bezwartościowa i żałosna .

Zauważ , że istnieje cos pośrodku , mała mieścinka , brak firm , marketów , prosta kobieta bez wykształcenia , bez prawa jazdy , kilkoro dzieci , mąż alkoholik , zatrudnia się w knajpie jako pomoc kuchenna , oczywiście na umowę zlecenie . Najniższa krajowa , praca czasami ponad 12 godzin , żadnego szacunku ze strony właściciela knajpy , Ona się nie postawi , Ona się zwyczajnie boi , bo na Jej miejsce czeka kilka innych . Innej pracy nie znajdzie , a ten grosz jest Jej bardzo potrzebny do życia , jak napisałem , aby miała co dzieciakom do garnka włozyć , poza tym "wspaniałomyślny " szef , czasami pozwala zabrać resztki jedzenia , które miały trafić do pojemnika na odpady .
forumowicz

Re: ZŁOTE MYŚLI-UKOJENIE NAS SAMYCH

Post autor: forumowicz »

Potwierdzasz Ma60an , to co nieraz pisałem , ludzie dla tego przysłowiowego wsadu do garnka zniosą rózne poniżenia i upokorzenia . Nie tak powinno być , a jest niestety coraz częsciej :|




" Pracę należy wybierać dużo ostrożniej niż współmałżonka, ponieważ będzie się w niej spędzać więcej czasu niż w jego towarzystwie. "

Jonathan Carroll

To dopiero głupi tekst :P
ODPOWIEDZ