Honorowe krwiodawstwo

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Honorowe krwiodawstwo

Post autor: Dzia_dek »

leszek1958 pisze: 10 sty 2019 18:40 A co jest w tym złego? kandydują politycy,ludzie kultury,biznesmeni,sołtysi a dla czego nie może kandydować krwiodawca?.
Złego? W sumie to nic. Kandydować może, jak najbardziej. Przecież to ktoś Ciebie tam zgłosił i to nie Ty,
a właśnie ta osoba zgłaszająca powinna zadbać o oddawanie głosów na Ciebie, bo w przeciwnym wypadku to
właśnie wychodzi, to co napisałem w pierwszym moim poście o promowaniu własnej osoby itd.
Krwiodawstwo to idea sama w sobie i trudno ją porównać z biznesem czy z funkcją sołtysa.
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Honorowe krwiodawstwo

Post autor: BozenaMat »

Może mnie zjecie........... ale jak dla mnie honorowy dawca........ to osoba, która nie czerpie zysków (w żadnej postaci) ze swego czynu.
Jeżeli ktoś zgłosił Leszka do plebiscytu to OK. Widocznie doceniają Jego wkład w Honorowe Krwiodawstwo. Ale już prośba Leszka. by zagłosować na Niego wydaje mi się mało honorowa.
Popieram akcję Honorowego Krwiodawstwa, jestem całą sobą za tym...... ale rozgłos z tego powodu? :roll:

Sorry....... nie widziałam posty Dzia_dka........... chyba powieliłam :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Honorowe krwiodawstwo

Post autor: Felice »

To na mnie zaraz gromy się sypną.
Znani ludzie często firmują swoją twarzą akcje i wcale nie promują siebie,tylko to czego akcja dotyczy.
Ja myślę że ostatnio jest coraz gorzej z krwiodawstwem,dawcami organów. Jeżeli zwycięża człowiek to propagujący to od razu jest inne spojrzenie na zagadnienie. Myślę że takie były intencje autora postu.
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Honorowe krwiodawstwo

Post autor: BozenaMat »

Felice pisze: 10 sty 2019 19:07 Myślę że takie były intencje autora postu.
Wybacz Felice, ale to jest coś takiego jak....... "co poeta miał na myśli". A skąd mi to wiedzieć??
I na nikogo nic nie sypię..... po prostu może niefortunnie Leszek sformułował post...... może źle dobrał słowa...... może nie wyjaśnił powodu swej prośby...... ja odebrałam to niezbyt miło. I tyle mojego. :)
I takich pasjonatów jak Leszek życzmy sobie więcej, bo samo Honorowe Krwiodawstwo....... to szlachetna inicjatywa :)
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Honorowe krwiodawstwo

Post autor: Dzia_dek »

Wydaje mi się, że w przypadku gdy znane osoby swoja twarzą coś promują to wtedy jest układ fifty - fifty.
Czyli korzystają na tym dwie strony, promujący i promowana akcja, może być w zamienionej kolejności.
Myślę, że samo wygranie plebiscytu jak propagowanie honorowego krwiodawstwa to zdecydowanie za mało.
Tutaj wrócę do słów Leszka z wcześniejszego posta "Krwiodawcy nie dzielą się na mniej lub więcej honorowych".
Właśnie, że się dzielą. Jedni idą z wewnętrznej potrzeby nie patrząc na "nic", a inni to tylko wtedy jak mają iść
do pracy bo wtedy wolne się należy; pełna krew - nie, lepiej osocze bo wpis w legitymacji plus 50%, oddać płytki,
to nie, bo trzeba dwie godziny "leżeć pod wirówką" więc szkoda wolnego dnia, a śniadań nie ma, a czekolady to
takie z "niskiej półki", a kiedyś to chociaż witaminy dawali, a co mi z legitymacji jak w przychodni trzeba
o wszystko się wykłócać itd. Więc są krwiodawcy bardziej lub mniej "honorowi" mimo tego, że i jeden i drugi
cząstką siebie wspomaga szczytny cel. To przede wszystkim wymaga zmian, a to czy Pan Prezes wygra plebiscyt
czy też nie, to nie zachęci nowych osób żeby wstąpili w szeregi tej zacnej braci.
leszek1958
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 194
Na forum od: 25 cze 2009 00:24

Re: Honorowe krwiodawstwo

Post autor: leszek1958 »

Ktoś zgłosił mnie do tego plebiscytu,ja się zgodziłem nie z myślą o sobie ale z myślą o bezimiennych krwiodawcach którzy swoim bezcennym lekiem ratują zdrowie a nawet życie tych najsłabszych ludzi chorych.Ze swojej działalności nie mamy profitów o przepraszam mamy multum zysków,7 czekolad,soczek a już napewno szczytem chytrości i nie honorowo jest dostać długopis,kubek a dostać koszulkę to już jest na pewno szczyt szczytów.Bardzo mi przykro że tak niektórzy postrzegają naszą działalność a jeszcze bym zapomniał-brać udział w plebiscycie to jest dopiero nie honorowe.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Honorowe krwiodawstwo

Post autor: Felice »

Leszku a ja tutaj tylko przytoczę bardzo znany tekst „Róbmy swoje”..
leszek1958
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 194
Na forum od: 25 cze 2009 00:24

Re: Honorowe krwiodawstwo

Post autor: leszek1958 »

Tak prezes,bo ktoś musi być prezesem,prezes oddał przeszło 76 litrów krwi pełnej,prezes chodzi po prośbie żeby coś krwiodawcom dać dodatkowe ( co za wstyd) np.wejście na basen,bilet do teatru.A teraz ten prezes bez honoru ośmielił się poprosić o głosy,wstydź się prezesie wstydź.
forumowicz

Re: Honorowe krwiodawstwo

Post autor: forumowicz »

Typowe polskie podejście :roll: :shock:
Chociaż to co robisz Leszek 1958 nie jest z mojej bajki mimo wszystko życzę Ci byś został człowiekiem roku :)
Powodzenia
Kuracjusz54
leszek1958
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 194
Na forum od: 25 cze 2009 00:24

Re: Honorowe krwiodawstwo

Post autor: leszek1958 »

Dziękuję, bo traciłem już wiarę że na forum nie ma przyjaznych dusz .Jeszcze raz dzięki.
ODPOWIEDZ