Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20119
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: Felice »

Smuga no właśnie nowe zarządzenie pseudo minister to zmieniło. Dzieci mające orzeczenie o potrzebie kształcenia indywidualnego nie mogą tego robić w szkole.Takie dziecko ma być uczone w domu. To jest właśnie ta zmiana o której artykuł i to co w te dzieci szczególnie uderza.
Czym innym jest niepełnosprawność i nie zawsze w jej przypadku jest potrzeba kształcenia specjalnego,a czym innym potrzeba kształcenia indywidualnego,której czasem wymagają pozornie zdrowe dzieci. Tak jest w przypadku fobii wszelkich,zespołu Aspargera,autyzmu.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: darek »

..czyli co TWORZYMY GETTA jak za Niemca ogrodzone murem betonowym bo On czy Ona Inwalida ?

Zastanawiam się w jakim Kraju zaczynam Żyć
Kiedyś Towarzysz coś bełkotał a Dziś Wszechwiedzący Nawiedziony.

Jakiś miesiac temu dowiedziałem się ,że Cukrzycę mam bo wpi... Dużo Cukru ;)
Wspomniałem Tej Osobie ,że Cukrzycę dostaje się z dwóch Powodów
Niewydolność Trzustki- Organ Odpowiedzialny za wytwarzanie Insuliny w Organiźmie
lub faktycznie złej Diety tzw Typ 2
Uzyskałem odpowiedź ,że Ona wie lepiej bo wiedze ma od ...
Niestety Chciałbym aby ELYTY wzięły nieraz prócz książeczki do nabożeństwa -Fachową książkę i po czytały .

Odnośnie Zostawienia Dzieci chorych w domach to może być PROBLEM z Powrotem do Normalnego Zycia
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: smuga »

Trudno mi polemizować z tym zarządzeniem ....We wrześniu sprawdzę czy dziecko z autyzmem nadal uczęszcza na zajęcia w tej szkole 8-) czy ma tylko nauczanie w domu . Jak na razie nic nie słychać o takiej zmianie :?:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: Fionka »

Tak sobie , czytam i czytam i jak ta jakaś niemota nic nie kumam . Według mojej wiedzy to cukrzyca nr 2 nie powstaje na skutek złej diety. Sorki co bym na głowie stawała , słodkości , węglowodanów , oraz modnego glutenu zaniechała to rankiem cudna liczba okalająca jednostkę 400 sie pojawia . Co zaś tyczy sie sprawy głownej , to lincz w kolejkach widzę . Forsy nie dali bo nie mieli . Ot po prostu elektorat zbyt ubogi . Oczy zamydlone. Zero zwiększenia kadry medycznej. Ot po prostu bijta się ludki o miejsca bo wam kaleki dostęp do doktorów zabrali. :shock: :shock: :shock: To scenki w mojej fabryce z dnia wczorajszego. Tak ogólnie to lepsze idzie . Teraz to dopiero sprawiedliwie będzie :roll: :( :evil: :shock: :cry: :cry: :cry: :cry:
forumowicz

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: forumowicz »

W autobusie usłyszałam wypowiedź pani emerytki (pani poruszała się o kulach , widziałam jak wysiadała z autobusu), pominę całą treść ale sedno było takie : niechby już zostało tak jak było bo tylko nienawiść wśród ludzi będzie potęgować się .
Nie wiem co o tym sądzić :?
Na początku roku dostałam skierowanie na rehabilitację , na lekarza czekałam 3 m-ce, zabiegi pod koniec lipca (termin to tak trochę po znajomości ;) ) , pierwotnie kolejka była na wrzesień , zastanawiam się , może należałoby sprawdzić czy nic nie uległo zmianie ....
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: Fionka »

Zapewne ulegnie zmianie. Chyba , że nie podporządkują się ( co jest w zamiarze). Już pisałam.. Nie da się do zupy w nieskończoność wody dolewać . ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20119
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: Felice »

Smuga nie jest istotne schorzenie tylko treść orzeczenia. Tak jak pisałam zarządzenie dotyczy dzieci z decyzją o potrzebie nauczania indywidualnego. Nie ma jeszcze szczegółowych wytycznych i zarządzeń. Miejmy nadzieję że do września ktoś się otrząśnie.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: Fionka »

Na dzień dzisiejszy . Brak decyzji o Bauczaniu indywidualnym , jak i zarówno o sposobie nauczania w placówkach dostosowanych , tzw. integracyjnych. Wszelki dokumenty zaparagrafowane zostały zdeponowane . Realia z dnia codziennego zwykłego robola.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: Fionka »

przeprasza za literówkę .
Awatar użytkownika
Slodziak_2
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 120
Na forum od: 04 kwie 2018 00:27
Staż sanatoryjny: 8

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: Slodziak_2 »

Witam

Troszkę dziwią mnie wypowiedzi przeczytane w kilku powyższych postach. Niestety problemy szkolne dzieci niepełnosprawnych dotyczą mnie i znam je od podszewki. Dziwi mnie opinia, że dzieci niepełnosprawne będą "wywalane" ze szkół.
Sprawa technicznie wygląda tak:
Dziecko niepełnosprawne poddawane jest badaniu w Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w celu uzyskania opinii o potrzebie kształcenia specjalnego. Tam zespół orzekający dokładnie opisuje, co i jak szkoła ma zapewnić uczniowi. Z pewnością, jeśli są ku temu przesłanki, to właśnie tam może być zawarta uwaga, że dziecku powinno się zapewnić nauczanie indywidualne. Ale musi być ku temu przesłanka i rodzice muszą się z tą przesłanką zgodzić gdyż od decyzji jest możliwość odwołania się. Nie może więc być mowy o wywalaniu dzieci ze szkół.
Mało tego - dokładnie taka sama procedura dotyczy kształcenia uczniów szczególnie zdolnych.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