Określenie -DZIUNIA

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Określenie -DZIUNIA

Post autor: darek »

Nie ja ,ale na Portalu Nasze Sanatorium pewna Urocza Pani zapodała sobie NICK -DZIUNIA

Nick -Uroczy skrywający w sobie zapewne urok powab czar.

Nie ukrywam ,że od kilku lat w Moim towarzystwie używane jest OKREŚLENIA -DZIUNIA w Stosunku do Ładnej Pani/ Kobiety.

Nawet idąc za internetem można odnaleść wiele Okresleń dotyczących Słowa Dziunia.

Fakt miast okreslać Płeć Piękną innymi synonimami w tym Sezonie Ogórkowym pozwoliłem sobie będąc w Kołobrzegu zapodać Termin ..Dziunia.
W zeszłym Roku było Określenie KRASNOPIURY , w poprzednich były LAMPUCERY , PUDERNICE i podobne .

Jako że obecnie w tym DZIWNYM KRAJU -każdy obraża się na Każdego wraz z MAX-em ,którego znam wprawdzie wirtualnie od kilku lat i z którym niejednokrotnie się przekomażałem i zapewne nie raz jeszcze będziemy żartować .

Pozwoliłem sobie na Informacje o Dziuniach w ..Ciechocinku.

MAX okreslił w jednym w swych postów takie Określenie do FLORKI - Uważam że Droga FLORKO nie możesz się Obrażać .
Użył tego określenia nie znając Ciebie.

Uważam bo miałem przyjemność Cie poznać ,że JESTEŚ Atrakcyjna Kobietą Młodą Ładna Dziewczyną i zapewne -Max nie myślał pisząc aby Ciebie OBRAZIĆ .

Fakt

WSZYSTKICH poniosło ,ale Pamiętaj gdy ktoś popełnił literówkę odnośnie Twego Nicka -Obużyłaś się .
Gdy w ferworze postów Pojawiło się Imię Nick -darek nieważne czy żółty zielony czy czerwony z małej czy dużej litery to to zadziało i na Mnie
WSZAK mamy zwracać sie wg Nicków


Dlatego bardzo bym chciał aby w tym temacie wypowiedzieli się i inni forumowicze .

Czy określenie -DZIUNIA uważają za obraźliwe

Nie wklejałem opisów ,aby nic nie insynuować
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6168
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Określenie -DZIUNIA

Post autor: BozenaMat »

Nie jestem poliglotką.... ale w moim otoczeniu określenie kobiety "dziunia" nie jest określeniem pochlebnym. Tak lekceważąco nazywa się kobiety, a częściej młode dziewczyny. Gorszą formą jest "lampucera" czy "pudernica". To już jawne wyśmiewanie się z kobiety..... nawet jak nie jest nadmiernie umalowana (bo właśnie takie określenia są nadawane kobietom, które nadmiernie używają makijażu).
Może i słownik języka polskiego podaje definicję dziuni jako określenie młodej dziewczyny, ale jak dla mnie nijak to się z tym ma. Zawsze na dźwięk słowa "dziunia" widzę małolatów stojących pod blokowym trzepakiem i wołających za dziewczynami..... "hej dziunia". I nic w tym nie ma z szacunku czy kultury.
Natomiast lampucera i pudernica to już jawne szydzenie z kobiety i obraźliwe jej nazwanie. Z mety mężczyzna, który by mnie tak nazwał.... nawet jakby wyjaśnił, że to z sympatii... jest na straconej pozycji.
Mamy bardzo bogate słownictwo.... czy nie można poszukać pięknych określeń? Nie jestem doskonała, mam już swój wiek, ale na Boga... lampucerą nie jestem, tym bardziej żadną dziunią.
Czy mężczyznom było by miło, jakby ich nazywać... facio... fagas czy jeszcze dosadniej?
I dla jasności. Nikogo tym postem nie obrażam, wyraziłam tylko swoje zdanie, jak w moim otoczeniu odbierane są owe nazwy.

PS. Dla uściślenia. Wyraziłam swoje zdanie, nie wdaję się w polemikę. Zresztą właśnie wychodzę z domu :)
Życzę miłego wieczoru...:)
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Określenie -DZIUNIA

Post autor: Duszyczka »

Za DZIUNIĘ również bym obraziła się. Podejrzewam. że wszystkie szanujące się kobiety w ten sposób zareagowałyby.
Chyba trzeba stworzyć słownik znaczenia słów męsko- żeński.
forumowicz

Re: Określenie -DZIUNIA

Post autor: forumowicz »

miałem już nie pisać,dyskusja całkiem niepotrzebna. powtarzam jeszcze raz wg tego co wyczytałem na kilku stronach,i jeszcze raz napiszę,ani na myśl mi nie przyszło kogoś obrazić!
Najpopularniejsze inne określenia słowa dziunia to: kobietka, lalunia, foczka, kobieta, kicia, kobita, laska, panieneczka, lala, żona, ładna, panienka, kociak, babka, lola, loszka, matka, żona, niunia,kochaniutka, laleczka, babeczka, gościówa, żonka, dżaga, spódniczka, siksa, gąska, kochaniutka, piękność, niunia, ślicznotka, kobitka, ... Dziunia – pochlebne określenie młodej, atrakcyjnej kobiety. Często używane w zwrocie „niezła dziunia”.
W środowisku moim takie jest określenie tego słowa,koniec,kropka,ale to jest dokładnie jak w polityce,ktoś szuka kontry to znajduje przeciwstawnie!
forumowicz

