Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: darek »

Niestety
Miast dawać wędkę Dajemy Rybę.
Duży % Osób Zostało nauczone ,ze Im z powodu Niepełnosprawności się Należy.
Tak tylko ,że same Nic nie dają chcą Brać.

..Kilka lat temu wracałem z pracy był to jeden z pierwszych ZPCHR-ów w Katowicach autobus marki Ikarus wszyscy zapewne pamiętają .
I to potrójne siedzenie za 2 drzwiami.
Siedziała Koleżanka po amputacji jednej nogi Monia zawsze chodziła w spodniach -No men omen Miała-Ma bardzo ładną buzię
obok Nasz ówczesny firmowy Dziadek Stefan oraz Pani -Pamiętam wszyscy mieli wtedy tzw 2 grupy .
Wracamy po tzw dniówce do Centrum Katowic ..nagle wsiada dwóch Panów z problemami ruchowymi i Nagle Larmo na cały Autobus Ja ma Rente musze usiąść !!!
Stefanek ponad 60 lat siedzi i co zauważyłem przytrzymuję Monię ,która chce ustąpić Larmo w autobusie coraz większe az Kierowca wyszedł z kabiny i podszedł zadając Pytanie o co Chodzi ?
Owi Panowie od jednego było czuć ..piwko Trybem prawie rozkazującym wskazują na Moją trójkę twierdząc ,że Owa Dziewczynka powinna ustapić
Kierowca pyta się czy mogła by -Stefan wstał i zadał pytanie czy osoba bez kończyny z tzw 2 grupą może siedzieć ?
Kierowca odrzekł że tak a Pani Koleżanka stwierdziła ,że ma problemy kardio i też ma 2 grupę .Stefciu potwierdził ,że jest również posiadaczem 2
..okazało się ,że Panowie mieli bodajże 3 grupę i żądali aby im ustapić ..
Tak pewna Pani postanowiła uspokoić i wskazała -Miejsce ..ale Pan pieniacz nie spoczął -Usiadł tam Pan wyciągnął i pokazał Panu legitymacje z 1 Grupą ..Śmiechu w Autobusie było co nie miara bo chyba 50% pasażerów miało Grupy.

Niestety wiele Osób Widzi wszystko tylko przez Pryzmat swego schorzenia
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: GIENIA »

Takie , bądź podobne sytuacje można opisywać bez końca .
Wszędzie potrzeba tylko jednego .... ZYCZLIWOŚCI w sercu .... jeśli ktoś patrzy na innych przez pryzmat własnego ja , widzi tylko czubek własnego nosa i bez skrupułów dąży do celu , nigdy , nigdzie i przez nikogo nie będzie lubiany ani szanowany . :oops:
A czasami zamiast żądać , wystarczy grzecznie poprosić :)

Piszesz Darku o autobusie , ja opiszę sytuacje w tramwaju w Krakowie .... wsiadła młodziutka dziewczyna do tramwaju w godzinach szczytu . Blada , pot na czole i poprosiła , czy mógłby Jej ktoś ustąpić miejsca , bo bardzo źle się czuje . Kilka napuszonych dewotek , z miejsca naskoczyło na dziewczynę , że bezczelna , że cwaniara itp .... dziewczyna się rozpłakała :( ustąpił Jej miejsca pan w wieku emerytalnym i zrobił niezłe kazanie babsztylom .
Dziewczyna usiadła , bardzo Mu dziękowała i skulona trzymała się za brzuch ....

Wprawdzie ten wpis nie ma zbyt wiele wspólnego z tematem wątku , ale go zamieściłam ....

:)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: andrzej1955 »

Witam,teraz będziemy mieli realizowany projekt dostępność plus i wszystko będzie łatwiejsze i proste zwłaszcza dla Niepełnosprawnych-Kraj Mlekiem i Miodem Płynący-coraz droższy niestety :(
forumowicz

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: forumowicz »

GIENIA pisze: 17 lip 2018 09:08

Tak szumnie się mówi , aby niepełnosprawnych nie spychać na margines , że powinni mieć takie same prawa jak zdrowe osoby . Zgadzam się z tym :) TAKIE SAME ;)
o to to GIENIA :kwiat:
forumowicz

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: forumowicz »

andrzej1955 pisze: 19 lip 2018 00:55 Witam,teraz będziemy mieli realizowany projekt dostępność plus i wszystko będzie łatwiejsze i proste zwłaszcza dla Niepełnosprawnych-Kraj Mlekiem i Miodem Płynący-coraz droższy niestety :(
mam nadzieje , że nie dojdzie do jego realizacji :|

:x :idea:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: darek »

