Wypełniasz PIT w 2019 roku? Podaruj 1%

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wypełniasz PIT w 2016 roku? Podaruj 1%

Post autor: GIENIA »

administrator pisze: 05 gru 2016 23:00 Oczywiście przypniemy wątek na czas rozliczeń z fiskusem. Jeśli komuś można pomóc, to na pewno warto to zrobić.
Pozdrawiam serdecznie.
Moze znowu trzebaby przypiąć :?: :)
Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Wypełniasz PIT w 2016 roku? Podaruj 1%

Post autor: Hipokryt »

Szanowna Gieniu :)
w tym roku nikt się nie kwapi z założeniem własnego takiego tematu jak to bywało w latach ubiegłych. Taką możliwość ograniczają przepisy RODO, które nie pozwalają ujawniać publicznie danych osobowych. Inna sprawa to traktowanie takiego tematu niezbyt poważnie, czyli pisane dość swobodne komentarze np.
24 kwie 2018 15:56
"jestem w ... z Twoich wpisów , postrzegałem xxxxxx jako mocno upośledzonego(...)"

a nawet dziwne krytyczne uwagi typu:
03 maja 2018 14:41
"Marek dla mnie jesteś hipokrytą...w tym wątku piszesz,że nie o kasę chodzi w innym prosisz o pieniądze na rehabilitację xxxxxxx. Wybacz chyba czegoś nie rozumiem..."

W takim temacie niewiele osób zabiera głos i ma naprawdę coś ważnego do powiedzenia. Czytają to setki osób jak nie tysiące.
Wniosek wydaje się być oczywisty...
Pozdrawiamy :D
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Wypełniasz PIT w 2019 - US uczyni to za Ciebie ...

Post autor: jacky6 »


Czekamy na wpisy jak będzie wyglądać "zastępstwo"....

:mrgreen: :ugeek:

Awatar użytkownika
Robeo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 471
Na forum od: 10 sie 2012 10:56

Re: Wypełniasz PIT w 2016 roku? Podaruj 1%

Post autor: Robeo »

A ja przypominam i proszę - wspierajcie transplantację narządów, która rzeczywiście ratuje życie.
Transplantacje narządów, to ważna dziedzina dziedzina medycyny realnie ratująca życie. Kto wie co komu pisane w przyszłości...
Moim zdaniem warto wspomagać leczenie i skutki transplantacji. 1% nie powoduje żadnej straty, a może realnie pomóc, polecam więc ten cel.
Teraz zafundowano wszystkim gotowe PITy na stronie internetowej.
Wystarczy w takim formularzu PIT wpisać:
KRS Fundacji SEDEKA: 0000338389
cel szczegółowy 1%: 10486 TRANSPLANTACJA
Kwota wyliczy się sama.
Więcej na: www.transplantacja.net

[ obrazek zewnętrzny ]
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wypełniasz PIT w 2016 roku? Podaruj 1%

Post autor: GIENIA »

Hipokryt pisze: 07 lut 2019 23:51 Szanowna Gieniu :)
w tym roku nikt się nie kwapi z założeniem własnego takiego tematu jak to bywało w latach ubiegłych. Taką możliwość ograniczają przepisy RODO, które nie pozwalają ujawniać publicznie danych osobowych. Inna sprawa to traktowanie takiego tematu niezbyt poważnie, czyli pisane dość swobodne komentarze np.
24 kwie 2018 15:56
"jestem w ... z Twoich wpisów , postrzegałem xxxxxx jako mocno upośledzonego(...)"

a nawet dziwne krytyczne uwagi typu:
03 maja 2018 14:41
"Marek dla mnie jesteś hipokrytą...w tym wątku piszesz,że nie o kasę chodzi w innym prosisz o pieniądze na rehabilitację xxxxxxx. Wybacz chyba czegoś nie rozumiem..."

W takim temacie niewiele osób zabiera głos i ma naprawdę coś ważnego do powiedzenia. Czytają to setki osób jak nie tysiące.
Wniosek wydaje się być oczywisty...
Pozdrawiamy :D
Szanowny Marku ...... nie wq... mnie :evil: .....po co do tego wracasz :?: :?: :?: :?:
.. jeszcze się nie rozliczałam , ale gdy będę to robić , swój procent przekażę Twojemu synowi ...
Dla mnie wniosek jest oczywisty .... dopóki będzie M ...sz potrzebował , dopóki będę się mogła rozliczć , M ...sz może liczyć na mój skromny % ...
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Wypełniasz PIT w 2019 roku? Podaruj 1%

Post autor: GIENIA »

Poproszę Pana Moderatora o przypięcie i w tym roku :)
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Wypełniasz PIT w 2019, 2020, 2021 itd roku? Podaruj 1%

Post autor: jacky6 »


Przypiąć można - nic nie szkodzi.
A i tak każdy ma przeważnie od lat swojego "podopiecznego" ...
Czy cokolwiek to zmieni ?

:mrgreen: :ugeek:

forumowicz

Re: Wypełniasz PIT w 2016 roku? Podaruj 1%

Post autor: forumowicz »

Zmieni. Bo są i tacy, którzy podopiecznego nie mają lub zmienią priorytety. Najlepiej stać z boku i negować. Robeo dzięki, krótkiemu spotkaniu już wiem, że warto. Wpłacę mój 1 skromny %. I mam nadzieję, że jeżeli kiedyś zdarzy się taka potrzeba to moje narządy uratują komuś życie. Wie o tym cała rodzina, mąż myśli dokładnie tak samo. Życzę Ci wszystkiego co najlepsze, co tylko można z życia wycisnąć, jak cytrynę.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Wypełniasz PIT w 2019 roku? Podaruj 1%

Post autor: Hipokryt »

Czy aby na pewno tak jest? Tak pięknie to wygląda, lecz tylko teoretycznie ;)
Powinniśmy wiedzieć, że przekazując swój 1% ogólnie na daną OPP tak naprawdę nie wiemy na co konkretnie będą wydane nasze pieniądze. Najprawdopodobniej będą to tzw. "cele statutowe" danego stowarzyszenia czy fundacji.
Chyba, że dość dokładnie określimy "cel szczegółowy" i będziemy mieć możliwość wglądu do faktur.
forumowicz

Re: Wypełniasz PIT w 2019 roku? Podaruj 1%

Post autor: forumowicz »

Tak , "najlepiej jak określimy szczegółowo cel " , a ten szczegółowy to ma być Hipokryt ? wówczas będzie dobrze ?

Przyznaję złośliwie w taki sposób napisałam ale czy myślisz , że ludzie tutaj piszący nie wiedzą nic, nie rozumieją ?

Pozwól na dokonanie wyboru przez każdego, nawet jeśli będzie to spożytkowane na cele ogólne .
Zablokowany