Podróże zagraniczne

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
GMak
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 15 lis 2018 15:58
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Podróże zagraniczne

Post autor: GMak »

i jak się podobała Albania? Z tego co slyszałem to podobnie właśnie jak Czarnogóra, ale to tylko z tego co sam przeczytałem w Internecie.
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Podróże zagraniczne

Post autor: Duszyczka »

Znajomi z dużym pakietem doświadczeń podróżniczych z pobytu w Czarnogórze mieli mieszane uczucia.Wrócili bez większego zachwytu.Więcej nie wrócą. Wolą Hiszpanię.Portugalię i Włochy.
Moja inna znajoma jest rezydentką na jednej z wysp greckich.Do Czarnogóry jeździ na urlop corocznie. :D Pokochała ten kraj do szaleństwa.
Zależy co kto lubi i jak spędza wolny czas.
Ja uwielbiam greckie wyspy i .....Bułgarię. :D Czuję się tam bezpiecznie .Tak swojsko...Bez napinania się. ;) :D
Kumpela pokochała na zabój Kubę.Niestety...jest droga. .. :(
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Podróże zagraniczne

Post autor: Duszyczka »

Nie polecam Teneryfy poludniowej.Brzmi egzotycznie ale bez szału.Wulkaniczna czarna wyspa.z czarnymi jak węgiel plażami i ubogą roślinnością. Kaktusy.kaktusy.i kaktusy...Jeśli już to tylko północna z bananowcami.strylicjami i inną egzotyką.Niestety tam bywają burze piaskowe.
Pozostałe Wyspy Kanaryjskie mają ładniejsze plaże lecz owe burze bywają tam częściej. Szkoda jest płacić za siedzenie w pokoju czasami nawet kilka dni.
Słabą stroną Wysp Kanaryjskich jest rozszalała.pijana.bezpruderyjna młodzież angielska.Widoki ciężkie oczom i sercu.Jest tam ich mnóstwo. .. :(
Ostatnio zmieniony 01 sie 2019 15:35 przez Duszyczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Podróże zagraniczne

Post autor: andrzej1955 »

Witam,bardzo obszerny i interesujący temat , zależy od zasobności portfela i upodobań,dobrze że Świat Stał się dla Nas Otwarty i tylko z tego korzystać :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Podróże zagraniczne

Post autor: Felice »

Moje podróże zagraniczne trochę różnią się od tych,o których w większości piszecie. Nie wyjeżdżam do kurortów w wersji all inclusive,nie cierpię leżenia na plaży czy nad basenem.
Generalnie zwiedzam i obserwuję codzienne życie ludzi. Próbuje regionalnych produktów w małych knajpeczkach i jedzenia ulicznego.Miałam niegdyś ambicję poznania wszystkich stolic Europy.Nie udało mi się zrealizować,ale niewiele mi ich zostało.Nie byłam w Portugalii,ale jak zdrowie powoli to postaram się i to miejsce zobaczyć.No jeszcze kuszą mnie fiordy Norwegii.Może życia starczy?
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Podróże zagraniczne

Post autor: Duszyczka »

Dokładnie Andrzejku...Każdy może znaleźć swoje miejsce na Ziemi.Te na dlużej i to z doskoku.
Można zwiedzić świat również tanim kosztem.Trwa tylko dłużej. Z przerywnikami na zarobek na następny etap podróży.
Tym z sercem w Polsce niestety trzeba wyłożyć trochę zawartości porfela ciężko zarobionego.
forumowicz

Re: Podróże zagraniczne

Post autor: forumowicz »

GMak pisze: 01 sie 2019 14:53 i jak się podobała Albania? Z tego co slyszałem to podobnie właśnie jak Czarnogóra, ale to tylko z tego co sam przeczytałem w Internecie.
Witaj, tak jak pisałam wcześniej Albania jest otwarta dla turystów, Ja osobiście byłam w hotelu Mel Holiday w Golam, czysty ładnie wyposażony, duży basen i plaża przynależa do Hotelu. Jedzenie bardzo dobre, częściowo regionalne potrawy. Bardzo miła obsługa, dla każdego coś miłego😀😀😀 Fantastyczne wycieczki w góry, piękna roślinność no i rejs po Adriatyku. Pozdrawiam
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Podróże zagraniczne

Post autor: Duszyczka »

Felice...zawsze marzyłam o takiej turystyce jaką Ty masz :serce: .Niestety.zbyt długo ograniczałam się do Polski.Teraz z racji zdrowia jadę na leniwca. :( Na szczęście istnieją wypożyczalnie aut aby chociaż w części poznać nieznane i ich ludność przed dzień lub dwa. :kwiat:
forumowicz

Re: Podróże zagraniczne

Post autor: forumowicz »

Felice😉 mój dorobek turystyki zagranicznej w stosunku do Ciebie jest bardzo skromny 😆😆😆ale po wielu latach ponownie chwyciłam bakcyla i jeśli środki mi na to pozwolą to będę korzystała. Nie piję nie palę sama na siebie to dlaczego nie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24606
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Podróże zagraniczne

Post autor: ewasz »

Znajomi byli w Ksamil, to na samym początku Albanii (północny zachód). Ludzie mili uczynni, hotel zadbany z basenem, śniadania to bogaty stół szwedzki. Do morza rzut beretem, wycieczki statkiem. Krajobraz cudny...... Co ważne to nic nikomu nie zginęło choć zapominalscy byli 😊
ODPOWIEDZ