Dziś musiałem odczekać "Swoje" aby sekretarka-lekarka wypisała leki na kolejny miesiąc.
Teoretycznie wg zapowiedzi Minister Pani miałem jako osoba ze stopniem ZNACZNYM być obsłużonym bez kolejki -tak było RAZ po "Dymach Sejmowych "
Czekam w wiadomo w kolejce rozmowy o Bolączkach pojawiła się i w kolejce po kolejne recepty Taka znana w dzielnicy Pani ze swym Synem .
Chłopak -Pan lat około 30 -Totalne warzywko na dużym wózku mimo ,że przychodnia TEORETYCZNIE przygotowana -bez ..Barier ale Nawet ja miałbym problem z wjechaniem tym wózkiem do lekarza cóż Marcin - Bo znam Chłopca został gdzieś na kolejnym korytarzu i czekał .
Kolejka ustąpiła Pani weszła bez czekania choć .. Panienka totalna Tipsiara miała Problem bo ...Ona
Ale tego można było się spodziewać Młodzi są zapatrzeni w swe smartfony i tylko zasięg jest ważny Tak ZERO empatii.
Czekając został rozwinięty Temat równiez owego Okupowania Sejmu.
Dowiedziałem się od Pani pracującej w jakiejś Komisji Zdrowia ,że Prace n/t podwyższenia Sławnych 153 złotych na Osoby posiadające orzeczenie stopnia ZNACZNEGO .
ZOSTAŁY ZAWIESZONE bo są inne priorytety.
Fakt przeforsowano 300 złotych na Szkołę SUPER
ale zastanawiam się czy skoro zaoszczedzono na Zakupie Fregat tych pieniędzy nawet jak KIEŁBASE przed Wyborczą nie mozna było by przeznaczyć na Tych o których chyba NIKT się nie upomni
FAKT owe 153 złote nie było waloryzowane ileś lat .

REASUMUJĄC

Osoby Niepełnosprawne Nadal są w poważaniu ELYTY Władzy
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: darek »

Przepraszam za wprowadzenie w BŁĄD

Chwilę temu dostałem Informację od Naszej Forumowiczki ,że Informacje podane są nie PRAWDZIWE
Muszę sprostować ;

"....Od 1 listopada 2018 r. wzrośnie zasiłek pielęgnacyjny, który wynosił do tej pory 153 zł.
On wzrośnie do 184,42 zł, a więc będzie to wzrost o 31,42 zł"

31,42 złotego podwyżki SUPER..szkoda ,że bez wyrównania :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: Fionka »

Mam na co dzień do czynienia z kolejkami do przychodni.To co zrobili to najprostrza droga do pozagryzania się ludzi.Do tej pory walczyliśmy o akceptacje niepełnosprawnych ,bo etap tolerancji został osiągnięty.Niestety poprzez to pierwszeństwo następuje całkowite znienawidzenie.Ludzie klna na czym świat stoi ,bo wydłużają im się kolejki,bo on z umiarkowanym przez tych na wózkach zaraz sam na nim wyląduje ,drugi oslepnie i będzie jak ten bez kolejki.To tylko kilka zaslyszanych cytatów z dnia dzisiejszego.Przykre to ale z drugiej strony nie dziwię się .Mnie samej przesunięto o 6 miesięcy reh.szpitalna.Sporo jest pacjentów z dawną pierwszą grupą z ZUS.Traktowane jest to na równi ze znacznym.Większość to właśnie tacy pacjenci.Nudzi się w domu ,czekać nie musi długo jesienną to se do wszystkich specjalistów pójdę a co wreszcie się przebadam ...mówi 87 letni Pan Józef.Może i w szpitalu na kilka tygodni na te wie pani ćwiczenia ,bo to pomagają a i na jedzeniu,ogrzewaniu zaoszczędzić się da.Ma prawo nie neguję,ale czy o to nam chodziło.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: darek »

Twój przykład Elu odnośnie ...oszczędności to inny aspekt.
Czas temu byłem na kontroli w pewnym szpitalu i właśnie tam na czas urlopu pewien znany Doktor umieszczał swego Ojca bo Ktoś się zajmie.
Faktem jest też to ,że Bardzo dużo Osób posiada orzeczenie o Niepełnosprawności - Przyznane na troszkę innych zasadach .
Do dziś żałuję gdy prawie 25 lat temu Ktoś za śmieszne tak śmieszne wtedy zaproponował Mi orzeczenie z Pierwszą Grupą na Stałe
Ja Głupi odrzekłem po co mam Choroby to ta Dwójka wystarczy.
Trzeba było dać i by była dziś bo doszły kolejne schorzenia .

Osobiście znam kilka takich osób ,że mają Orzeczenia na Piękne oczy i nie kryją się z tym wiadomo dziś mają ten 7 czy 8 Krzyżyk i Nikt nie weryfikuje.

Wspomniałaś o Przychodniach i kolejkach -Tak wiele Osób poprzez to właśnie rozporządzenie przypomniało sobie niejednokrotnie o gdzies zapomnianym orzeczeniu.
Nieraz naprawdę potrafią być roszczeniowi wg Zasady bo się Należy
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zachowania wobec osób niepełnosprawnych

Post autor: Felice »

Chyba właśnieo to chodzi by był totalny bałagan.
Wszystko działa nie tak jak powinno i efekt jest taki że przychodnia jest pełna staruszków chorych zazwyczaj zgodnie z wiekiem, a młody człowiek po wypadku nie może dostać się nigdzie.
ODPOWIEDZ