Re: Określenie -DZIUNIA

Post autor: forumowicz »

nic więcej nie trzeba,wpisać w Google:dziunia i jest wszystko,pierwsza z brzegu strona i wyskakuje:Dziunia

Pochlebne określenie młodej, atrakcyjnej kobiety
macie inaczej? to zmieńcie komputer,haha ,jeszcze pytanie: czemu nie macie poczucia humoru?
forumowicz

Re: Określenie -DZIUNIA

Post autor: forumowicz »

Droga Bożeno,Facio jest ok ,tak jak Facet!pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Określenie -DZIUNIA

Post autor: Felice »

Jaki facio,taka dziunia....zgrany duet.
A nie można tak normalnie po prostu kobieta lub o młodszej dziewczyna? Mężczyzna lub chłopak?
Potrzebna ci do życia dziunia to nie oczekuj od niej niczego więcej,a absolutnie nie kobiecości w dobrze pojętym znaczeniu tego słowa.
forumowicz

Re: Określenie -DZIUNIA

Post autor: forumowicz »

i znowu przeciwstawność,jeżeli dziunia wg prawidłowego synonimu to jak jak najbardziej kobieca,podobnie jak facet to facet inaczej gość,gostek,chyba faktycznie jestem z innej planety,dziunia nie znałem nigdy takiego słowa,ale przypadkiem Darek gdzieś napisał o fajnych dziuniach wiec bez wahania sprawdziłem co to znaczy ,i napisałem,czemu Felice zaprzeczasz prawidłowym opisom na wielu portalach,stronach internetowych a wmawiasz mi znaczenia gdzieś z podwórka? nie rób tego,mnie nie interesuje podwórko! ja korzystam z internetu,podobnie jak forum które jest wirtualne
forumowicz

Re: Określenie -DZIUNIA

Post autor: forumowicz »

Ja Tobie nie wmawiam,ze idziesz na pole/co u nas to normalna sprawa/ idź sobie na dwór,mnie dwór kojarzy się inaczej
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Określenie -DZIUNIA

Post autor: Maryann »

darek pisze: 09 lip 2019 15:58 Nie ja ,ale na Portalu Nasze Sanatorium pewna Urocza Pani zapodała sobie NICK -DZIUNIA

Nick -Uroczy skrywający w sobie zapewne urok powab czar.

Nie ukrywam ,że od kilku lat w Moim towarzystwie używane jest OKREŚLENIA -DZIUNIA w Stosunku do Ładnej Pani/ Kobiety.

Nawet idąc za internetem można odnaleść wiele Okresleń dotyczących Słowa Dziunia.

Fakt miast okreslać Płeć Piękną innymi synonimami w tym Sezonie Ogórkowym pozwoliłem sobie będąc w Kołobrzegu zapodać Termin ..Dziunia.
W zeszłym Roku było Określenie KRASNOPIURY , w poprzednich były LAMPUCERY , PUDERNICE i podobne .

Jako że obecnie w tym DZIWNYM KRAJU -każdy obraża się na Każdego wraz z MAX-em ,którego znam wprawdzie wirtualnie od kilku lat i z którym niejednokrotnie się przekomażałem i zapewne nie raz jeszcze będziemy żartować .

Pozwoliłem sobie na Informacje o Dziuniach w ..Ciechocinku.

MAX okreslił w jednym w swych postów takie Określenie do FLORKI - Uważam że Droga FLORKO nie możesz się Obrażać .
Użył tego określenia nie znając Ciebie.

Uważam bo miałem przyjemność Cie poznać ,że JESTEŚ Atrakcyjna Kobietą Młodą Ładna Dziewczyną i zapewne -Max nie myślał pisząc aby Ciebie OBRAZIĆ .

Fakt

WSZYSTKICH poniosło ,ale Pamiętaj gdy ktoś popełnił literówkę odnośnie Twego Nicka -Obużyłaś się .
Gdy w ferworze postów Pojawiło się Imię Nick -darek nieważne czy żółty zielony czy czerwony z małej czy dużej litery to to zadziało i na Mnie
WSZAK mamy zwracać sie wg Nicków


Dlatego bardzo bym chciał aby w tym temacie wypowiedzieli się i inni forumowicze .

Czy określenie -DZIUNIA uważają za obraźliwe

Nie wklejałem opisów ,aby nic nie insynuować
Darku...Kobietę można nazwać kobietą, damą, wybranką, królową itd., Można również jak ktoś woli babskiem, babsztylem..itd I to wszystko są synonimy słowa kobieta. Wszystko zależy w jakim kontekście są używane. Skoro twierdzisz że w twoim towarzystwie słowo "dziunia" jest używane jako określenie ładnej młodej kobiety to ok nie będę się sprzeczać.... Ja uważam, że tak określa się osobę owszem młodą, owszem ładną i nawet w pewnym sensie zadbaną, ale tandetnie i wyzywająco ubraną, wymalowaną i obwieszoną tandetną biżuterią, z zainteresowaniami powiedzmy.. .nieskomplikowanymi.. w zasadzie to ograniczonymi do imprez, wypasionych fur i mężczyzn z grubym portfelem.. Moim zdaniem jest to obrażliwe i lekceważące sformułowanie i osoba, która określa tym słowem kobietę raczej ma na celu podkreślenie, że poza ładnym wyglądem kobieta nie reprezentuje sobą nic ciekawego i nie jest osobą wartościową.
ODPOWIEDZ