Podróże zagraniczne

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
GMak
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 15 lis 2018 15:58
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 1

Podróże zagraniczne

Post autor: GMak »

Witam,
Jak u was wyglądają wyjazdy za granicę? Byliście gdzieś ostatnio w jakiś ciekawych miejscach. Ja ostatnio myślę nad wyjazdem do Czarnogóry. Znalazłem fajną ofertę na [link]. Może byliście tam również i macie coś do opowiedzenia na ten temat?
Ostatnio zmieniony 31 lip 2019 17:56 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11571
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Podróże zagraniczne

Post autor: Atina »

A mnie interesuje Albania...modny kierunek, może ktoś był?
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1404
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Podróże zagraniczne

Post autor: jettp »

GMak pisze: 31 lip 2019 17:38 Witam,
Jak u was wyglądają wyjazdy za granicę? Byliście gdzieś ostatnio w jakiś ciekawych miejscach. Ja ostatnio myślę nad wyjazdem do Czarnogóry. Znalazłem fajną ofertę na [link]. Może byliście tam również i macie coś do opowiedzenia na ten temat?
Byłem w tym roku w Kotorze. Góry i woda + zabytki : ok, ale daleko im do standardów europejskich, niestety trochę brudno , taka jeszcze komuna. ;)
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Podróże zagraniczne

Post autor: Hipokryt »

Atina pisze: 31 lip 2019 19:49 A mnie interesuje Albania...modny kierunek, może ktoś był?
Mówisz i masz.... mój Kolega był tam turystycznie z synem w Albanii, reportaż zobaczysz na YT - polecam :D
https://www.youtube.com/watch?v=rOWDeRsoWFY
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Podróże zagraniczne

Post autor: ewasz »

Słyszałam Atinko, że warto. Znajomi przyjechali bardzo zadowoleni.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11571
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Podróże zagraniczne

Post autor: Atina »

Hipokryt pisze: 31 lip 2019 20:16
Atina pisze: 31 lip 2019 19:49 A mnie interesuje Albania...modny kierunek, może ktoś był?
Mówisz i masz.... mój Kolega był tam turystycznie z synem w Albanii, reportaż zobaczysz na YT - polecam :D
https://www.youtube.com/watch?v=rOWDeRsoWFY
Dziekuję :)
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Podróże zagraniczne

Post autor: Hipokryt »

Bardzo mi miło, jeśli podobał się reportaż z wyprawy Jacka do Albanii :D
Są jeszcze w necie relacje z innych podróży zagranicznych, więc to informacja dla zainteresowanych.
Takie indywidualne podróże to ciekawa alternatywa dla zorganizowanych wycieczek :D
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Podróże zagraniczne

Post autor: Duszyczka »

Atina pisze: 31 lip 2019 19:49 A mnie interesuje Albania...modny kierunek, może ktoś był?
Atinko..Byłam tam jakiś czas temu w Durres.Hotele są tam przecudne...hiper nowe.Plaże przepiękne ze zlotymi drobinkami skrzącymi się w piasku i wodzie.Woda cudna.dno ciągnie się dłuugo.Nie można utopić się. Ludzie bardzo mili.Uwielbiają Polaków Można swobodnie poruszać się nocami po ulicy.Z ludźmi starszymi mozna porozumieć się po rosyjsku.Mlodymi tylko po angiesku.Hotelarstwo dopiero tam rozwija się i dokladnie trzoba wypytywać się o wszystkie udogodnia .Czasami oferta jest trochę na wyrost bo np.jeszcze nie zdążyli wykończyć np.basenu czy baru albo pokoje nie do końca wyposażone. Oferty On inclusive przeważnie są tylko typu soft lub light.Przynajmniej kilka tak temu tak było.Mimo.że tego nie widać na ulicach bardzo. jest to kraj z dominacją muzułmanizmu których wiara nie popiera alkoholu.To tak teoretycznie i w ofertach. :(
Slabą stroną w Albanii podczas mego pobytu tam było również mało jedzenia na stołach szwedzkich.
Między luksusowymi hotelami tuż obok stoi dużo pustostanów zamieszkiwanych przez bezdomnych którzy są widoczni wszędzie jako żebrzący.Wchodzą nawet na tereny hotelu.Niestety...głównie dzieci są tam wysylani.Chyba rumuńscy Cyganie.?Ochrona nie zawsze daje sobie z nimi rady jeśli turysci wspomagają.
Wszędzie na plażach jest dużo budowli pokomunistycznych z betonu obronnych.Schrony czy strzelnice :?:
Wzdłuż plaż między tymi luksusowymi hotelami stoją również rozpadające się stare hoteliki .dawno zapomniane przez ludzi i przez nikogo nie remontowane.Po plaży chodzi bardzo dużo handlarzy narzucając się trochę swoim towarem.Można tam kupić totalnie wszystko.Trzeba pilnować swoich rzeczy przy leżaku bo mogą zginąć.Ubranie również.
Ja kiedyś tam wrócę. ..tak ku porównaniu. Niestety...jeszcze poczekam trochę.
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Podróże zagraniczne

Post autor: lubelanka64 »

polecam Egipt dwa w jednym czyli 7 dni rejs po Nilu z intensywnym zwiedzaniem + 8 dni plażowania w Alma Mars.
forumowicz

Re: Podróże zagraniczne

Post autor: forumowicz »

Atina pisze: 31 lip 2019 19:49 A mnie interesuje Albania...modny kierunek, może ktoś był?
Z całego❤️polecam, przepiękny kraj. Zdjęcia wrzuciłam w dziale Uzdrowiska bo tu nie umiem 😆😆😆Pozdfasiam
ODPOWIEDZ