"Bądźmy piękni. ..naturalnie"

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6088
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

"Bądźmy piękni. ..naturalnie"

Post autor: Duszyczka »

Witam :D W czasach wiekiego powrotu do natury proponuję w tym temacie pisać o ciekawych.naturalnych metodach upiekszających Nas.Walka z wszechobecną chemią jest przyjazna naszemu zdrowiu jak i środowisku.Często mamy w swoich lodówkach.spiżarni. szafkach ukryte skarby o których cudownych właściwościach nawet nie wiemy.Wydajemy grubą kasę na kleiste papki które tylko gipsują naszą skórę i opróżniają portfel.Podzielmy się sprawdzoną wiedzą naszą.naszych mam.babć.cioć które utrzymywały swoje piękno nie dzięki skalpelom .strzykawkom.botoxom.kwasom hialuronowym.itd.Nie wygladały jak glonojady z rzęsami zrobionymi z futer zwierząt.Były piękne naturalnie gdyż to właśnie natura była ich sprzymierzeńcem.Zapraszam!👪
"Bądźmy piękni ....naturalnie!🌾"
(Chyba dobre hasło wymyśliłam...? ;) )
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6088
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: "Bądźmy piękni. ..naturalnie"

Post autor: Duszyczka »

No to zacznę pierwsza: :D
-Ogórek świeży. ..hmm.?.Ma cudne właściwości nawilżające i wybielające skórę.Rewelacja przy poparzeniach słonecznych i ogólnie prze przesuszeniach.Działa na czerwone nosy wystawione na słońce między okularami.Najszybszy ratunek.Wystarczy ukroić plasterki.położyć na skórę. odczekać ok.20 minut i skóra jak nowa.(Sprawdza się na wczasach gdy nie zabraliśmy z sobą niczego na oparzenie a bar sałatkowy jest przy każdym posiłku ;) )
-Mocny napar z anyżu ostudzony.przecedzony i przelany do buteleczki.Trzymać w lodówce! Pożeracz naszych zmarszczek!!!! Smarować tym tonikiem 2x dziennie.Może stać do 14-tu dni.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11623
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: "Bądźmy piękni. ..naturalnie"

Post autor: Atina »

Bardzo fajny temat :) :kwiat:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14485
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: "Bądźmy piękni. ..naturalnie"

Post autor: ANDY12345 »

Także kefir jest dobry na oparzenia słoneczne i ochłodę. Dla mnie sprawdzał się też dzień po imprezie :lol:
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6088
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: "Bądźmy piękni. ..naturalnie"

Post autor: Duszyczka »

:D Wypiłam teraz herbatę.Bez cytryny bo niby w połączeniu z herbatą powoduje alchajmera .Cytryną posmarowałam sobie brązowe plamki na rękach. Resztę zostawię na przeziębienie do smuti z chia.Może ktoś zna inne "myki"ku urodzie cytrynki? :D
Andy...dobry temat ta maślamka .Też ma duuuużo zastosowań. Może znacie?Już są dwa. :D :kwiat:
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6088
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: "Bądźmy piękni. ..naturalnie"

Post autor: Duszyczka »

O..przepraszam.... :oops: kefir. :roll:
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6088
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: "Bądźmy piękni. ..naturalnie"

Post autor: Duszyczka »

Atina pisze: 16 lis 2018 21:05 Bardzo fajny temat :) :kwiat:
Dziękuję Atinko :serce: :P
Pomyślałam że czasami mamy wiecej o czym nie mamy pojęcia nawet. Inni wiedzą i podzielą się babcinymi mądrościami .Bez wydawania kasy podczas gotowania obiadu jakiś ogórek czy białko może nam przypadkiem "wpaść" na twarz. ;) Tak zupełnie przez przypadek. :mrgreen:
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: "Bądźmy piękni. ..naturalnie"

Post autor: BozenaMat »

Ja może nie o pięknie, ale o zdrowiu......... też naturalnie :)

Jak córa była mała miała anemię i... odrzucała wszelkie preparaty z żelazem. Co tu robić? Zaprzyjaźniona babcia poradziła... nic tylko pokrzywa. Więc wyprawa w dzikie rejony, by nazbierać pokrzywę. Później do sokowirówki... wychodziły paskudne zielone glony :evil: Na sam widok mnie odrzucało. Później do małych kubeczków i do zamrażarki. I... przez miesiąc dziecko piło to paskudztwo......... Ale lekarka była zdziwiona, jak się okazało, że morfologia podskoczyła jak kangur przypiekany rozżarzonym węglem :D
Do dziś zbieram wory pokrzywy, suszę i dziecko sobie codziennie popija taką herbatkę. Dość, że utrzymuje morfologię na jako takim poziomie, to... włosy ma gęste i mocne :)
Polecam :)
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6088
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: "Bądźmy piękni. ..naturalnie"

Post autor: Duszyczka »

Bożenko...dokładnie. :kwiat: Pokrzywa jest fantastyczna.Do tej pory uważane przez nasze pokolenie za zielsko omijane na kilka metrów przy spacerach jest rewelacyjne.Najlepiej ta młoda. Przed kwitniem.U mojej kolezanki była identyczna sytuacja.Anemia była paskudna.Leki nie dawały rezultatu.Organizm nie wchłaniał .Usłyszała o pokrzywie.Również przygotowywała tak jak Ty i piła plus suszyła.Wieczorami zamiast zwykłej herbatki z mężem sobie piją napar z niej.Nie dość że krew ustabilizowała się to wypiękniała niesamowicie.Tak jak piszesz.Rowniez włosy.paznokcie a przede wszystkim cera wygładzona.Trzeba tylko pić ją codziennie.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: "Bądźmy piękni. ..naturalnie"

Post autor: darek »

Potwierdzam opinie n/t POKRZYWY
Ten niby chwast ma tyle właściwości leczniczych ,że pozwolił wyjść z PROBLEMÓW wielu znajomym.
Nie zapomnę sobie gdy mnie wożono do takiego zielarza w ..Zelowie i On Dał Ojcu worek suszonej pokrzywy i kazał Pić mi .krzywiłem się chciałem wylewać ,ale Anemia zniknęła i chłop ze mnie wyrósl Fakt pozbyłem się jednego Problemu gdy przestałem pić wywar z pokrzywy pojawił się kolejny ale .. Gdy pojawił się Zielarza już nie było może by POMÓGŁ ...

Pytanie tylko skąd dziś lub gdzie znaleść ekologicznie czystą nie skażoną POKRZYWE ?
ODPOWIEDZ