Matczyna emerytura

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
maria123
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1596
Na forum od: 04 lis 2013 21:03
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Matczyna emerytura

Post autor: maria123 »

Co sądzicie na temat tej emeryturki? ;)
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Matczyna emerytura

Post autor: medi »

Jak najbardziej jestem za ,ale uważam że każda z nas za urodzenie każdego dziecka powinna dostać emeryturę matczyną (dodatek do wypracowanej emerytury lub zamiast jeżeli nie pracowała ) np: za pierwsze dziecko 200 ,za drugie i trzecie po 300 zł za czwarte 400 zł i to powinno być maksimum możliwości .Ponadto jeżeli dzieci czas jakiś spędziły w domu dziecka czy nie daj Boże ośrodku opiekuńczym pieniążki nie powinny się należeć .U nas jak zwykle wszystko idzie na opak i kasę dostaną Ci którzy na nią nie zasłużyli .
forumowicz

Re: Matczyna emerytura

Post autor: forumowicz »

Nikomu nie żałuję....ale moja mama wychowała troje dzieci, pracując na dwóch etatach i tworząc jednocześnie dom za dwoje rodziców. Ma 1680 złotych emerytury po 36 latach pracy z dodatkiem opiekuńczym. Takich matek , które godziły pracę zawodową wychowując czasami i 5 dzieci (np. u mojej przyjaciółki) było wiele. Mojej mamie wyboru nikt nie dał niezależnie od jej pragnień.
Znam też wiele mam moich koleżanek , które świadomie wybrały takie rozwiązanie bo mogły sobie zwyczajnie na to pozwolić finansowo.
Staram się myśleć sprawiedliwie ale w tym przypadku wybaczcie sprawiedliwości nie widzę. I będzie to temat trudny , na pewno wywoła rozgoryczenie i właśnie poczucie niesprawiedliwości i kontrowersje jak w przypadku 500+.
Przykład z bloku. Koleżanka (rok młodsza) urodziła dwa lata temu najmłodszego syna. Łącznie 5 dzieci. Praca: 3 lata praktyki i 2 lata jako krawcowa. Potem....nic....dzieci...i mąż , który więcej przepuszcza niż zarabia. Nie sądzę aby nagle zaczęła pracować nawet jeżeli to dzieli nas 25 lat mojej pracy zawodowej. Moja emerytura 1500....jej 1200. Troszkę mnie to boli przyznam.
Ludzie zdrowi, ze zdrowymi dziećmi powinni coś od siebie dać - nie tylko brać. Takie jest moje zdanie.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11633
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Matczyna emerytura

Post autor: Atina »

Jestem przeciwna...z jakiej racji :shock:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Matczyna emerytura

Post autor: Dzia_dek »

Jestem jak najbardziej ... przeciwny takim rozwiązaniom.
"Kasę dostaną Ci którzy na nią nie zasłużyli." Tej kasy nie powinien dostać nikt.
Osobiście znałem osobę, która razem z mężem wychowała czwórkę dzieci, cały
czas pracując i potrafiła wypracować swoją własną emeryturę. Więc można było.
Ten program (Mama 4 Plus) to jedna wielka pomyłka. Nie chcę wchodzić w tematy
polityczne, ale dla mnie to nic innego jak tylko pewna forma "kupienia elektoratu".
Takich "kwiatków" (czyt. programów) jeszcze w tym roku pewnie będzie kilka.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7819
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Matczyna emerytura

Post autor: darek »

Nie powinien się wypowiadać ,ale dziś zasłyszałem..".Lepiej się rozkraczyć -dać i ..."

Florka

Super komentarz tylko mam do Ciebie jedno PYTANIE skąd 1500 ???
Wg opini dziś takiej Emerytur wg nowych rozwiązań raczeń nie dostaniesz takiej bo...

Skoro mamy tak dobrze to może dziś Prócz promocji elektoratu wspomóc Młodych rodziców.
Obniżyć jak obiecywano Vatt na pieluchy nawet do 3 % lub może lepiej artykuły dziecięce opodatkować TYLKO 3 % Vatem.
Wspomóż nie TYLKO Rodzinę z jednym dzieckiem -Niech Mama jeżeli pracuje (1 klasa) ma możliwość pracy w wymiarze 6 godzin do np osiagnięcia przez Dziecko wieku 10 lat.

Dać Rodzicom możliwość ,aby w szkołach były prowadzone dodatkowe zajęcia.

Zgadzam się z Toba Florka Ty Urodziłaś i Polecialaś do Pracy ,aby Twoja Znajoma Wychowywała
Twoje dzieci Kto wychowywał ,a emeryturę macie miec taką samą.

Moja Mama miała taką rozmowę ze swoją siostrą -Mama urodziła dwoje przepracowała 35 lat i ma Mniejszą Emerytura od siostry ,która urodziła Trójkę ale ma po mężu chyba wyższą ..w życiu nie przepracował Dniówki na Etacie -Fakt w domu zawsze był porządek u mamy chyba też ;)

A gdzie EMERYTURY małżeńskie ?
forumowicz

Re: Matczyna emerytura

Post autor: forumowicz »

Eeeechhh...Darku pewnie, że guzik dostanę. Może nawet nie doczekam ja i mi podobni. I oczywiście, że chodzi o elektorat. Czekam cierpliwie aż nam frankowiczom zaczną "pomagać"...szkoda gadać. Takich form pomocy jakie wymieniasz mogłoby by być jeszcze wiecej. Mogłoby...
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Matczyna emerytura

Post autor: Fionka »

Jak ma nie być politycznie , jak tu tylko o politykę idzie .Mamy spory elektorat roszczeniowy ,tych bardzo leciwych i tych młodych . Mówię stanowczo NIE. :evil:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Matczyna emerytura

Post autor: medi »

A ja nadal jestem za ,ale ...dla wszystkich kobiet .Za urodzenie każdego dziecka powinien być dodatek do emerytury :D
A tak na marginesie uważam że takie w tej chwili polemiki ,że ja też wychowywałam dzieci i pracowałam to po prostu usprawiedliwianie siebie.Tak usprawiedliwianie .Byłam dzieckiem z kluczem na szyi i wiem jak dziecko potrafi być samotne w świecie dorosłych .Zarzekałam się ,że moje dzieci nigdy nie będą musiały cierpieć z powodu mojej pracy ,niestety los zdecydował inaczej ,ale gdybym miała wybór wolałabym być matką która czeka na dziecko w domu ,która upiecze ciasto ,która zawsze będzie wtedy kiedy dziecko będzie tego potrzebować .Przynajmniej taka rekompensata jak "dodatek" do emerytury kobiet nam się należy .
Ostatnio zmieniony 06 lut 2019 19:50 przez medi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maria123
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1596
Na forum od: 04 lis 2013 21:03
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Matczyna emerytura

Post autor: maria123 »

tak, ale nie dla wyróżnionych. :shock:
Zablokowany